خلاقیت, مقالات

12 ایده خلاقانه برای ساخت لوازم باغبانی ارزان

همه ما در زندگی از بعضی از وسایل خانه بعد از فرسوده شدن استفاده های جالب دیگری کرده ایم که در بعضی مواقع بسیار مفید واقع می‌شوند. در دنیای باغبانی نیز به همین صورت است. می‌توانید به راحتی با استفاده ز وسایل دور ریختنی، لوازم های پر کاربردی بسازید. در این مقاله اید های خلاقانه و و بسیار مفید بدون صرف هزینه برای شما جمع آوری شده است. این وسایل را به راحتی می‌توانید از لوازم روزمره زندگیتان بسازید و اگر یک باغ خانگی دارید، ساخت این وسایل را امتحان کنید چرا که ساخت آنها آسان است، ارزان هستند و شما را به هدفتان می‌رسانند. با ما همراه باشید.

12 ایده خلاقانه برای ساخت لوازم باغبانی ارزان

1. جعبه تخم مرغ را دور نیندازید !

یک جعبه تخم مرغ پلاستیکی یا پلی استایرن را می‌توان به عنوان سینی شروع بذر استفاده کرد. درپوش جعبه را بردارید و آن را کاملاً تمیز کنید. زیر هر یک از تو رتگی های جعبه سوراخ های کوچک زهکشی ایجاد کنید و خاک مورد نظرتان که می‌تواند بستر آماده کاشت باشد را در آن بریزید و بذر را اضافه کنید و شاهد رشد جوانه ها باشید. بعد از بزرگ شدن شاخه ها و رسیدن آنها به ارتفاع 5 الی 10 سانتی، می‌توانید آن ها را به گلدان منتقل کنید.

جعبه تخم مرغ را دور نیندازید !

2. گلخانه ای از بطری های پلاستیکی !

می توانید یک گلخانه مینیاتوری در یک بطری پلاستیکی شفاف محصور ایجاد کنید. ساخت این گلخانه ارزان به این ورت است که به سادگی قسمت پایینی بطری را بریده و آن را بالای گیاهی قرار دهید که نیاز به محیط گلخانه ای دارد. به این طریق محیط مرطوب و شبیه ساز گلخانه ای برای گیاه ایجاد می‌شود.

گلخانه ای از بطری های پلاستیکی !

3. بطری نوشابه به عنوان آبپاش

برای تهیه آبپاش در باغ ، هر بطری نوشابه ای در اختیار دارید را بردارید و سوراخ های تصادفی بر روی آن ایجاد کنید. حالا ، یک شلنگ را در سر بطری قرار دهید و آبپاش شما حاضر است.

بطری نوشابه به عنوان آبپاش

4. استفاده از رومیزی پلاستیکی به جای چرخ

از هر رومیزی پلاستیکی قدیمی می‌توانید به عنوان چرخ برای حمل وسایل استفاده کنید و مالچ ، کود ، خاک یا هرگونه بار را در باغ جابجا کنید. این روش حمل و نقل آسان حداقل تلاش را می طلبد و برای کمر یک تسکین بزرگ است.

استفاده از رومیزی پلاستیکی به جای چرخ

5. آبپاش برای آبیاری گلدان

همانطور که می‌دانید برای آبیاری گیاهان گلدانی بهتر است آب را با فشار کم و به تمامی خاک بریزید تا همه جا به صورت یکنواخت مرطوب شود. برای اینکار باید از یک آبپاش با سوراخ های ریز استفاده کنید. برای داشتن یک آبپاش خانگی می‌توانید با استفاده از میخ و چکش چند سوراخ روی درب بطری ایجاد کنید. حالا ، بطری را با آب پر کنید و می‌بینید که درست مانند یک آبپاش به گیاهان شما آب می‌رساند.

آبپاش برای آبیاری گلدان

6. استفاده های متعدد از ظرف ماست یا بستنی

در صورتی که کار شما ظروف کاشت زیادی را می‌طلبد می‌توانید از این راه ساده و ارزان استفاده کنید. می‌توانید ظروف ماست قدیمی را به یک سینی مخصوص بذر تبدیل کنید. همچنین می توانید نهال های کوچکی را در آنها پرورش دهید و پس از کمی رشد آنها را به گلدان منتقل کنید.

استفاده های متعدد از ظرف ماست یا بستنی

7. استفاده از چوب یا فنر به عنوان قیم

اگر میله چوبی یا آهنی دارید ، می‌توانید از آنها به عنوان تکیه گاه برای گیاهان خزنده یا پرورشی مانند گیاهان گلدار ، سبزیجات یا انگورهای رونده استفاده کنید.

استفاده از چوب یا فنر به عنوان قیم

8. استفاده از لیبل های سنگی

اگر مجبورید نام گیاهان ، به ویژه گیاهان دارویی و سبزیجات را برچسب گذاری کنید ، هر سنگریزه یا سنگ تختی یک انتخاب عالی است. کافی است سطح سنگریزه ها را با رنگ اکریلیک رنگ آمیزی کرده و نام گیاهان را روی آنها بنویسید. مزیت سنگ بر این است که به مرور زمان خراب نمی‌شود و آبیاری به آن آسیبی نمی‌رساند.

استفاده از لیبل های سنگی

9. استفاده از چوب های پشتیبان کوچک

چوب های کوچک مانند سیخ های چوبی برای گیاهان رونده کوچک بسیار مناسب است و می توانند با بالا رفتن از آنها تمام حمایت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

استفاده از چوب های پشتیبان کوچک

10. استفاده گلدان شکسته به عنوان برچسب

اگر گلدان شکسته دارید ، می‌توانید قطعات آن را به برچسب های مفید برای باغ ها تبدیل کنید. همچنین می‌توانید این قطعات شکسته را به عنوان دکور هنری در یک تراریوم یا دیش گاردن استفاده کنید.

استفاده گلدان شکسته به عنوان برچسب

11. حوله سبک وزن یا پتو به عنوان محافظ

گیاهان لطیف مستعد نوسانات ناگهانی آب و هوا مانند گرمای سوزان تابستان ، یخ زدگی یا آسیب شبنم ها هستند. می‌توانید حوله یا پتوهای بلااستفاده را برای محافظت در اطراف گیاهان قرار دهید.

حوله سبک وزن یا پتو به عنوان محافظ

12. استفاده از یک پارچه محکم برای سبزیجات سنگین وزن

کدو تنبل و خربزه به دلیل وزن زیاد ممکن است زمین بخورند. برای حمایت از آنها و جلوگیری از افتادن و پوسیدگی ، از هر پارچه محکمی که دو طرف آن را به حفاظ بسته اید می‌توانید استفاده کنید.

استفاده از یک پارچه محکم برای سبزیجات سنگین وزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *