گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

علت بیماری و مشکلات گیاه بنت قنسول

در مقالات گذشته در مورد گیاه بنت قنسول و شرایط نگهداری آن به بحث پرداختیم.در این مقاله می خواهیم به علت بیماری و مشکلات مانند: علت ریزش برگ های بنت قنسول ، علت زرد شدن برگ بنت قنسول و …و آفات بنت قنسول  و راه های درمان آن بپردازیم که اگر در نگهداری آن به مشکلاتی مانند برخوردید راه حل را بدانید.پس همراه ما باشید:

گیاه بنت قنسول

مشکلات و بیماری های بنت قنسول:

علت ریزش برگ های بنت قنسول:

این مشکل می تواند به دلیل کم بودن ازت موجود در خاک ، ضعف ریشه ، استفاده بیش از اندازه از کود های شیمیایی ، آبیاری بیش از حد و بیماری های ریشه ایجاد شود.ابتدا علت را شناسایی و سپس به رفع آن اقدام کنید.

همچنین برگ های سالم ممکن است به علت جا به جایی گلدان گیاه یا تعویض گلدان گیاه تا زمان عادت کردن گیاه به محیط جدید بریزند.

علت خشک شدن گیاه از پایین:

علت خشک شدن گیاه به این صورت پوسیدن ساقه و ریشه های گیاه از پایین است که به دلیل آبیاری بیش از اندازه و یا نبود تهویه و زهکش مناسب در خاک گیاه ایجاد می شود و بعد از ایجاد این مشکل گیاه میمیرد و درمانی ندارد.

پوسیدگی ریشه گل کریسمس

علت ریزش برگ های بنت قنسول از پایین:

مشکل از آبیاری گیاه است که یا غلط و یا کم است.توجه داشته باشید که سوراخ های انتهایی گلدان باز باشند تا آب به راحتی از گلدان خارج شود و خاک نیز از زهکشی خوبی برخوردار باشد.برای آبیاری نیز توجه کنید که آب را بر روی برگ ها نریزید زیرا موجب ایجاد لک بر روی برگ ها می شود و حتما قبل از آبیاری آب را به مدت 24 الی 48 ساعت در جایی ساکن قرار دهید تا کلر آن بپرد و حتما دقت کنید که به اندازه ی کافی به این گیاه آب دهید چراکه تقریبا به آب زیادی احتیاج دارد.

علت پژمردگی برگ های بنت قنسول :

گرمای بیش از اندازه و تشنگی گیاه و همین طور آبیاری بیش از حد می تواند از علت های آن باشد ، علت را ریشه یابی و سپس به رفع آن اقدام کنید .

پژمردگی گل کریسمس

علت سوختگی کنار برگ ها :

این مشکل به دلایل مختلفی مانند : کمبود کلسیم استفاده از کودهای دارای آمونیوم  و تابش آفتاب سوزان در فصل تابستان میتواند ایجاد شود.

دلیل به تاخیر افتادن گلدهی گیاه: 

کاهش درجه حرارت محیط و یا کوتاه نبودن ساعات روشنایی برای گیاه می تواند موجب ایجاد این مشکل برای گیاه شود.

دلیل رشد بیش از حد گیاه : 

استفاده بیش از اندازه از کود شکری و یا ازت یا گرفتن قلمه در فصل بهار و تابستان این مشکل را ایجاد می کند.بهتر است گیاه را در زمان های مناسب هرس کنید تا از بد شکل شدن آن جلوگیری کنید.

دلیل زرد شدن برگ های پایینی: 

زیاد بودن آبیاری احتمالا دلیل ایجاد این عارضه است.

زرد شدن برگ گل کریسمس

علت از بین رفتن رنگ برگ ها و سبز شدن آنها :

بوجود آمدن این عارضه به دلیل پایان یافتن دوره گلدهی این گیاه می باشد و باید تا دوره بعدی گلدهی گیاه و کوتاه شدن روزها صبر کنید.

علت کم شدن رشد گیاه: 

کند شدن رشد گیاه و کوچک شدن برگ های جدید به دلیل کمبود مواد مغذی خاک است که برای رفع این مشکل میتوانید خاک های سطحی گیاه را با خاک جدید جایگزین کنید و یا آن را ماهی یکبار با کود کامل تغذیه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *