گل ها, گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

21 نمونه گل و گیاه آپارتمانی مقاوم و خوشرنگ !

هیچ چیز بهتر از گل و گیاه نمیتواند به فضای خانه ، حس طراوت و هوای تازه اضافه کند مخصوصا امروزه که داشتن حیاط و باغچه برای همه مقدور نیست . خیلی ها با خرید گلهای رنگارنگ شاخه بریده این احساس خوب را به خود و خانواده هدیه میدهند اما اگر شما دنبال چیزی فراتر از یک دسته گل از بین رفتنی اما با همان رنگ و بو هستید توصیه ی ما به شما استفاده از بهترین گلهای آپارتمانیست . در مقاله ی 10 گیاه که به آسانی نمیتوانید بکشید اسامی گیاهان آپارتمانی مقاوم آورده شده است اما در این مقاله سعی بر این است که مقاوم ترین انواع گلهای آپارتمانی با عکس برای شما معرفی شود تا با آنها بیشتر آشنا شده و حس سبز کردن یک گیاه و داشتن بادوام ترین گیاهان آپارتمانی را تجربه کنید .

 

با 21 مورد گل آپارتمانی مقاوم و خوشرنگ آشنا شوید !

      1. بنفشه

بیش از 500 نوع مختلف در خانواده‌ی بزرگ این گل وجود دارد که همه ی آنها زیبا و مقاومند. این گل زیبا به طور معمول در بهار میشکفد ، اما اگر شما آن را در جای سرد و سایه پرورش دهید ممکن است شگفتن آن تا تابستان به تاخیر بیفتد . سعی کنید که آن را در جلوی پنجره و یا در محیط گلخانه ای نگه دارید تا با دادن گلهای زیبا در فصل بهار لبخند را به شما هدیه دهند .

 

  2. ارکیده فالانوپسیس

اگر همیشه گلهای آپارتمانیتان خراب میشود و ترجیح میدهید به همان گلهای شاخه بریده اکتفا کنید نگران نباشید ! ارکیده این مشکل را حل میکند . ارکیده یکی از زیباترین و بهترین گلهای آپارتمانی است که میتوانید از آن نگهداری کنید . با نور متوسط و درجه حرارت متوسط و گرم و آبیاری کم میتوانید گلهای این گل زیبا را ماندگار کنید .

 

برای خرید این گل شیک و زیبا کلیک کنید.   

 

  3. کالانکوئه :

کالانکوئه یکی از زیباترین و کم قیمت ترین گلهای بازار است که با تنوع رنگی زیبایی که دارد طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است . این گل مقاوم هم نور را دوست دارد و هم در سایه به راحتی رشد میکند . یکی از کاربردهای کالانکوئه استفاده از آن در اتاق کودک است چرا که هم هوارا تصفیه میکند و هم علاوه بر زیبایی ، گیاهی بی آزار و غیر سمی برای کودکان است .

 

   برای خرید این گل زیبا کلیک کنید.

  4. اگزالیس

اُگزالیس یک گیاه زیبا با برگهای بنفش درخشان است که فرم عجیب و شبیه به پروانه ی آن زیبایی منحصر به فردی به آن داده است . تعادل مناسب بین نور و دما برای داشتن این برگهای بنفش کافیست اما با قرار دادن آن در نزدیکی پنجره و دریافت نور متوسط رو به بالا میتوانید برگهای درخشان تر و خوشرنگ تری داشته باشید .

 

  5. بگونیا عروس

اگر میخواهید برای بالکن کوچک خانه ی خود یک فضای سبز متشکل از شکوفه های رنگارنگ درست کنید ، بگونیا عروس میتواند بهترین گزینه برای این کار باشد. یک سبد آویز از این گل در گوشه ی تراس بیشترین شکوفه را تولید میکند . اگر فضای آزاد ندارید و میخواهید داخل خانه از این گل نگهداری کنید ، آن را در نزدیکی یک پنجره آفتاب گیر که مقدار خوبی نور دریافت کند قرار دهید .

 

 برای خرید بگونیا عروس کلیک کنید.

 

    6. گل آمیتیست

گل آمیتیست مانند سنگ آن که مخصوص متولدین بهمن است ، به رنگ بنفش است و میتواند مانند بگونیا در یک گلدان آویز در گوشه ی تراس شما خودنمایی کند . مناطق گرم و سایه دار را بیشتر دوست دارد و گلهای آن بیشتر میشوند .

 

  7. گل بابونه

همه ی ما با بابونه به عنوان ماده ی مورد مصرف در شامپو و دم نوش های گیاهی آشنایی کامل داریم. حال فرض کنید این گیاه خوشبو و زیبا داخل خانه پرورش یابد لذت بخش نیست ؟ این گل شیرین نیاز به نور متوسط دارد و عطر خوب آن حشرات و آفات را دور نگه میدارد و به انسان احساس آرامش میدهد .

 

 8. گل فوشیا

رنگ های طبیعی بنفش و صورتی از این گل رنگارنگ و زیبا گرفته میشود و شکوفه های آن به صورت آویز رشد میکنند. این گل خیلی نور آفتاب را دوست ندارد و برای تراس های سایه و یا در کنار پنجره بسیار مناسب است .

 

     9. گیاه سپر فارسی

این گیاه همیشه سبز البته همیشه بنفش ! گیاهی چند ساله با عمری طولانی است که متاسفانه بر خلاف نامش در ایران یافت نمیشود و بومی مناطق گرمسیریست. سپر فارسی مکان سایه همراه با گرما و رطوبت را دوست دارد .

 

  10. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یا گیاه صلح یک گیاه زیبا با گلهای سفید و شبیه به خانواده آنتوریوم است که یک گل آپارتمانی مقاوم است و میتواند سالیان سال برای شما سبز بماند حتی اگر گلی نداشته باشد . اما تنها نکته در مورد آن سمی بودن آن است که باید از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی دور بماند .

 

   برای خرید این گیاه زیبا و مقاوم کلیک کنید.

 

  11. پیازچه برگی

این پیازچه ها عملا غیر قابل کُشتن هستند و شکوفه های بنفش درخشانی تولید میکنند . بهترین مکان برای این گیاه آشپزخانه است ! چرا که علاوه بر زیبایی میتوانید از این پیازچه خوراکی بکنید و بخورید همچنین علاوه بر پیازچه ، شکوفه های آن نیز قابل طبخ و خوردن است .

 

  12. کاکتوس کریسمس

اگر از نگهداری کاکتوس و یا گیاه در خانه ی خود نا امید شده اید نگران نباشید و نگهداری از کاکتوی کریسمس را امتحان کنید ! این کاکتوس زیبا بسیار مقاوم است و در اواسط دی ماه یعنی کریسمس به گل میشنید .

 

    13. ریحان بنفش

نه تنها این گیاه عطر و رنگ زیبایی به فضای خانه مخصوصا آشپزخانه میدهد بلکه میتوانید از آن در پخت غذا نیز استفاده کنید . 

 

  14. کالاتیا

اسم مستعار این گیاه ” گیاه طاووس ” است و این نامگذاری تنها به علت زیبایی برگها و طیف گسترده ی رنگ بندی آنها از سبز به بنفش است که مانند الگوی پر طاووس است . این گیاه ممکن است نسبت به دیگر اعضای خانواده خود کمی سخت گیرتر به نظر بیایید اما زیبایی و مقاوم بودن این گیاه ارزشش را دارد ! این گیاه استوایی سایه با مقدار کمی نور و رطوبت کم را دوست دارد .

 

    15. بروملیا گازمانیا

بروملیا گیاهی با برگهای سبز و زیباست که گلهای گرمسیری در رنگ های روشن زرد و نارنجی تولید میکند و یکی از بهترین گلهای آپارتمانی مناسب برای دفاتر و دیگر فضاهای عمومی و اداریست چرا که بسیار مقاوم است و تنها ماهی یکبار آبیاری برای آن کافیست .

 

  16. گیاه نمازخوان ( مارانتا )

گیاه نمازخوان یا مارانتا یکی دیگر از گیاهان دارای برگهای زیبا با طرحهای مختلف است . مراقبت از این گیاه بسیار آسان است هرچند گاهی اوقات آفات را به خود جذب میکند .

 

  17. کاکتوس خارپشت

یکی دیگر از انواع کاکتوس های زیبا ، همین کاکتوس خارپشت با یک شکوفه ی کوچک زیبا و درخشان در رنگ قرمز یا صورتی روشن است و به همین علت به آن کاکتوس توت فرنگی نیز میگویند . این کاکتوس در صورت امکان نور مستقیم خورشید را دوست دارد .

 

    18. آنتوریوم

گیاه گرمسیری آنتوریوم با گل زیبا و مومی شکل قرمز خود یک گل آپارتمانی مقاوم است و  قطعا میتواند چشم هر بیننده ای را به خود جذب کند . این گل از جمله گلهای محبوب مورد استفاده به صورت شاخه بریده است که در دسته گلها و سبد گلها خودنمایی میکند اما با داشتن یک گلدان از آن میتوانید برای همیشه از زیبایی آن لذت ببرید . این نکته را در نظر داشته باشید که تمام قسم های این گل سمی است و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه دارید . 

 

   برای خرید این گل خوشرنگ کلیک کنید

 

  19. گیاه ناوک

ناوک یا گیاه میگو طلایی نام خود را به دلیل فرم گلهای شبیه به میگو گرفته است . این گیاه نگهداری بسیار آسانی دارد و اگر خاک خوب با زهکش بالا و مکانی با نور متوسط داشته باشد میتواند در تمام سال گل بدهد.

 

  20. گل خورشیدی

این گیاه بومی آفریقای جنوبیست و به دلیل گلهای زیبای نارنجی و قرمز خودش یادبود گیاه هیبیزوس ایت . آن را در نور غیر مستقیم خورشید نگهداری کنید و اگر گهگاهی آن را فراموش کردید نگران نباشید چرا که بسیار مقاوم است .

 

21. گیاه کالاتیا گورخری

این گیاه زیبا با برگهای گورخری خود این نام را به خود اختصاص داده است و در زمانی که به خواب میرود میتواند شکوفه های پر زرق و برق را مانند یک تاج گل سرخ بر سر خود بگذارد . 

 

کالاتیا گورخری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “21 نمونه گل و گیاه آپارتمانی مقاوم و خوشرنگ !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *