مقالات

25 گیاه آپارتمانی زیبا را بشناسید !

در این مقاله میخواهیم شما را با تعدادی از انواع گیاهان آپارتمانی با تصویر آشنا کنیم تا اگر به دنبال گیاهان آپارتمانی زیبا برای منزلتان هستید ،بتوانید راحت تر تصمیم گرفته و انتخاب کنید.تعدادی از این گیاهان را انتخاب کنید و در منزلتان نگهداری کنید و ببینید که چه تغییر زیبایی را در دکوراسیون منزلتان ایجاد میکنند.با ما همراه باشید تا با اسامی گیاهان آپارتمانی آشنا شوید:

با گیاهان زیبای آپارتمانی آشنا شوید

1. فیتونیا

این گیاه اپارتمانی پر طرفدار  با برگ های پر نقش و نگارش بسیار زیبا به نظر میرسد.این گیاه در مورد آبیاری و هوای خشک داخل منزل حساس است و باید تعادل را در آبیاری برقرار کنید.

فتونیا

فتونیا

2. کروتون

گیاه آپارتمانی برجسته و چشم گیری است که به نگهداری کمی احتیاج دارد.ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی و کهربایی با خط هایی بر روی شاخ و برگ هایی با رنگ سبز تیره باعث شده این  گیاه فوق العاده به نظر برسد. این گیاه را در محل روشنی قرار دهید که نور غیر مستقیم خورشید دریافت میکند و گهگاهی آن را آبیاری کنید.

کروتون

کروتون

3. کالاتیا

گیاهی دوست داشتی که نگاه کردن به ان بسیار دل انگیز است.گونه های بسیار متنوعی با ترکیب رنگ و نقش های دل فریب و زیبایی دارد. این گیاه استوایی با نور کم هیچ مشکلی ندارد.آن را در محلی گرم با دمای معمولی اتاق نگهداری کنید و از محل های سرد دور نگه دارید.این گیاه رطوبت و آبیاری منظم را دوست دارد.

کالاتیا

کالاتیا

4. کاکتوس قلمی

این گیاه با ظاهر غیر عادی اش بسیار جالب و زیبا به نظر میرسد.این گیاه به خاطر شیره ی سمی اش شناخته شده است پس هنگام کار با ان مراقب باشید و از دستکش استفاده کنید. به هر حال استفاده از این گیاه به عنوان گیاه آپارتمانی در حال رایج شدن است این گیاه به نور متوسط تا زیاد و ابیاری کم نیاز دارد.همچنین هوای خشک این گیاه را آزار نمیدهد.ابیاری 2 الی 3 با در ماه کافی است.

4.کاکتوس قلمی

کاکتوس قلمی

5. ایکمیا فاسکیاتا

گیاه نامعمول اما زیبای آپارتمانی است.این گیاه به خانواده ی bromeliad  تعلق دارد. در مورد آبیاری مراقب باشید و آن را در محلی روشن با نور غیر مستقیم قرار دهید.

5.ایکمیا فاسکیاتا

ایکمیا فاسکیاتا

6. فیکوس لیراتا

ما نمیتوانستیم این لیست را بدون بردن نامی از این گیاه تکمیل کنیم.این گیاه بسیار بلند است. گیاه آپارتمانی جذاب و برجسته  با شاخ و برگ هایی چرمی که میتواند ظاهر هر اتاقی را با وجودش زیبایی بخشد.

6.فیکوس لیراتا

فیکوس لیراتا

7. گیاه پیله آ

این گیاه به خاطر نوار های نقره ای روی برگ هایش که مانند آلومینیوم به نظر میرسد معروف شده است.این نوار ها بر روی رنگ سبز درخشان برگ ها نمایان میشود و آن را به یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا با نگهداری کم تبدیل میکد.آن را در محلی خنک و سایه دار قرار دهید.

7.گیاه پیله آ

گیاه پیله آ

8. آگلونما قرمز

این گیاه اپارتمانی زیبا با رنگ سبز تیره و رگه هایی از قرمز و صورتی بسیار زیبا و دوست داشتنی به نظر میرسد.پرورش ونگهداری این گیاه بسیار آسان است و نور کم و خشکی را به خوبی تحمل میکند.

8.آگلونما قرمز

آگلونما قرمز

9. آنتوریوم

آنتوریوم گیاه اپارتمانی زیبایی است که گل های قشنگی به رنگ های سفید ،صورتی و یا قرمز میتواند داشته باشد.رنگ های غنی ، عمر طولانی و نگهداری آسان همه و همه آن را به گیاهی بسیار مناسب برای افرادی که مشغولیت زیادی دارند تبدیل کرده است. آنتوریوم وقتی که در نور کمی قرار دارد برگ های بیشتری تولید میکند.آن را درمعرض نور غیرمستقیم قرار دهید.

9.آنتوریوم

آنتوریوم

10. آلوکازیا (بابا آدم)

این گیاه با برگ های سبز تیره و رگه های نقره ای و سفید به راحتی منیتواند با گیاهان مصنوعی اشتباه گرفته شود. آلوکازیا به ابیاری منظم و محل روشنی با نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد.برگ ها را هر چند روز یکبار تمیز کنید تا گیاه سالم و جذاب به نظر برسد.

10.آلوکازیا(بابا آدم)

آلوکازیا (بابا آدم)

11. مارانتا لوکونورا

این گیاه با برگ های کشیده و نقاشی شده ئ تیره اش بسیار زیبا به نطر میرسد. این گیاه عجیب و غریب میتواند زیبایی بسیاری را به هر خانه ای هدیه کند. این گیاه به محلی روشن و آبیاری محدود و متوسطی نیاز دارد.یک حقیقت جالب در مورد این گیاه این است که در شب و یا مکان های تاریک برگ ها یش را بالا میبرد.

11.مارانتا لوکونورا

مارانتا لوکونورا

12.سرخس لانه پرنده

سرخس بومی جنوب شرقی آسیا میباشد.این گیاه پرورش آسانی دارد اگر شرایط مناسب آن فراهم باشد که بیشترین آن گرما و رطوبت است.نور غیر مستقیم خورشید و دمای حدود 70 درجه فارنهایت شرایط دلخواه این گیاه است.

12.سرخس لانه پرنده

سرخس لانه پرنده

13. آدنیوم

گر شما در منطقه ی آب و هوایی گرمی قرار دارید و نور جنوبی و یا شرقی دارید این همان گیاهی است که به آن نیاز دارید.به جز نیاز بالا به نور خورشید آدنیوم نگهداری راحتی دارد و گل ها بدون شک در طول سال در آب و هوای بدون سرما خود نمایی میکنند.

13.آدنیوم

13. آدنیوم

ا

14. گیاه کردیلین

شاخ و برگ بنفش با رگه هایی ازصورتی باعث میشود که این گیاه بسیار زیبا به نظر برسد.این گیاه تحمل خشکی را دارد اما به نور بسیار زیادی احتیاج دارد و در دلخل منزل باید در جایی قرار داده شود که هر دوی نور مستقیم و غیر مستقیم را دریافت کند.

14. گیاه کردیلین

گیاه کردیلین

15. اکسالیس

این گیاه به گونه ی edible تعلق دارد و به خاطر برگ های ارغوانی رنگش که شیه ببه پروانه هستند به گیاهی قابل توجه تبدیل شده است.شکوفه های این گیاه به رنگ های صورتی و سفید میباشند.این گیاه مکان هایی با نور متوسط تا روشن را دوست دارد و در خاک مرطوب بهتر رشد میکند.

15. اکسالیس

اکسالیس

16. لیندا

لیندا یک نوع ساکولنت عجیب و غریب است.این گیاه بسیار جالب به نطر میرسد و به نگهداری کمی احتیاج دارد.آب کمی احتیاج دارد و به آرامی رشد میکند که به این معناست که مجبور نیستید مرتبا گلدان آن را عوض کنید.

16. لیندا

لیندا

17. بنت قنسول یا گل کریسمس

این گیاه از جمله تزیینات تعطیلات کریسمس است.گل کریسمس با یا بدون شکوفه به خاطر برگ های رنگی اش  زیبا به نظر میرسد. برای اینکه این گیاه را سالم نگهدارید به یک نقطه ی روشن احتیاج دارید با چند ساعت نور صبح خورشید و گل روزنور غیرمستقیم. تنها زمانی که خاک خشک میشود نیاز به آبیاری دارد.

17. بنت قنسول یا گل کریسمس

بنت قنسول یا گل کریسمس

18. بگونیا رکس

بگونیا رکس زیباترین گونه ی بگونیاست.اگر میخواهید به دکوراسیون داخلی خود جلوه ببخشید ،این گیاهی است که باید آن را پرورش دهید.آن را در نقطه ای سایه روشن قرار دهید و مطمئن شوید که خاک آن زهکشی مناسبی دارد و آب به خوبی تخلیه میشود.مهم است که بیش از اندازه به این گیاهان آب ندهید.

بگونیا رکس

19. برگ انجیری

برگ انجیری از زیباترین گیاهان آپارتمانی است.این گیاه با برگ های بزرگ و سبز تیره اش بسیار شگفت انگیز است.آن را تصور کنید که میتواند چه جلوه ی فوق العاده ای به منزلتان بدهد.میتوانید آن را در نور کم نگهداری کنید اما برای گرفتن نتایج بهتر آن را کنار پنجره ای نگهداری کنید که کل روز نور غیرمستقیم دریافت کند.

19. برگ انجیری

برگ انجیری

20. شفلرا

اگر شمابه دنبال گیاه آپارتمانی بلندی میگردید که دکوراسیون داخلی منزلتان را بهبود بخشید شفلرا میتواند گزینه ی مناسبی باشد. این گیاه نسبت به احتیاجاتش حساس است و نور مستقیم خورشید را دوست ندارد پس بهتر است آن را در مکانی با نور کم قرار دهید.این مکان همچنین باید گردش هوای مناسبی داشته باشد.آبیاری باید به صورت محدود و متوسط انجام شود.

20. شفلرا

شفلرا

21. کاکتوس غوره ای

کاکتوس غوره ای نوعی ساکولنت با نگهداری آسان است.این گیاه در سبد و به صورت آویز بسیار زیبا میشود.این گیاه خشکی را دوست دارد و به آب زیادی احتیاج ندارد.یک بار در هفته میتواند کافی باشد.

21. کاکتوس غوره ای

کاکتوس غوره ای

22. دراسنا

دراسنا مانند دیگر گونه های این نوع نگهداری آسانی دارد.این گیاه یکی از انواع زینتی دراسناست .برگهایی با سبز خالص در قسمت وسط و رنگ زرد در حاشیه دارد. این گیاه رشد کندی دارد.

22. دراسنا

دراسنا

23. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم گیاهی زیبا ، با نگهداری اسان و تصفیه کننده ی هواست.این گیاه برگ های سبز براق و شکوفه های سفید کوچکی دارد.این گیاه در سایه بهترین رشد را دارد و حتی در نبود نور هم دوام می آورد.

23. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم

24. پاچیرا (درخت پول)

بلند با ساقه ی پهن و برگ درشت در واقع این گیاه جایگزینی برای گیاه فیکوس لیراتا باشد.تنها تعداد محدودی از گیاهان آپارتمانی میتوانند تا این حد بلند شوند.این گیاه همچنین نگهداری کمی نیاز دارد.

24. پاچیرا(درخت پول)

پاچیرا (درخت پول)

25. بنفشه ی آفریقایی

بنفشه ی آقریقایی در میان آسان ترین گیاهان در نگهداری قرار دارد.این گیاه برگ هایی ظریف با گل هایی به رنگ ارغوانی روشن دارد.

25. بنفشه ی آفریقایی

بنفشه ی آفریقایی

 

14 دیدگاه در “25 گیاه آپارتمانی زیبا را بشناسید !

 1. طاهره صولت نیا گفت:

  سلام. من دنبال اسم گیاهی نیگشتم که در خانه دارم و . اما پیدا نکردم. بگهای کشیده و بلند دارد. چطور عکسش را بفرستم برایتان

  1. الهام گفت:

   عکس اش رو بگیرید با سرچ تصویری گوگل پیداش کنید..حتما فیلترشکن باز باشه

   1. ارسلان گفت:

    من برای گلیپ مدسه ام درست کرم عالی شده بود

    هم کف کرده بودن

 2. حبیب اله صولت نیا گفت:

  سلام.اگر محبت میکردین روش تکثیر گیاهان نیز بیان میفرمودین عالی میشد.

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون از نظرتون. روش تکثیر بیشتر گیاهان داخل لیست، در سایت وجود داره. در صورت تمایل می تونید ببینید.

 3. قاتل گفت:

  خیلی عالی کاش قیمت حدودی رو هم میگفتین

 4. احسان گفت:

  راجب گل قطره طلا اب دهی ایشون و گلهایی کا اب زیاد میدی خشک میشه بیشتر گلهام یه هفته ای من چهار روز پنچ روز اب میدم ولی خشک میشه بیشترشونم تو خانواده کاکتوسه چیکارشون کمن گلی که کم جون میشه چه باید کرد

 5. اعظم گفت:

  سلام
  در مورد کاشتن قلمه حسن یوسف توضیح دهید لطفاً

 6. اعظم گفت:

  عالی بود

 7. اعظم گفت:

  سلام
  در مورد کاشتن قلمه های حسن یوسف توضیح دهید لطفاً.

  1. الهام گفت:

   سلام راحترین گل برای تکثیره..قلمه بزنید توی اب راحت ریشه میده بعد منتقل کنید به گلدون با زه کشی

 8. غلامپور گفت:

  سلام خسته نباشید گیاه پاچیرا رو که نوشتید درخت پول یعنی چی؟ اسمش اینه یا وقعا پول میاره واسمون؟ ?ما تو کتاب درسی های بچه ها دیدیم که می نویسن با حضور گیاه آپارتمانی در کنار شما، طراوت و انگیزه برای رشد هر روز به شما سلام می کند ولی میخوام بدونم واقعا تاثیر داره یا فقط اسمش اینه؟

  1. عادل آتشین گفت:

   بله قطعا در جذب پرانا و چیزای خوب مثل ثروت سلامتی عشق و روابط عالی و و و ..‌‌..

 9. بنرساز گفت:

  ممنونم از مقاله زیباتون موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *