گیاهان آپارتمانی, مقالات

5 گیاه آپارتمانی زیبا، که روح شما را صدا می‌زنند !

گیاهان نمادی از طبیعت بکر در خانه های ما هستند که علاوه بر زیبایی فواید بسیاری برای جسم و روح ما دارند. زمانی که از یک گیاه نگهداری می‌کنید ممکن است تنها جنبه تزیینی آن را در نظر بگیرید، اما به مرور زمان متوجه می‌شوید که آن ها هدفی بالاتر از زیبایی و سرگرمی برای شما به ارمغان می‌آورند. دقیقاً مانند هر موجود دیگری ، گیاهان برای رشد به مقدار معینی توجه نیاز دارند و زمانی که توجه خواسته شده به آنها داده نشود، با قهوه ای شدن برگها و بیمار شدن مشکل خود را نشان می‌دهند، دقیقا مانند باقی موجودات به خصوص ما انسانها.

اما چه رابطه ای میان نگهداری از گیاهان و سلامت روان ما وجود دارد ؟! در این مقاله همراه ما باشید تا با گیاهانی که با سلامت روان ما ارتباط مستقیم دارند آشنا شوید.

5 گیاه آپارتمانی زیبا، که روح شما را صدا می‌زنند !

مزایای روانشناسی گیاهان

علاوه بر افزایش زیبایی خانه، مطالعات نشان می‌دهد که گیاهان آپارتمانی می‌توانند به تمیز کردن هوای اطراف ، ایجاد احساس رفاه و بهبود زندگی کمک کنند. زمانی که شما به گیاهان خود نگهداری می‌کنید متوجه می‌شوید که علاوه بر وابسنگی آنها به شما، شما نیز به آنها وابسته شده‌اید. گیاهان می‌توانند زندگی ما را به روش های مختلفی تغییر دهند و به ما کمک کنند که به زمان های سخت عادت کنیم و از کنار آنها عبور کنیم.

یک نکته جالب در مورد گیاهان این است که منحصر به فرد هستند یعنی بر اساس روان شناختی شما باید بدانید که کدام گیاه برای شما ساخته شده است تا آن را در کنار خود داشته باشید. در ادامه با 5 گیاهی که آن ها را بر اساس شخصیت های متفاوت جمع آوری کرده ایم آشنا شوید و گیاه مورد نطر خود را پیدا کنید.

کدام گیاه شما را صدا می‌زند ؟!

کدام گیاه شما را صدا می‌زند ؟!

1. برای یادآوری دور شدن از روابط سمی ، آلوئه ورا را امتحان کنید

آلوئه ورا فواید بسیاری دارد و مراقبت از آن آسان است. اگر شما به دیگران لطف زیادی دارید و همیشه بی چشم داشت چیزهای زیادی به دیگران می‌دهید، شما و آلوئه ورا ممکن است یک جفت کامل باشید.

آلوئه ورا و شما :

در طی فرآیند بارگیری مجدد در آلوئه ورا، ممکن است مجبور شوید هر قطعه مرده ای را که دیگر به رشد گیاه کمک نمی‌کند را قطع کنید. انجام این کار می‌تواند یادآوری رشد شما باشد، وقتی به مراحل مختلف زندگی نزدیک می شوید ، بعضی اوقات مجبور می شوید که کسی یا چیزی که مانع پیشرفت شما می‌شود را حذف کنید.

آلوئه ورا به شما یادآور می‌ود که در حالی که به یادگیری بیشتر در مورد خود ادامه می دهید و چیزهای جدیدی را در زندگی تجربه می کنید ، ممکن است لازم باشد که خود را دوباره بکارید و انتخاب هایی را انجام دهید که به شما کمک می کند تا به شخصیتی که می خواهید داشته باشید، برسید.

مزایا : ژل آلوئه ورا خاصیت درمانی دارد و می‌توانید برگ ها را برای درمان زخم های پوستی (محل سوختگی ، بریدگی ، زخم و التهاب)استفاده کنید. آلوئه ورا نیز مانند شما یک گیاه قدرتمند است که می‌تواند هوای اطراف شما را تصفیه کند و به سم زدایی و حذف مواد شیمیایی مضر در هوا کمک کند.

آلوئه ورا

2. برای یادآوری آرامش ، اسطوخودوس را امتحان کنید

این گیاه زیبا بوی مطبوعی دارد و منبع یکی از محبوب ترین روغنهای گیاهی است. برای کسانی که فراموش می‌کنند به خصوص در پایان روز ، بدن خود را از تنش ها رها کنند یا چند ثانیه برای خود وقت بگذارند ، اسطوخودوس (و رایحه قدرتمند آن) بسیار مناسب است.

اسطوخودوس و شما:

در کنار گیاه خود بنشینید و چشمان خود را ببندید و هر زمان که احساس خستگی شدید کردید می‌توانید چند بار نفس عمیق بکشید و همانطور که رایحه آرامش بخش اسطوخدوس را استشمام می‌کنید ، به آرامش خود کمک کنید.

در ماه های گرمتر بهار ، گیاه اسطوخودوس خود را به بیرون منتقل کنید زیرا به گیاه کمک می‌کند تا برخی از اشعه های تازه آفتاب را بگیرد. در حالی که گیاه خود را روزانه آب می‌دهید، چند لحظه در بیرون وقت بگذارید تا دوز ویتامین D خود را نیز دریافت کنید.

مزایا : بوی گل های لاوندر در کاهش اضطراب و ایجاد فضای آرام موثر است. افزودن این گل زیبا به داخل خانه به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد التهابی در زمان استفاده موضعی از گلها، بسیار مناسب است.

اسطوخودوس

3. برای یادآوری برای حفظ تعادل بین زندگی و شغل ، اسپاتی فیلوم را امتحان کنید

اسپاتی فیلوم یکی از قدرتمند ترین تصفیه کننده های طبیعی محیط است. این گیاه زیبا جریان انرژی را در خانه بهبود می‌بخشد زیرا مواد شیمیایی مضر داخل خانه را خنثی می‌کند. همچنین اعتقاد بر این است که به افراد کمک می کند تا از نظر روحی ، جسمی و معنوی شکوفا شوند.

اسپاتی فیلوم و شما:

اسپاتی نمادی از صلح ، آرامش ، سعادت ، تصفیه روح و خلوت است. از آنجا که این گیاه از چنین نمادین قدرتمند برخوردار است، انرژی مثبت زیادی در فضا ساطع می‌کند.

اگر اهل طالع بینی هستید ، درک خواهید کرد که اسپاتی فیلوم با وجود داشتن ظاهری لطیف و ملایم، گیاهی بسیار قوی و ریشه دار است، درست شبیه انرژی که توسط افراد متولد شده در برج سرطان ( تیر ) بیرون می‌آید.

اسپاتی فیلوم

4. برای یادآوری برای رشد در دوران سخت ، سانسوریا را امتحان کنید

گیاهان سانسوریا شناخته شده برای تأمین انرژی محافظتی قوی در فضای شما هستند. این گیاه بسیار با دوام است و برای رشد به توجه بسیار کمی نیاز دارد. برای کسانی که در شرایط سخت مقاومت می‌کنند و رشد می‌کنند، سانسوریا گیاه بسیار مناسبی است چرا که مقاومت بالایی دارد و تحت فشار زیاد نیز رشد می‌کنند.

سانسوریا و شما:

سانسوریا به شما یادآوری می‌کند که حتی وقتی احساس تنهایی می‌کنید و یا شرایط سختی را تجربه می‌کنید ، هنوز هم می‌توانید رشد کنید و حتی در سخت ترین شرایط زنده بمانید.

با دیدن این گیاه ، یک مکان آرام در خانه خود پیدا کنید و سانسوریا را در آن نگهداری کنید تا در کنار آن بنشینید ، چشمان خود را ببندید ، در هوای خنک و تمیز که فراهم می کند تنفس کنید و آرامش خود را پیدا کنید.

مزایا : این گیاه بی نظیر است زیرا توانایی تبدیل دی اکسیدکربن به اکسیژن در شب را دارد، به این معنی که اگر در منطقه ای بدون جریان هوا زندگی می‌کنید، داشتن تعداد زیادی سانسوریا در اطراف خود می تواند به سالم سازی اکسیژن فضای شما کمک کند !

سانسوریا

5. برای یادآوری زندگی کردن در زمان حال ، اوکالیپتوس را امتحان کنید

این گیاه محبوب نه تنها به دلیل عطر و بوی متمایز و دلپذیر بلکه به دلیل توانایی در درمان آسم ، سرماخوردگی و احتقان نیز شناخته شده است.

اکالیپتوس و شما:

برای کسانی که نیاز به یادآوری دارند تا از زمان حال و آنچه که روز به ارمغان می‌آورد قدردانی کنند، اکالیپتوس گیاهی ایده آل است. چند لحظه وقت بگذارید تا رایحه شفابخش و قدرتمند آن را استشمام کنید. انجام این کار شما را به لحظه فعلی و زمان حال باز می‌گرداند.

به یاد داشته باشید که این لحظه فعلی تمام چیزی است که شما دارید. به آنچه دیروز رخ داده فکر نکنید زیرا نمی‌توانید آن را تغییر دهید و خود را در لیست کارهای فردا قرار ندهید زیرا تمام آنچه که در این لحظه باید بدانید، لذت بردن از آن است.

اکالیپتوس

 

مراقبت از گیاهان اساساً یادآوری مراقبت از خودتان است

وقتی از نظر ذهنی با خودتان دست و پنجه نرم می‌کنید، ذهن آرامی ندارید و از خودتان مراقبت نمی‌کنید، گیاهانتان نیز رنج می‌برند زیرا علاوه بر خودتان مراقب آنها هم نیستید. با این حال ، وقتی آنها خوشحال و سبز هستند ، معمولاً به این معنی است که شما نسبت به خودتان توجه بیشتری دارید و از نیازهای جسمی و عاطفی خود مراقبت می‌کنید.

با مهمترین فواید گیاهان آشنا شوید

سطح اضطراب را کاهش می دهند

دیدن گیاهان و حضور مداوم در اطراف آنها به افراد کمک می‌کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشند، بنابراین سطح اضطراب را کاهش می‌دهد.

توجه و حافظه را افزایش می‌دهند

حضور در کنار گیاهان، چه در خانه و چه در محل کار ، به بهبود حافظه و توجه 20 درصدی کمک می‌کند و می‌تواند تمرکز را افزایش دهد.

بهره وری و خلاقیت را افزایش می‌دهند

وقتی فقط چند گیاه خانگی به فضای کار اضافه می‌شود ، کارمندان بهره وری بالاتری دارند و قدرت خلاقیت در آنها افزایش می‌یابد. طبق مطالعات صورت گرفته، افراد در هنگام قرار گرفتن در محیط سبز و عناصر طبیعی 15 درصد خلاقیت بیشتری دارند.

سطح استرس را کاهش می‌دهند و روحیه را تقویت می‌کنند

مراقبت از گیاهان می تواند استرس فیزیولوژیکی و روانی را کاهش دهد. این ممکن است به این دلیل باشد که مراقبت از گیاهان فعالیت سیستم عصبی دلسوز را سرکوب می‌کند و احساسات راحت ، آرام و طبیعی را ایجاد می‌کند.

با مهمترین فواید گیاهان آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *