اریکا لوکس

اریکا اقتصادی

گلدان پایه دار نخل اریکا (ارسال سریع امروز)

۵۰۴,۵۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید

خرید نخل اریکا

با خرید اریکا که یک گیاه زیبا و انطباق پذیر با محیط اطراف است میتوانید شادی و شادابی را به محیط خود بیاورید.این گیاه از خانواده ی Arecaceae بوده و بومی مناطق ماداگاسکار است و از بهترین گیاهان برای نگهداری داخل منزل می باشد.

نام علمی این گیاه areca lutescens و نام انگلیسی آن butterfly palm, areca palm است. گیاه نخل اریکا از بهترین گزینه ها برای نگهداری در آپارتمان و بسیار سازگار با شرایط این محیط می باشد.

گیاه اریکا را بیشتر بشناسید

از مشخصات ظاهری این گیاه می توان به برگ های کشیده و باریک با رنگ سبز تیره یا سبز و زرد است اشاره کرد.

ارتفاع این گیاه ممکن است تا ۶ متر هم برسد و معمولا ۶ تا ۸ برگ روی یک جوانه بزرگ که  از بدنه ی اصلی درآمده است نمایان میشود . هر برگ اصلی از ۴۰ الی ۶۰ برگ فرعی تشکیل میشود.

شرایط نگهداری گل اریکا :

نگهداری از گیاه اریکا کمی دشوار است ولی بعد از خرید اریکا نگران نگهداری از آن نباشید. چکیده ای از شرایط نگهداری این گیاه زیبا در ادامه شرح داده شده است. برای دانستن جزییات بیشتر درباره مراقبت از این گیاه می‌توانید به مقاله شرایط نگهداری گیاه اریکا مراجعه کنید.

 • بهترین دما جهت رشد این گیاه ، دمای بین 20 الی 30 درجه میباشد چرا که این گیاه بومی مناطق گرمسیری میباشد البته توجه داشته باشید که دمای بیش از حد بالا نیز می تواند منجر به افتادگی برگ ها و سوختن آن ها بشود.
 • گیاه نخل اریکا نیازمند نور غیر مستقیم میباشد اما در سایه نیز امکان رشد دارد.
 • قبل از آن که خاک گیاه خشک شود اقدام به آبیاری کنید .
 • خاک مناسب گیاه نخل اریکا ، خاک و کود آماده می باشد.
 • با رشد برگ تازه برگ های قبلی گیاه شروع به زرد شدن می کنند دلیل این امر فقر مواد غذایی خاک می باشد که بوسیله کود دهی این مشکل بر طرف خواهد شد.
 • از آنجایی که این گیاه  ، گیاه مناطق گرمسیری می باشد نیازمند رطوبت بالا میباشد.

تکثیر گیاه اریکا :

 • یکی از روش های آسان تکثیر نخل اریکا جداسازی پاجوش ها از گیاه مادری است.
 • اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار برای تکثیر مناسب تر است اگرچه در کل سال میتوان این کار را انجام داد.
 • بهتر است این کار را در زمن تعویض گلدان و یا خاک گیاه مادری انجام داد.
 • گیاه را از گلدان خارج کنید و به کمک وسیله ای تیز آن را از گیاه مادری جدا کنید.
 • برای انجام این کار از یک چاقوی تیز و تمیز کمک بگیرید و توجه داشته باشید که استفاده از وسایل آلوده می تواند منجر به آلوده شدن گیاه به بیماری های مختلف شود.
 • اتصال ریشه های پاجوش را از گیاه مادری قطع کنید و سپس گیاه جوان را در گلدانی جداگانه بکارید.
 • برای بستر کاشت میتوانید از ترکیب خاک برگ و شن استفاده کنید.
 • برای چند روز اول بعد از جداسازی گیاه جوان را در مکانی با دمای حدود ۲۰-۱۸ درجه و در سایه به دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.
 • غبارپاشی نیز به طراوت بیشتر گیاه جوان در روزهای اولیه کمک می کند.

مقاله تکثیر کامل اریکا و روش های آن را بخوانید

بیماری گیاه اریکا :

گیاه نخل اریکا بسیار زیبا با خواص خارق العاده است. این گیاه از بهترین تصفیه کنندگان هوا و تامین کننده ی رطوبت محیط می باشد. پیش تر با شرایط نگهداری این نخل دوست داشتنی آشنا شدیم و اکنون می خواهیم با آفات و بیماری نخل اریکا آشنا شویم و علت ایجاد این مشکلات نظیر علت زرد شدن برگ نخل اریکا یا علت خشک شدن نخل اریکا یا … را ریشه یابی کنیم

با بیماری های گل اریکا و درمان آنها آشنا شوید.

چرا خرید گیاه اریکا ؟!

علاوه بر فرم زیبای برگها اریکا، فواید بی‌ نظیر آن مانند قدرت بالای تصفیه کنندگی هوا، اکسیژن سازی و هدیه دادن یک خواب راحت به صاحب خود در فروش نخل اریکا تاثیر بسزایی دارد. همچنین با در نظر گرفتن قیمت گل اریکا، این گیاه سبز به عنوان یک هدیه زیبا و مفید برای عزیزانتان پیشنهاد می‌شود.

علاوه بر فواید جسمانی، اریکا یک گیاه قوی از نظر فنگ شویی محسوب می‌شود و مکان قرار گیری آن در منزل می‌تواند در جریان انرژی مثبت و دفع انرژی های منفی تاثیر بسزایی داشته باشد. نظریه فنگ شویی

بنابراین برای ادارات، شرکت ها، بانک ها و فضاهای کاری با نور نسبتا زیادی دارند بسیار مناسب است و با توجه به قیمت گیاه اریکا توصیه می‌شود روی میز و یا ورودی ساختمان های خود را با این گیاه زیبا تزیین کنید.

اگر قصد خرید اریکا به صورت آنلاین را دارید، باید بدانید که قیمت انواع گل اریکا  بستگی به سایز گیاه، سلامتی برگها و ... دارد، برای مثال خرید نخل اریکا بزرگ به دلیل فراوانی ممکن است نسبت به انواع دیگر آن کمی بالا باشد ولی به طور کلی خرید  قیمت اریکا ، قیمت مناسبی دارد.

خرید اینترنتی گیاه اریکا

شرکت ایران درخت به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز خرید گل اریکا به صورت آنلاین،  به شما این تضمین را می‌دهد که گیاه خریداری شده، کاملا سالم و بدون هیچ گونه مشکلی در بهترین شرایط به دست شما برسد. علاوه بر تضمین کیفیت، مشاوران ایران درخت، از طریق تلفن و فضای مجازی، در صورت بروز مشکل برای گیاهان شما را راهنمایی کنند. این خدمت دهی یکی از مزایای خرید اینترنتی پتوس است و خرید از سایت های معتبر در مقایسه با خرید حضوری بیشتر توصیه می‌شود.