خرید سانسویا

گلدان سانسوریا ابلق شماره 51 (ارسال سریع امروز)

۱,۱۷۰,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید

گلدان سانسوریا سبز شماره 69 (ارسال سریع امروز)

۹۳۰,۰۰۰ تومان
انتخاب گزینه ها

گلدان رومیزی سانسوریا ابلق شماره 57 (ارسال سریع امروز)

۵۶۰,۰۰۰ تومان
انتخاب گزینه ها

فیلتر ها

قیمت

جنس گلدان

نحوه نگهداری

مقدار آبیاری

مقدار نور دهی

ارتفاع گیاه

آخرین مقالات مرتبط با سانسوریا

خرید سانسوریا

خرید گل سانسوریا

امروزه گیاهان یکی از گزینه های کاربردی در طراحی فضای داخلی به شمار می‌روند. دکوراسیون منزل با گیاهان آپارتمانی فقط برای زیبایی و یا خواص دارویی آنها نیست بلکه از آنها به عنوان یک اِلمان معماری نیز استفاده می‌شود. چیدمان گیاهان در فضای خانه و محل کار به گونه ای که در معرض دید قرار داشته باشند، علاوه بر زیبایی، می‌تواند بر روی وضوح ذهنی شما تاثیر داشته باشد. گیاه سانسوریا  یکی از مهمترین گیاهان دکوراتیو است که استفاده از آن، زیبایی دکوراسیون خانه را چندین برابر می‌کند.

 گل سانسوریا و یا گیاه زبان مادر شوهر یکی از گیاهان بومی جنوب و غرب آفریقا و مناطق حاره ای است. گیاه سانسوریا بالغ بر هفتاد گونه مختلف دارد که می‌توان به سانسوریا شمشیری ابلق  و سبز، سانسوریا پاکوتاه ، کامپکت ، مهتابی و سانسویا مدادی اشاره کرد.

سانسوریا را بیشتر بشناسید

گیاه سانسوریا شمشیری ( Sansevieria ) نام یک سرده از خانواده مارچوبه سانان و دارای برگ هایی ضخیم، باریک و سخت و در 3 رنگ ابلق، سبز و مهتابی است. سانسوریا گیاهی دائمی و همیشه سبز است که در فارسی به آن دراژا ( درازا، اشاره به دراز و بلند بودن برگها دارد ) می‌گویند. این گیاه دارای ساقه زیرزمینی است که برگها مستقیما از آن رشد می‌کنند. تعداد برگهای این گیاه و رنگ آنها روی قیمت گل سانسوریا  تاثیر می‌گذارد و هرچه تعداد غلاف ها بیشتر باشد، قیمت گیاه بیشتر است. خرید سانسوریا به دلیل مقاومت بالا و نگهداری آسان این گیاه، به افراد مبتدی در زمینه گل و گیاه توصیه می‌شود.

سانسوریا یکی از گیاهان خوب در نظریه فنگ شویی است و جهت قرار گیری آن در منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به دلیل اکسیژن سازی این گیاه در شب و قدرت پاکسازی هوا، قرار دادن این گیاه در اتاق خواب، خوابی راحت و آسوده را به شما هدیه می‌دهد. این گیاه علاوه بر تمیز کردن هوا، یون های مثبتی که از دستگاه های الکترونیک خارج می‌شوند و ما توسط آنها احاطه شده ایم را از بین می‌برد. گیاه سانسوریا را در آستانه در قرار دهید تا در طول فصل آلرژی، هیچ گونه آلرژی به سراغتان نیاید.

شرایط نگهداری سانسوریا

سانسوریا از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی با نگهداری بسیار آسان است و به توجه زیادی نیاز ندارد. بهتر است قبل از خرید گل سانسوریا از شرایط نگهداری آن آگاهی کامل داشته باشید تا مکان مناسبی را برای قرار گیری آن در نظر بگیرید. اگر بخواهیم به طور خلاصه شرایط نگهداری سانسوریا را شرح دهیم می‌توان گفت:

  • برای آبیاری گیاه سانسوریا اجازه دهید رویه خاک کامل خشک شود چرا که آبیاری بیش از حد می‌تواند باعث نابودی این گیاه شود.
  • گیاه در محیط نور آپارتمان نیز می‌تواند رشد کند اما در معرض نور مستقیم آفتاب عملکرد بهتری دارد.
  • دمای متوسط محیط برای سانسوریا مناسب است.
  • این گیاه به رطوبت چندانی نیاز ندارد همان رطوبت موجود در اتاق برای گیاه کافی است.
  • جهت عملکرد بهتر این گیاه هر دو هفته یک بار اقدام به کودهی کنید.
  • به طور کلی بهترین خاک برای گل سانسوریا ، خاک و کود آماده و یا کمپوست است و باید به این نکته توجه داشت. که گلدان آن نباید بیش از حد بزرگ باشد، چرا که باعث شل شدن برگ ها و به مرور زمان موجب خرابی گیاه می‌شود.

توصیه:

  • اگر می‌خواهید از گلدان های لوکس و بزرگ استفاده نمایید، ابتدا گیاه را در یک گلدان کوچک و متناسب قرار دهید سپس در گلدان بزرگ تر بگذارید و اطراف گلدان بزرگ تر را با پوکه معدنی پر کنید.

برای دانستن جزییات بیشتر درباره نگهداری سانسوریا مقاله زیر را مطالعه کنید.

جهت مطالعه شرایط نگهداری سانسوریا کلیک کنید

بیماری های سانسوریا

گیاهان موجودات زنده و طبیعی هستند، وجود لک بر روی آن ها به مقدار معقول، عادی بوده و نباید سخت گیری زیادی انجام دهیم، اما اگر میخواهید مطمئن شوید گیاه شما از سلامت کافی برخورد است یا خیر توصیه می‌شود مقاله ی بیماری های سانسوریا و راه درمان آنها را در لینک زیر مطالعه کنید .

بیماری های سانسوریا و راه های درمان آن را یاد بگیریم

تکثیر گیاه سانسوریا

تکثیر سانسوریا روش های متفاوتی مانند قلمه برگ و جدا کردن پاجوش دارد. اگر علاقه دارید با نحوه ی پرورش و روش تکثیر سانسوریا آشنا شوید مقاله زیر را مطالعه کنید.

چگونه سانسوریا و انواع آن را تکثیر و  پرورش دهیم

چرا خرید سانسوریا ؟

طبق نظریه فنگ شویی، گیاه سانسوریا یکی از انواع گل و گیاهی است که به حفظ انرژی ( گیاهان انرژی بخش ) در محیط کمک شایانی می‌کند.

با نگاهی به دکوراسیون های برتری که هر سال از سوی سازمان های معتبر معماری معرفی می‌شوند، درمی‌یابیم که گل سانسوریا در بیشتر آن ها خودنمایی می‌کند. از این جهت در طراحی و چینش وسایل منزل ، محیط کار و یا حتی میز کار، خرید سانسوریا شمشیری و یا یکی از انواع آن توصیه می‌گردد.

با توجه به مقاله ای که سازمان هوا و فضای آمریکا ( ناسا ) منتشر کرده است، گیاه سانسوریا یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا است که سموم موجود در هوا مانند تولوئن ، زایلن و فرمائید را تاحد قابل توجهی جذب خود می‌کند، همین امر سبب تصفیه هوای خانه و یا محیط کار می‌گردد و به طبع آن اگر در چینش اتاق خواب خود استفاده کرده باشید موجب خوابی آسوده می‌شود.

خرید اینترنتی سانسوریا  :

قیمت گل سانسوریا شمشیری به عوامل مختلفی مانند تعداد برگ ها ، تعداد غلاف ها ، طول شاخه ها و تعداد پا جوش ها بستگی دارد و هرچه این موارد بیشتر باشد گیاه از قیمت بالاتری برخودار است در نتیجه ارزنده تر می‌شود. خرید آنلاین سانسوریا در سایز بزرگ با توجه به مشکلات حمل و نقل آن در مقایسه با خرید حضوری بسیار بهتر است و سلامت گیاه به خطر نمی‌افتد.

ایران درخت به عنوان بزرگترین و معتبر ترین مرکز فروش اینترنتی سانسوریا ،  خرید سانسوریا ابلق یا نوع های دیگری که وجود دارد را که شما به صورت آنلاین سفارش میدهید، از سلامت کافی برخوردار بوده و مطابق عکس ارسال می‌شود.

معرفی و آشنایی تمام گیاهان آپارتمانی