گل ها, مقالات, نگهداری گیاهان

زیباترین گلهای جهان کدامند ؟!!

آپارتمان‌نشینی برای افرادی که عاشق گل و گیاه هستند می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. ممکن است با دیدن عکس گلهای زیبای جهان حسرت بخوریم که چرا در شرایطی زندگی می‌کنیم که امکان نگهداری گل و گیاه را به ما نمی‌دهد. اما با کمی تحقیق به این نتیجه می‌رسیم که انواع مختلفی از گیاهان وجود دارند که با شرایط آپارتمانی سازگار هستند. این گل‌ها به ما کمک می‌کنند بتوانیم با زندگی آپارتمان‌نشینی کنار بیاییم و از اکسیژن آن‌ها در خانه‌هایمان استفاده کنیم. در این نوشته سعی کرده‌ایم پنج‌تا از زیباترین گلهای جهان را که می‌توانیم با آن‌ها به زیبایی خانه‌هایمان بیفزاییم معرفی کنیم.

زیباترین گلهای جهان کدامند ؟!

۱. گل اسپاتی فیلوم (Peace lily)

اسپاتی فیلوم یکی از بهترین گل‌ها برای نگه داشتن در آپارتمان است؛ زیرا به طرز شگفت‌آوری در نور کم دوام می‌آورد؛ در حدی که به آن لقب «گیاه کمد» نیز داده‌اند. در واقع نور مستقیم خورشید به شاخ و برگ‌های این گیاه آسیب می‌زند. بهترین وضعیت برای این گل آپارتمانی فاصله‌ی ۱.۵ تا ۲.۵ متری از پنجره‌ است. اسپاتی فیلوم نیاز به آب زیاد دارد؛ نکته‌ی جذاب در مورد این گیاه این است که وقتی برگ‌های آن شروع به بسته شدن می‌کنند معنی‌اش این است که گیاه نیاز به آب‌یاری دارد. پس لازم نیست نگران باشید که آب دادن به آن را فراموش کنید.

۲. گل بنفشه آفریقایی (African Violet)

نوع دیگری از انواع گیاه آپارتمانی که برای نگه داشتن عالی است، بنفشه‌ی آفریقایی می‌باشد که برای زنده ماندن نیازی به توجه و مراقبت زیاد ندارد. این گیاه به طور خاص در داخل خانه رشد می‌کند و تنها به کمی نور خورشید در روز نیاز دارد. پس باید بنفشه‌ی آفریقایی را کنار پنجره‌ای قرار دهید که رو به شرق باشد تا بتواند آفتاب لازم را در صبح به دست آورد.

خاک گلدان بنفشه‌ی آفریفایی را مرطوب نگه دارید، اما بیش از حد به آن آب ندهید؛ زیرا آب زیاد باعث پوسیدگی گل‌های این گیاه خواهد شد. مطمئن شوید برگ‌های گلدان مرطوب نمی‌شوند. قطره‌های آب می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های مرده در بنفشه آفریقایی شود. این گیاه در آب و هوای کنترل‌شده رشد می‌کند، پس برای کسب بهترین نتیجه، آپارتمان خود را در دمای مناسب نگه دارید.

 

۳. گل جعفری (Marigold)

گل‌های جعفری که به خاطر رنگ نارنجی و زرد به یکی زیباترین گلهای جهان مشهور هستند می‌توانند فضا را روشن کنند و به عنوان یک گیاه آپارتمانی مورد استفاده قرار گیرند. در اصل گل‌های جعفری گل‌های بیرون از خانه هستند، اما با توجه به اینکه گیاهان قوی‌ای محسوب می‌شوند و نیاز کمی به مراقبت دارند می‌توان از آن‌ها به عنوان گل آپارتمانی نیز استفاده کرد. گل جعفری را در جایی بگذارید که نور خورشید زیادی دریافت کند. رنگ زرد و روشن این گل، گرما و روشنایی تابستان را در زمستان هم به خانه‌ی شما می‌آورد؛ زیرا این گیاه همیشه گل می‌دهد.

۴. گل بگونیا (Begonia)

گیاه دیگری که معمولا از آن به عنوان گیاه خارج از خانه یاد می‌شود اما شرایط نگه‌داری داخل خانه را هم دارد، گل بگونیا است. گل بگونیا با دوام است و نیازی به نگه‌داری زیاد ندارد. گلدان‌های بگونیای خانگی معمولا دمای سرد را ترجیح می‌دهند؛ بنابراین مطمئن شوید که آپارتمان شما بیش از حد گرم نیست. برای رشد سریع‌تر، بگونیا را در کنار پنجره‌هایی قرار دهید که نور زیادی دارند. اجازه دهید خاک این گیاه بین آبیاری‌ها خشک شود. به این معنی که بین هر بار آب دادن چند روز فاصله بیندازید. 

۵. گل کاکتوس (Cactus)

ممکن است به کاکتوس به عنوان یک گل فکر نکنید، اما بسیاری از انواع کاکتوس‌ها شکوفه می‌دهند؛ شکوفه‌هایی که بسیار زیبا هستند و از زیباترین انواع گل آپارتمانی محسوب می‌شوند. کاکتوس را در یک گلدان سفالی بدون پوشش قرار دهید که آب آن بتواند به راحتی از سوراخ زیر گلدان خارج شود. کاکتوس را حدودا هفته‌ای یک بار آب بدهید و آن‌را در جایی قرار دهید که نور زیادی به آن برسد تا بهتر رشد کند.

 

همانطور که خواندید و دیدید گل‌های آپارتمانی زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای زیباسازی خانه یا محل کارتان استفاده کنید. خیلی از این گل‌ها قیمت زیادی هم ندارند و می‌توانید با سفارش گل ارزان، سرزندگی و نشاط را وارد محیط زندگیتان کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *