خلاقیت, گل ها, گیاهان آپارتمانی

مناسبترین هدیه رسمی برای همکارتان چیست !؟

حتما تا به حال به این پی برده اید که خرید یک هدیه رسمی مناسب مدیر و یا هدیه مناسب همکار تان چقدر کار دشواریست . اکثر مواقع با خرید یک بسته شکلات و یا یک تقویم و سررسید به نتیجه رسیده اید. اما این کار را متوقف کنید! خلاق باشید و با همان مقدار پول هدیه ی مناسب هر سمت را به فرد مورد نظر بدهید .

در این مقاله سعی بر این است که به شما کمک کنیم تا هدیه رسمی مناسب هر سمت را بشناسید و از این پس متناسب با نوع شغل ، میزان صمیمیت همکار و هر عامل دیگری هدیه ای مناسب و در خور خودتان را به دوستانتان بدهید . فراموش نکنید که هر چیزی که شما به کسی میدهید نشانه ی شخصیت و توجه شماست و محبت هارا میان همکاران ، مدیر و سازمانها دو چندان میکند .

هدیه رسمی برای مدیر

هدیه مناسب همکار

آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن چیست !؟

در ابتدا به بررسی برخی آداب مربوط به هدیه میپردازیم که همه باید آنرا بدانند . کشور ما سابقه ی غنی در هدیه دادن دارد و اکثر ما ایرانیها علاقه ی زیادی به هدیه بردن برای دوست ، همکار و فامیل و حتی هدیه دادن به خودمان داریم! پس واجب است که با برخی از آداب این کار زیبا نیز آشنا شویم .

آداب هدیه :

 • 1. قیمت هدیه را به هیچ وجه بازگو نکنید و در آن زمان هرگز از مشکلات مالی خود صحبت نکنید !

 

 • 2. اگر مهمان ها زیادند و امکان فراموشی هدیه ی شما وجود دارد برروی آن با دست خط خوش یک متن زیبا با نام خود بنویسید .

 

 • 3. به افراد احساس با ارزش بودن ببخشید ! اگر برایتان هدیه ی خوراکی آورده اند که میشود به دیگران نیز تعارف کرد، بلافاصله آن را باز کنید و به بقیه ی همکاران نیز تعارف کنید تا فرد احساس کند که هدیه ی او با ارزش بوده است .

 

 • 4. اگر همکارتان هدیه ای برایتان آورده است که بیش از حد گرانقیمت است از گرفتن آن اجتناب کنید به خصوص اگر از طرف یک سازمان دیگر باشد چرا که ممکن است دردسر ساز شود .
هدیه گرانقیمت

هدیه مناسب همکار

 

 • 5. آیا دوست دارید فردی که به او هدیه میدهید از شما قیمت هدیه را بپرسد ؟! پس خودتان نیز اینکاررا انجام ندهید .

 

 • 6. توجه خود را به هدیه نشان دهید . فقط به یک لبخند یا تشکر بسنده نکنید بلکه توجه کامل خود را نشان دهید . مثلا اگر هدیه کتاب است بگویید که خیلی وقت بود که میخواستم آن را بخوانم در این صورت فرد احساس با ارزش بودن میکند و از هدیه ی خود شاد میشود .

 

کادو دادن کتاب

هدیه مناسب همکار

 

 • 7. از دیگران بپرسید که چه هدیه ای برای همکارتان مد نظر دارند تا با هدیه ی شما یکی نشود . سعی کنید تا هدیه ی شما از نظر اقتصادی متوسط باشد تا اگر نوبت خودتان رسید همکارتان دچار دغدغه ی جبران هدیه گرانقیمتتان نشود .

 

 • 8. هدیه مناسب هر سمت را فراموش نکنید و هدیه ای بگیرید که کاربردی و قابل استفاده ی روزانه باشد . اگر بودجه ی شما برای همچین هدیه ای محدود است با همکارانتان به صورت گروهی بخرید .

 

کادوی خاص

هدیه مناسب همکار

 

هدیه رسمی مناسب هر سِمت

 • مدیران

یکی از دغدغه های هر کارمندی خریدن هدیه مناسب مدیر خود است . کسی که با اخلاق و خلق و خوی او آشنایی زیادی ندارید و انتخاب هدیه ی مناسب میتواند در رابطه ی کاری شما اهمیت زیادی داشته باشد . در اینجا بهتر است به سراغ هدیه های معمول بروید و هدیه ای بگیرید که هر فرد بالغی از آن خوشش می‌آید به عنوان مثال :

خود نویس :
 • دادن یک خود نویس خاص و با ارزش میتواند توجه مدیرتان را به شما جذب کند چرا که در دنیای مدرن امروزی هرچند همه ی کار ها کامپیوتریست اما هنوز هم مدیران برای امضا به یک خودکار و یا خودنویس جذاب نیاز دارند و چه شانسی بهتر از این که شما آن را هدیه داده باشید .
خودنویس مناسب آقایان

هدیه مناسب همکار

 

کیف پول :
 • کبف پول در ارتباط با جیب مدیر و روزمره ی آن است پس هر وقت که بخواهد یا نخواهد یاد شما می افتد ! بهتر است کیف پول مدیرتان را از برندهای معتبر و به نام خریداری کنید تا برای او ماندگار باشد. پک چرم نیز متواند یک هدیه مناسب مدیر اداره ی شما باشد .
ست چرم برای آقایان

هدیه مناسب همکار

 

ساعت :

یکی از با ارزش ترین هدیه ها برای مدیرتان و یا هر فرد دیگری ساعت است . ساعت هم میتواند رومیزی باشد و هم مچی که اغلب ساعت مچی طرفدار بیشتری دارد . برای انتخاب ساعت مناسب اول از همه به بودجه ی خود نگاه کنید سپس از برندهای معتبر شروع کنید و هدیه ی خود را بخرید .

 ساعت خاص برای مدیر

هدیه مناسب همکار

 

اکسسوری :

این دسته شامل موارد زیادی میشود که مهم ترین آنها عینک آفتابی ، عطر ، پک چرم رومیزیست که همه ی اینها برای مدیران از الزامات کارشان است . تصویر همهی سیاستمداران و مدیران موفق را به خاطر بیاورید همه ی آنها یک عینک آفتابی ارزنده به چشم دارند و اگر از نزدیک با آنها مصاحبه داشته اید متوجه عطر خوشبوی آنها نیز میشوید . ست چرم نیز برای میز هر مدیری لازم است تا شلوغی و هرج و مرج را در خود جای دهد.

پک جرم رومیزی برای مدیر

هدیه مناسب همکار

گیاهان زینتی :

گیاهان زینتی یکی از بهترین هدیه ها برای اتاق مدیر و یا خانه اش است چرا که علاوه بر استفاده ی فردی به پاکیزگی و تصفیه ی هوای اتاق و خانه نیز کمک میکند و دکوراسیون زیبایی را به او هدیه میدهد . همچنین گیاهان علاوه بر زیبایی در کاهش استرس و جذب انرژی مثبت در جهت رونق کسب و کار نیز تاثیر ویژه ای دارند .  گیاهان زینتی مانند : سانسوریا ، زاموفیلیا ، نخل کنتیا ، گل ارکیده ، گیاه بامبو و …

هدیه دادن گیاهان زینتی

هدیه مناسب مدیر

 

همکار خانم :

خریدن هدیه برای همکار بسته به مناسبتی که دارد ( تبریک تولد ، ازدواج ، ترفیع شغلی و … ) متفاوت است . اگر خانم هستید و میخواهید برای همکار خانمتان هدیه ببرید کارتان راحت است و میتوانید به راحتی به علایق و نیازهای خودتان رجوع کنید و بسته به هدیه مناسب هر سمت به او هدیه ای کاربردی بدهید که در اینجا به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد  :

 • اگر همکارتان اهل هنر و ادب است کتاب یک هدیه رسمی و گزینه ای مناسب است . 
 • ساعت ، وسایل دیجیتالی ، ابزار مهندسی برای همکاران مهندس خانمتان ایده ی جذابیست .
 • وسایل ورزشی تاپ و ست ورزشی اکسسوری ورزشی برای کسی که ورزرشکار است بسیار مناسب است .
 • اگر همکار فرهنگی و معلم دارید کتاب آموزشی ، تقویم ، خودنویس ایده ی مناسبیست .
 • برای همکاران متاهلتان میتوانید ظروف آشپزخانه و یا لوازم مورد نیاز در منزل را بگیرید .
 • تمام خانم ها به گل و گیاه علاقه مندند آنها را با هدیه دادن یک گیاه زیبا شاد کنید .
 • خرید لوازم آرایشی بهداشتی ، تاپ های فانتزی ، لاک ، صندل و شال و روسری نیز از علاقه مندی های همه ی خانم هاست و میتوانید به راحتی آنهارا به همکارتان هدیه دهید .
هدیه مناسب همکار خانم

بهترین هدیه برای همکار خانم

اما اگر آقا هستید و میخواهید به همکار خانمتان هدیه دهید :

در این حالت کار مقداری دشوار میشود و نسبت به وضعیت تأهل او هدیه گرفتن نیز فرق میکند و شما نیازمند یک هدیه رسمی برای او هستید . اما نگران نباشید در اینجا لیستی از هدیه های مناسب را آورده ایم که به راحتی میتوانید از میان آنها هدیه ی مورد نظر را پیدا کنید .

 • هرگز به همکار خانم خود وسایل شخصی هدیه ندهید !
 • میتوانید خوراکی ، شیرینی و یا جعبه های شکیل شکلات هدیه دهید چرا که مورد علاقه ی هر خانمیست . این هدیه میتواند برای تبریک ازدواج ، تولد و یا روز مختص او هدیه ی مناسبی باشد .
 • وسایل دکوری ، کتاب های داستان و یا فلسفی ، هم ایده ی زیباییست .
 • در رده های بالاتر و تبریک های مهم میتوانید کارت های هدیه و یا سکه های 1 گرمی یا بیشتر هدیه دهید .
 • گلدان گل و گیاه را نیز فراموش نکنید چرا که همیشه هدیه ی مناسب و ارزشمندیست .
هدیه برای همکار

بهترین هدیه برای همکار خانم

 

همکار آقا :

هدیه دادن به همکار مرد نیز تقریبا همانند همکار خانم است . اگر آقا هستید و میخواهید به همکار مردتان هدیه دهید باید علایق اورا در نظر گرفته و طبق نیازهای روزمره ی خودتان برای او خرید کنید . برای مثال هدیه هایی مانند اکسسوری ها ( فندک زینتی ، کمربند ، عینک آفتابی ، کروات و … ) ، لوازم جانبی مانند قاب موبایل ، فلش ابزار آلات و پوشاک روزمره .

اما اگر شما خانم هستید و میخواهید به همکار مردتان هدیه دهید باید چند نکته را در نظر بگیرید که آیا او متاهل است یا نه ! در صورت مجرد بودن و با توجه به خصوصیات فردی وی ، شما نیز اقلام بالارا میتوانید هدیه دهید اما لیستی که در پایین برایتان آورده ایم مناسبترین هدیه ها برای همکار آقاست :

پک های چرم
 • جاسوئیچی چرم طبیعی، وسایل دکوری ویژه محیط های کاری مانند جای انگشتر و ساعت و یا مصنوعات چرمی از این قبیل که در جعبه ای رسمی قرار گرفته است . این هدیه ها برای روز معلم و استاد نیز بسیار مناسب است .
ست چرم آقایان

بهترین هدیه برای همکار آقا

 

خوراکی های سالم
 • میوه های خشک امروزه طرفداران زیادی را جذب کرده و اکثر قنادی ها در بسته بندی بسیار زیبایی این خوراکی سالم را عرضه میکنند پس یک گزینه ی مناسب برای هدیه دادن به همکارمان است .
هدیه فرهنگی
 • برای مدیر همکار و دوستتان میتوانیدیک هدیه رسمی از فرهنگ ایران ببرید . یک کتاب حافظ نفیس ، شاهنامه و یا دیوان های اشعار نفیس میتواند هدیه ی با ارزشی برای همکارتان باشد .
گیاهان زینتی
 • هدیه دادن گل شاید آنچنان خوشایند شما و یا همکارتان نباشد اما هدیه دادن یک گیاه زیبا و سبز حتی گلدار میتواند زندگی را به او هدیه دهد . پس از گیاهان زینتی غافل نشوید .

 

گیاهان زینتی

هدیه مناسب هر سمت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 دیدگاه در “مناسبترین هدیه رسمی برای همکارتان چیست !؟

 1. صالح گفت:

  سپاس بابت متن خوبتون ♥️

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون از لطف شما.

 2. محمد گفت:

  با تشکر فراوان?

 3. سمیرا گفت:

  سلام خیلی خوب راهنمایی کردین ممنون.

 4. طاهره گفت:

  خ ممنون عالی بود.

 5. Leili گفت:

  خیلی عالی بود . کمک زیادی در خرید هدیه کردین

  1. علیرضا گلپایگانی گفت:

   من جواب خودم را نگرفتم . بهتر است در هر بخش مثال ها فراوان تر میبودند .

 6. زری گفت:

  بسیار عالی

 7. فروزان گفت:

  مطالب مختصر و مفید بود بسیار عالی

 8. ثریا گفت:

  سلام من منشی خانم دکتر زیبایی هستم
  برای کادوی تولد خانم دکتر سوال داشتم
  متاسفانه کمک آنچنانی لز مطالب نگرفتم و هنوز مرددم چه هدیه ای برای خانم دکتر تهیه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *