گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

12 گیاه جالب و شگفت انگیز !

گیاهان جالب و شگفت انگیز ی وجود دارند که ما از بودن آنها بی‌خبریم !! اگر عاشق گل و گیاه هستید و خانه ی شما مملو از گیاهان و گل های شبیه به هم و متداول است، توصیه ی ما این است که به دنبال جالب ترین ها و عجیب ترین ها بروید و با آنها آشنا شوید، اگر تمایل به این کار دارید در این مقاله همراه ما باشید تا با این گیاهان زیبا اما عجیب آشنا شوید.

در این مقاله 12 نوع گیاه خاص و زیبا را معرفی کرده ایم که میتواند گزینه ی بعدی شما برای خرید گل و گیاه مورد نظرتان باشد.

ساکولنت رزی

گیاهان جالب و شگفت انگیز

1. ساکولنت دلفینی Dolphin Succulents :

گیاه دلفین با نام علمی Senecio peregrinus در ژاپن یکی از محبوب ترین و قابل ستایش ترین کاکتوس هاست چرا که برگ های این گیاه دقیقا شبیه یک دلفین در حال شنا کردن است .

ساکولنت دلفینی

2. تراچیاندرا Trachyandra :

این گیاه زیبا و نادر در شرق و جنوب آفریقا یافت میشود و برگ های فرخورده ی آن شباهت زیادی به فرچه دارد !

تراچیاندرا

3. ساکولنت رزی شکل Rose Succulents :

نام علمی این گیاه  Greenovia Dodrentalis است اما به ساکولنت رزی معروف است چرا که دقیقا مانند گل رز است اما با ماندگاری بالاتر و تنها چیزی که نیاز دارد یک ظرف آب است آن هم موقعی که خاکش خشک باشد .

ساکولنت رزی

4. کراسولا چتری Crassula Umbella :

نام محاوره ای این گیاه به دلیل شکل ظاهری آن  wine cup است . تا قبل از زدن شکوفه ها این گیاه تا 15 سانتی متر رشد میکند و پس از زدن جوانه های سبز مایل به زرد، متوقف میشود.

کراسولا

5. افوربیا Euphorbia Obesa :

این گیاه بینظیر همانند یک توپ است و همین امر سبب میشود به آن توپ بیس بال نیز بگویند. ایفوربیا میتواند از 6 تا 15 سانتی متر عریض شود و آب را برای محافظت در برابر خشکسالی در خود ذخیره کند .

ایفوربیا

6. ایفوربیا ( سر مدوزا ) Euphorbia Caput-Medusae :

این گیاه معروف به Medusa’s Head ( سر مدوزا ) است و بومی آفریقای جنوبیست . برگ های مار مانند این گیاه ظاهری زیبا اما ترسناک به آن میدهد .

سر مدوزا

7. سرخس شاخ گوزنی یا پلاتیسریوم Platycerium :

اگر میخواهید یک دیوار سبز در خانه داشته باشید این گیاه یکی از گزینه های مناسب است .نام شناخته شده ی این گیاه Staghorn Fern است. برگ های این گیاه شباهت بسیار زیادی به شاخ حیواناتی مانند گوزن دارد !

گیاه شاخ گوزن

8. افوربیا تیروکالی Euphorbia Tirucalli :

چای تعجب نیست که این گیاه اغلب به عنوان گیاه آتشین شناخته میشود چرا که انتهای برگ های آن به رنگ قرمز است و آنها میتوانند تا 6 متر هم ارتفاع داشته باشند، مانند یک ساختمان در حال آتش !!

گیاه آتشین

9. هاورتیا کوپری Haworthia Cooperi :

با دیدن این گیاه جالب و شگفت انگیز شاید در نگاه اول به نظرتان برسد که حبابهای متعددی روی برگهای آن شکل گرفته اند اما در واقع گلهای این گیاه است که از برگ های سبز گوشتی میرویند و این گیاه را زیبا و منحصر به فرد کرده است .

با 12 نوع از جالب ترین گیاهان گوشتخوار آشنا شوید.

هاگوارت کوپری

 

10. مرگانیانوم Sedum Morganianum :

این گیاه به دلیل شکل ظاهری آن به ( Donkey Tail دم خر ) شناخته شده است و ساقه هایی دارد که تا 60 سانتی متر هم رشد میکنند و برگ های سبز متمایل به آبی را تولید میکنند . این گیاه بومی جنوب مکزیک و هندوراس است .

گیاه دم خر

11. Corkscrew Grass :

این گیاه زیبا یکی از عجیب ترین هاست و شکل ظاهری آن این تصور را در انسان ایجاد می کند که چنین اشکال زیبایی توسط قیچی به وجود آمده است اما این گیاه جالب از همان ابتدا این گونه رشد میکند .این گیاه به خوبی در باغچه گسترش می یابد اما گلدان هم گزینه ی مناسبی برای آن است .

Corkscrew Grass

12. گنتیانا Gentiana Urnula :

این گیاه عجیب نیز یکی از جالب ترین ها در ظاهر است و برگ های لایه لایه آن سبب شده است که به آن کاکتوس ستاره ماهی بگویند. این کاکتوس لابه لای سنگ ها و صخره ها رشد میکند و یک گزینه ی مناسب برای کاشت در باغچه های سنگی می باشد.

کاکتوس ستاره ماهی

6 دیدگاه در “12 گیاه جالب و شگفت انگیز !

 1. آرش گفت:

  عجیب جالب زیبا
  ممنون

 2. سوگل گفت:

  اینا رو کجا میشه خرید تو ایران قیمتش چنده

 3. محمد نصیب گفت:

  الله اکبر
  یا الله

 4. ایمان گفت:

  حتی نگاه کردنشونم لذت بخشه چه برسه به پرورششون 🤩

  1. Homayoun Modarresifar گفت:

   اره گل گفتی کمابیشتر دوست دارم یه عالمه ازشون نگه دارم

 5. لیلا بخشی زاده گفت:

  از این گیاهان هنوز موجوده میخوام سفارش بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *