گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

انواع گلهایی که نیاز به نور ندارند ( مناسب برای آپارتمان )

همه ما می‌دانیم که گیاهان آپارتمانی برای رشد و شکوفایی به نور احتیاج دارند و بدون آن از بین می‌روند. اما برای فضاهایی که نور کمی دارند و یا تنها با نور مصنوعی روشن می‌شوند چه گیاهانی مناسب است ؟! با ما در این مقاله همراه باشید تا با گیاهانی که به نور نیاز ندارند و گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم آشنا شوید.

20 گل آپارتمانی بدون نور :

1. دراسنا

دراسنا از انواع گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم و با برگهای چرم مانند و بسیار زیبا است. بیش از 50 نوع از انواع مختلف دراسنا وجود دارد و همه آنها نگهداری آسانی دارند. هرس کردن در زمان مناسب و آبیاری منظم برای سلامت این گیاه اهمیت بسیاری دارد. دراسنا را از نور مستقیم دور نگه داشته و از آبیاری بیش از اندازه خود داری کنید.

دراسنا کامپکت

دراسنا کامپکت

2. بروملیاد

بروملیاد از گل های آپارتمانی کم نور محسوب می‌شود و برای نگهداری در داخل خانه بسیار مناسب است. بیشتر انواع مختلف این گیاه به راحتی در داخل گلدان و در سایه رشد می‌کنند. با این که این گیاه بومی مناطق استوایی است اما به راحتی در همه جا و در داخل منزل پرورش میابد.

گل آپارتمانی بدون نور

بروملیاد

 

3. گیاه سرخس پر سیاوشان

پر سیاوشان از گیاهان سایه نشین و یکی از انواع محبوب سرخس است. دم برگ های تیره و براق آن به موی انسان شباهت دارد و بسیار زیباست. مطمئن شوید که آب به طور منظم به آن داده می‌شود و از آبیاری بیش از اندازه خود داری کنید. این گیاه را در نور غیر مستقیم نگه دارید و از قرار دادن آن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید.

گیاه سرخس پر سیاوشان

گیاه سرخس پر سیاوشان

4. نخل شامادورا

نخل شامادورا محبوب ترین نوع از نخل های آپارتمانی است و از سازگاری بالایی نسبت به شرایط مختلف برخوردار است. شامادورا از گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم است و حتی در گوشه های بسیار کم نور نیز رشد می‌کند. شامادورا تنها به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد و تنها زمانی که خاک خشک است گیاه را آبیاری کنید وگرنه آن را خواهید کشت.

گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم

شامادورا

 

5. نخل مرداب

نخل مرداب یک گیاه زینتی همیشه سبز است و در داخل منزل و در نقاط سایه درفضای باز به خوبی رشد می‌کند. بسیاری از علاقه مندان به نگهداری گیاهان آپارتمانی، نخل مرداب را گیاه بسیار آسانی برای پرورش و نگهداری در منزل می‌دانند. این گیاه به بستری دائما مرطوب نیاز دارد و برای تامین رطوبت می‌توانید آن را روی یک زیر گلدانی یا ظرف پر از آب قرار دهید.

نخل مرداب

نخل مرداب

6. سانسوریا

سانسوریا را می‌توان یک گل آپارتمانی بدون نور معرفی کرد. این گیاه بسیار محبوب است و توانایی آن برای سازگاری با محیط های کم نور فوق العاده است. سانسوریا قدرت بالایی در تصفیه هوای اتاق دارد و این ویژگی و شرایط نگهداری آسان سانسوریا آن را به گیاهی محبوب برای داخل آپارتمان تبدیل کرده است.

 

 

گلدان هدیه سانسوریا

سانسوریا

7. انجیر چسب

از گلهای آپارتمانی کم نور با سرعت رشد و روندگی کم و برگ های چرمی سبز تیره است. توجه کنید که بیش از اندازه به این گیاه آب ندهید و صبر کنید تا خاک خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید.

 

انجیر چسب 

انجیر چسب

8. برگ انجیری

برگ انجیری به راحتی با محیط کم نور خو می‌گیرد و به خاکی تقریبا مرطوب ( غیر خیس ) نیاز دارد. برگ انجیری شرایط نگهداری آسانی دارد و در نور کم به راحتی رشد می‌کند اما ممکن است به دلیل دریافت نور کم بریدگی روی برگ ها حذف و یا کمتر شوند. بهتر است که خاک بین دو آبیاری تقریبا خشک شود.

 

گیاهانی که به نور نیاز ندارند

برگ انجیری

 

 

9. گیاه کالاتیا

کالاتیا یکی از زیبا ترین گیاهانی است که باید در منزلتان پرورش دهید. این گیاه در نور سایه روشن به خوبی رشد می‌کند و نور شدید برگهای زیبای آن را می‌سوزاند. حداقل دمایی که این گیاه تحمل می‌کند 13 درجه سانتیگراد است که حتما باید در نظر گرفته شود. این گیاه به آبیاری منظم و مکرر احتیاج دارد که به مقدار نور و شرایط دمایی بستگی دارد. کالاتیا رطوبت زیادی می‌خواهد و خاک آن باید کمی مرطوب باشد.

گیاه کالاتیا

گیاه کالاتیا

10. گیاه مارانتا لوکونورا

مارانتا گیاهی شبیه به کالاتیا است و ممکن است در بعضی موارد با آن اشتباه گرفته شود. در مقایسه با کالاتیا، مارانتا شرایط نگهداری آسانتری دارد و به خوبی در نور محدود و متوسط و بدون دسترسی مستقیم به نور خورشبد رشد می‌کند. اگر این گیاه در نور زیاد نگهداری شود، برگ های آن تاب می‌خورند و پلاسیده می‌شوند.

گیاه مارانتا لوکونورا

گیاه مارانتا لوکونورا

11. سرخس

سرخس یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز است و مانند دیگر گیاهان آپارتمانی به نور مستقیم خورشید حساس است. این گیاه به خوبی در خاک های اسیدی رشد می‌کند و برای تامین رطوبت آن باید حاک را اندکی مرطوب نگه دارید. ( از زهکشی گلدان مطمئن شوید تا خاک غرقابی نشود.) این گیاه شرایط مرطوب را بسیار دوست دارد و استفاده از روش جزیره برای افزایش رطوبت مناسب است.

گل آپارتمانی بدون نورسرخس

12. قاشقی

پپرومیا یا قاشقی گیاه آپارتمانی کوچک و زیبایی است که برگهایی شبیه به قاشق و رنگ بندی متفاوت دارد. این گیاه خاک اندکی مرطوب و رطوبت را دوست دارد. اسپری آب بر روی برگ های این گیاه برای حفظ رطوبت موثر است. قاشقی در نور محدود و کم نیز ردش می‌کند و گزینه مناسبی برای روی میز شرکت ها و ادارات کم نور است.

قاشقی

قاشقی

13. پتوس

پتوس به صورت گسترده به عنوان گیاه آپارتمانی در مناطق آسیایی پرورش می‌یابد و به مراقبت کمی نیاز دارد و  بسیار مقاوم است. پتوس یک گل آپارتمانی بدون نور محسوب می شود و حتی در حمام و آشپزخانه و پذیرایی بدون نور نیز می‌تواند به خوبی رشد کند. این گیاه به خاطر توانایی اش در تصفیه کربن مونو اکسید موجود در هوا شهرت بسیاری دارد. و شرایط نگهداری پتوس آسان است و نسبت به شرایط محل نگهداری اش سازگاری بالایی از خود نشان می‌دهد.

 

گل آپارتمانی بدون نور

پتوس

14. گیاه گندمی یا عنکبوتی

گندمی گیاهی با برگهای آویز و باریک است و در یک گلدان آویز، ظاهری متفاوت به خانه شما می‌دهد. گندمی نسبت به نور کم مقاوم است و می‌توان آن را در کنار پنجره و یا نزدیکی درب ورودی در نور غیر مستقیم قرار داد. گندمی هوا را به خوبی تصفیه می‌کند و برای اتاق خواب گزینه مناسبی است. این گیاه را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید زیرا نور مستقیم موجب سوختگی برگ های آن می‌شود.

 

گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم

گندمی

15. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم زیباترین گل آپارتمانی بدون نور است و با گلهای زیبا و سفید خود زیبایی خانه را دو چندان می‌کند. این گیاه نگهداری و پرورش بسیار آسانی دارد و در مکان های سایه شکفته می‌شود و همچنین هوای آلوده را به خوبی تصفیه می‌کند.

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم

16. آگلونما نقره ای

آگلونما از گیاهان آپارتمانی بسیار دوست داشتنی است که به خوبی در نور کم رشد می‌کند. شرایط نگهداری آگلونما آسان است و همین امر این گیاه را برای افراد مبتدی در زمینه نگهداری از گل و گیاه مناسب کرده است. آگلونما را در مکانی با دمای متوسط قرار دهید و توجه داشته باشید که این گیاه به شدت به سرما حساس است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”خرید آگلونما و انواع آن” style=”gradient” gradient_color_1=”juicy-pink” gradient_color_2=”sandy-brown” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Firanderakht.com%2Fcategory-houseplants-aglaonema%2F|||”][vc_column_text]

گیاهانی که به نور نیاز ندارند

آگلونما نقره ای

17. گیاه زاموفیلیا

این گیاه تقریبا از مقاوم ترین گیاهان موجود است که به خوبی در کمترین میزان نور هم دوام می آورد و به نگهداری کمی نیاز دارد. این گیاه به آبیاری زیادی نیاز ندارد و ظاهری متفاوت و لوکس به خانه می‌دهد. مراقب آبیاری بیش از اندازه باشید که موجب مرگ این گیاه می‌شود.

 

گیاهانی که به نور نیاز ندارند

زاموفیلیا

 

18. لاکی بامبو

 لاکی بامبو از جمله گیاهان معروف و محبوب در نظریه فنگ شویی است که به باور چینی ها سبب خوش شانسی و ثروت آوری می‌شود. گیاه بامبوو علاوه بر زیبایی مقاومت بالا و نگهداری آسانی دارد و تنها یک ظرف شیشه ای بلند و پر از آب برای نگهداری آن کافی است. این گیاه مقاوم به نور مستقیم خورشید نیازی ندارد و در نور کم بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.

گل آپارتمانی بدون نور

بامبو

19. برگ عبایی

برگ عبایی گیاهی زیبا با برگهای کشیده و نسبتا پهن است که برای نگهداری در هر مکانی مناسب است و مقاومت بالای آن نام گیاه فولادی را به آن داده است. این گیاه زیبا در نور کم رشد خوبی دارد و نسبتا کند رشد است.

گیاهانی که به نور نیاز ندارند

برگ عبایی

20. گیاه جگن ژاپنی

جگن ژاپنی گیاهی جالب با برگهای شبیه به گندمی است که سریع الرشد و ارزان است و تکثیر بسیار آسان و سریعی دارد. این گیاه بدون نیاز به نور خورشید رشد می‌کند و با برگهای افشان و زیبا اتاق شما را تبدیل به جنگل می‌کند.

گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم

جگن

 

93 دیدگاه در “انواع گلهایی که نیاز به نور ندارند ( مناسب برای آپارتمان )

 1. جواد داداشی گفت:

  سلام
  سپاس

  1. فیروز ج گفت:

   سلام درمورد مارنتاباید این نکته در نظر گرفته بشه ک ب رطوبت زیاد هم احتیاج دلره وفقط بواسطه ی داشتن جای کم نو رشد خوبی نخواهد داشت .

  2. ناشناس گفت:

   ممنون
   خیلی خوب بود که عکس گل ها هم بود

   1. REYYHAN گفت:

    آره اینکه خود گل رو ببینی به انتخاب بهتر گل خیلی کمک میکنه

  3. شکیبا گفت:

   سلام
   برای اتاقی که پنجره نداره گیاه زاموفیلیا و کراواتی و لوبیای سحر آمیز خوب هست؟

 2. نرگس گفت:

  مطلب بسیار مفید و کاربردی هست، ازتون سپاسگزارم.

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون که نظرتون رو گفتید.

 3. .sahar گفت:

  عالیی بود مرسی از شما
  ????????????????

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون که نظرتون رو گفتین.

   1. B گفت:

    قاشقی اتفاقا نیاز به نور داره تاگل بده

    1. ملکا گفت:

     اون گلی که شما بهش میگی قاشقی و نیاز به نور داره برای گلدهی اسمش کالانکوئه هست و با گل قاشقی آپارتمانی فرق داره

  2. فاطما ازادی گفت:

   عالی بود متشکرم

 4. امیر گفت:

  سلام
  ممنون از مطلب خوب و مفیدتون
  برای جلوی در ساختمان که تو گودی قرار گرفته و نور خیلی کمی داره اما در فضای بیرون قرار گرفته چی پیشنهاد می کنید

  1. کیانا والی گفت:

   سلام
   زاموفیلیا، آگلونما، گندمی، اسپاتی، سانسوریا و خیلی گیاه های دیگه می تونید استفاده کنید.

   1. عاطفه گفت:

    سلام گیاهانی که معرفی شد با نور کم میشه نگهداری کرد
    برای اتاقی که تابش مستقیم خورشید از پشت پنجره ندارند فقط با جمع کردن پرده شمالی روشنایی روز اون هم از پشت شیشه رفلکس هست توی اتاق مناسب هست؟

    1. ژیلا گفت:

     زاموفیلیا عالی من دارمش تو محیطی که گفتین عالی رشد می کنه پرده هم نمی خواد جمع کنید

     1. مصطفی گفت:

      سلام خونه من اصلاپنجره نداره ومصلماًنورم نداره چه گلی پیشنهادمیکنین

   2. ماه و مهر گفت:

    مچکرم
    مفید بود

    1. امیررضا گفت:

     سلام برای فاصله ۷ _۸متری ازپنجره که نور خیلی کمه چه گلی مناسبه؟

     1. سارا د گفت:

      زاموفیلیا عالیه

  2. علی گفت:

   عالی

   1. Behnam گفت:

    عالی بود ممنون ازتون

  3. مهرداد گفت:

   پاپیتال

  4. مهدیه گفت:

   دیگه تصمیم گرفتم برا خونمون گلدون بخرم?

  5. بابک گفت:

   سلام پاپیتال و درخت تویا

 5. مصطفی دستانی گفت:

  سلام برلی توی راه پله که اصلا نور خورشید نداره و صرفا با لامپ سنسور دار بعضی وقت ها روشن میشه چی پیشنهاد میدین؟

  1. م گفت:

   گل مصنوعی 🙂

   1. الهام گفت:

    ???????

  2. سارا گفت:

   من قاشقی و پتوس گذاشتم و عالی شدن

   1. کیانا والی گفت:

    سلام ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون.

 6. سعیده گفت:

  بسیارمفیدوکارساز.ممنون

 7. فرزانه گفت:

  عالی عالی بود ممنون کلی استفاده کردم

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون از نظرتون.

 8. سیده زیبا گفت:

  سلام،بسیار عالی بود…

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون از نظرتون.

 9. مهدی پورراهدار گفت:

  بسیار عالی ومفید
  ممنون از شما

  1. کیانا والی گفت:

   سلام ممنون از شما که نظرتون رو گفتید.

 10. A.b گفت:

  سلام، طریقه ارسالتون به چه صورت هست؟ دقیقا گل با گلدان که داخل عکس هست میاد؟ سالم میرسه؟

  1. کیانا والی گفت:

   سلام بله در تمام محصولات مشابه عکس ارسال می شن. گیاه خالی با گلدان مشکی پلاستیکی ساده براتون ارسال می شه ولی محصولات هدیه و محصولاتی که گلدان دارن به همون شکل و با همون گلدان ارسال می شن. خود گیاه هم از نظر ارتفاع و تعداد برگ ها و … مطابق مشخصات ظاهری که در صفحه محصول ذکر شده هست. گیاه و گلدان سالم به دستتون می رسه و ما تا 72 ساعت تضمین کیفیت هم داریم.

   1. کمیل گفت:

    سلام چندتا گل واسه داخل راه رو که اصلا نور نیست میشه معرفی کنید؟
    درضمن مطالبتون عالی بود

  2. عاطفه گفت:

   سلام

 11. Shirin گفت:

  سلام آیا نوع پاکوتاه سانسوریا هم نسبت به نور کم مقاوم هست .؟ ینی میتونه جایی که نور نیست رشد کنه ؟

  1. کیانا والی گفت:

   سلام بله سانسوریا پاکوتاه هم به نور کم مقاومه. اما در هر صورت فراهم کردن مقداری نور غیرمستقیم برای گیاه واجبه و نمی شه اصلا هیچ نوری دریافت نکنند. فقط کافیه محیط روشنایی داشته باشه.

  2. پونه گفت:

   سلام ممنونم مطالب فوق العاده مفید بودن فقط یه سوال اگر بخوام این گیاها رو توی اتاقم که نور طبیعی نداره بذارم مشکلی نیست؟ و اینکه برای نوردهی صبحا بذارمشون تو افتاب و اب بدمشون کافیه؟

 12. آیسا گفت:

  سلام . برای اتاقی که اصلا نور نداره نمیشه گیاهی کاشت؟

  1. کیانا والی گفت:

   سلام به هر حال هر گیاهی برای رشد به یه حداقلی نور نیاز داره. اگه اتاق نور آفتاب نداره و صرفا روشنه می تونین داخلش گیاهانی مثل سانسوریا، پتوس و زاموفیلیا قرار بدین.

  2. وسام گفت:

   سلام ممنون از اطلاعات زیباتون.

  3. Kiko گفت:

   سلام پنجره ما داخل آشپز خونس و پذیرایی مون پنجره نداره میشه سانسوریا نگه داشت؟

 13. سپیده گفت:

  سلام
  من می خوام توی اتاق خوابم گیاه های متفاوت بزارم اما اتاقم نور خییلی کمی داره
  جنوب کشور هم زندگی می کنم برای همین بیشتر وقت ها کولر ها روشن هستن
  گیاهی که در نور کم دوام بیاره و به سرما(باد کولر)هم خیلی حساس نباشه چی رو پیشنهاد میدین!؟؟

  1. ریحانه نجفیان گفت:

   سلام وقت بخیر تا زمانی که گیاهان روبه روی باد کولر نباشن مشکلی براشون پیش نمیاد و تمامی گیاهان داخل این مقاله به نور کم مقاومند تنها باید جلوی باد نباشند اگر داخل اتاقی باشند که کولر روشنه موردی نداره

 14. مریم گفت:

  عالی بود ممنون

 15. بهار گفت:

  سلام من کروتون پنجه کلاغی گرفتم توگلخونه خیلی شاداب و خوب بود وقتی آوردم خونه بعد دوروز شروع به زرد شدن برگ ها کرده محیط مرطوب براش فراهم کردم اسپری آب هرروز دارم کود مایع بهش دادم حالت جزیزه ی براش درست کردم اما هرروز وضعش بدتر میشه چکارکنم

  1. الی گفت:

   سلام. کود مایع هرروز ؟؟ تا جایی که می دونم نباید این کارو کنی. و بسته به گیاه فرق می کنه اما اکثرا هفته ای یک بار کود مایع توصیه میشه ، اونم فقد بهار و تابستون

  2. شیرین گفت:

   رسما گل رو کشتی! هفته ای یکبار اب بده

 16. سیدجواد گفت:

  سلام .چرا شامادورا خیلی سریع خشک می شود .برعکس که شما گفتید نگهداریش خیلی سخته .تا حالا 3 تا خریدم و خشک شده….لطفا راه چاره بدبد.

  1. شادی گفت:

   سلام، من هم دارم اما در کنج پذیرایی بدون نور پنجره داره بزرگ میشه و خیلی خوبه ،مهم اینه آبیاریش منظم باشه، من هفته ای یه بار آب میدم،برگ های خشک رو هم قیچی کنید،جوانه میزنه از بغلش☺️

  2. زهره گفت:

   سلام
   شامادورا نیاز به رطوبت هوا داره
   براش بخور سرد بذارید
   از آب جوشیده و سرد شده برای آبیاری استفاده کنید
   هر وقت یه بند از سطح خاک خشک شد آب بدید
   نباید خیس خیس آب بدید و نباید خاک کاما خشک بشه
   خاک سبک می خواد
   هر دو هفته یک بار هم تو بهار و تابستون مکمل مخصوص شامادورا بدید
   پاییز ماهی یک بار
   اگر گل و میوه داد حتما بچینید و الا گلتون ضعیف میشه و براش زرد میشه

 17. M گفت:

  سلام برای اتاق بدون نور و بدون پنجره چی پیشنهاد می کند ؟

  1. Heydar گفت:

   مصنوعی ?

 18. حمیدرضا گفت:

  سلام بسیار ممنون

 19. مهدی گفت:

  سلام گلی هست که اصلاً اصلأ به افتاب نیازی نداشته باشد ?

  1. زهره گفت:

   سلام
   زاموفیلیا گزینه مناسبی هست فقط باید در آبیاری دقت کنید و زیاد آب ندید
   من خودم چک می کنم وقتی خاک خشک بود به زاموفیلیا آب می دم (با یه سیخ چوبی)
   در ضمن خاک زاموفیلیا باید زه کشی بالایی داشته باشه تا رطوبت توش نمونه
   زاموفیلی گلدون تنگ دوست داره و اونوقت پاجوش می ده
   باید درقسمت بالایی خاک گلدون کاشته بشه و اصلا ته گلدون نکارید
   هرزگاهی برگاشو پاک کنید براق بمونه بتونه نفس بکشه

 20. مهدی گفت:

  سلام ببخشید کسی جواب من نمی‌ده

 21. یلدا گفت:

  سلام و عرض ادب
  لذت بردم
  سپاس گزارم
  همیشه مثل گل شاداب باشین.

 22. mAha گفت:

  سلام اتاق من تنها یک پنجره داره و نورش خیلی کمه !
  و میز تحریرم درست زیر پنجره قرار داره ، یعنی هیچ نوری نمیخوره !
  میشه راهنماییم کنین که چه گلی مناسبشه ؟

 23. بهاریان گفت:

  با سپاس فراوان از توضیحاتتون
  من آگلونمای ابلق دارم در جای غیر مستقیم نور هست و هفته ای 1 بار آب میدم ولی برگهای آن به صورت لوله میشه و اون شادابی رو نداره چکار باید بکنم؟

  1. زهره گفت:

   سلام
   آگلونما گیاه حساسیه
   من خودم بعد دو تا گلدون آگلونما برفی خراب کردن به این نتایج رسیدم
   نور مستقیم و حتی پشت پرده خورشید رو دوست نداره
   جایی بذارید نور بهش نخوره
   وقی می خرید جاشو عوض نکنید
   گلدونش کوچیک باشه
   اصلا خیسی خاک رو دوست نداره
   در عوض رطوبت هوا رو می پسنده
   بخور سرد براش بذارید
   سطح خاک خشک شد، آب کم و جوشیده شده و سرد شده بدید

 24. مهنوش گفت:

  با سپاس فراوان از توضیحاتتون
  من آگلونمای ابلق دارم در جای غیر مستقیم نور هست و هفته ای 1 بار آب میدم ولی برگهای آن به صورت لوله میشه و اون شادابی رو نداره چکار باید بکنم؟

 25. عاطفه گفت:

  سلام عالی

 26. عاطفه گفت:

  من مطبق دارم خونم نور نداره همش لامپ روشن میزارم یک ماهه خریدم برگاش جک کله شده بنظرتون دوم میاره با نور لامپ ممنون میشم راهنمایم کنید

 27. عاطی گفت:

  من مطبق دارم خونم نور نداره همش لامپ روشن میزارم یک ماهه خریدم برگاش جک کله شده بنظرتون دوم میاره با نور لامپ ممنون میشم راهنمایم کنید

 28. محست گفت:

  سلام برای اتاقی که هیچ پنچره ای نداره و فقط با نور لامپ روشن میشه چه گیاهی پیشنهاد میدید ؟؟
  پتوس دارم و قاشقی و برگ انجیلی دوام نیوردش
  ممنون از راهنامیتون

 29. افسانه گفت:

  سلام.من اتاقم پنجره نداره آیا با نور لامپ مخفی میتونم امیداور باشم بتونم گیاهی پرورش بدم؟و برای اتاق بدون پنجره چ گیاهی پیشنهاد میکنید؟ممنون

  1. محمد قوام زاده گفت:

   گل سنگ مناسبه

 30. محمدرضا گفت:

  سلام.مطالبتون عالی و فضای سایتتون هم جذاب
  در پاگرد پله های اپارتمان که یه پنجره شمالی توی ارتفاع یه کوچولو بالا دارند و بالطبع نور کم
  پیشنهاد شما چیه؟

 31. سلنا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  برای اتاقی که اصلا و ابدا نور نمیگیره،چه گیاهی مناسبه؟
  آیا گیاه سانسوریا و فردوس مناسب این اتاق هستن؟

  1. زهره گفت:

   سلام پتوس خوبه
   سانسورها اگر نور نداشته باشه فقط نده می مونه و رشد نمی کنه
   تا جایی که می دونم فردوس آفتاب خوبی می خواد

 32. متین امینی گفت:

  نظر خاصی ندارم

 33. فلطمه گفت:

  سلام خسته نباشی.ممنون از مطالب عالیتون. یه سوال داشتم. اینکه کدام گیاهان در برابر باد کولر گازی مقاوم هستند؟ ممنونم از راهنماییتون

 34. وسام گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات زیباتون.

 35. ویدا میرزادی گفت:

  سلام ببخشید من یک گل اطلسی دارم بعد وقتی که شب من چراغ روشن کنم در صورتی که گلبرگاش بسته باشه موردی ندارد ؟

 36. گل نشناس گفت:

  هیچ گلی وجود نداره که نیاز به نور نداشته باشه این گل ها خودشون رو در برابر نور کم سازگاری میدن وگرنه ما میتونیم این گل هارو بذاریم تو کمد نگاه نکنیم اطلاعات صحیح ب د ی د

  1. علی گفت:

   سلام. وقت بخیر . می خواستم بدونم شما آگلونما پیکتوم (سه رنگ) هم ارسال دارید؟

 37. Kiko گفت:

  سلام پنجره خونه ما داخل اشپزخونس و پذیرایی پنجره نداره میتونم سانسوریا بگیرم و داخل پذیرایی بذارم؟

  1. رویا گفت:

   بله میشود

  2. B گفت:

   سلام. قاشقی اتفاقا برای گل دهی نیاز به نور داره

 38. مسعود گفت:

  درود بر شما ، بسیار عالی و مفید بود . سپاس

 39. علی گفت:

  سلام
  گل قاشقی خاک مرطوب دوست ندارد و بنظرم اشتباه گفته شده و برای آبیاری بعدی خاکش کاملاً باید خشک بشه و من شخصا تجربه کردم که وجود رطوبت در خاک قاشقی باعث پوسیدن ریشه و ریزش برگهای آن میشه

 40. سعید گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید داخل راه پله که نوری وجود نداره و فقط روشنایی لامپ و به طور مقطعی و نامنظم وجود داره چه گیاهی میتونم نگهداری کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 41. ستی گفت:

  سلام ؛ من گل پتوس عنکبوتی دارم ؛ و اتاقمم پنجره نداره و حدودا از پنجره ای ک توی حال وجود داره ۱۰ متر فاصله داره وقتایی ام ک در اتاقم بازه همون نور کم روی گل نمیوفته چیکار کنم؟ من برا اتاقم به گل هایی مثل پتوس نیاز دارم که برگاش مثل تور و ریسه باشه که برای تزئین هم استفاده کنم چه گلی خوبه؟ و این گل پتوس رو چیکار کنم؟

 42. هادی گفت:

  سلام ممنون. بسیار مفید بود. به مکانی که کلا بسته است و نور داخلش فقط از لامپ و مهتابی است بدون نور خورشید چی پیشنهاد میدید؟

 43. وحید گفت:

  بسیار عالی و ممنون از راهنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *