گل ها, گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

20 گیاه مناسب برای کودکان و حیوانات خانگی

یکی از ساده ترین راه های نفس کشیدن در زندگی ، افزودن گیاهان به محل زندگیمان است. گیاهان نه تنها به فضا رنگ میدهند ، بلکه بسیاری از آنهاتصفیه کننده ی هوا نیز میباشند . با این حال، مشکل این است که برخی از محبوب ترین گیاهان خانگی نیز برای حیوانات خانگی و کودکان سمی هستند . اگر میخواهید بدون نگرانی طبیعت را به خانه ی خود بیاورید ، در مقاله های قبل با گیاهان مضر برای حیوانات و کودکان آشنا شده ایم اکنون این مقاله را مطالعه کنید و با گیاهان غیر سمی آشنا شوید تا از حیوانات خانگی و کودکانتان محافظت کنید . 

گیاهان مناسب حیوانات و کودکان12

معرفی 20 گیاه مناسب حیوانات و کودکان

1. کاکتوس کریسمس 

کاکتوس کریسمس بومی مناطق ساحلی شهر ریو بوده و نزدیک کریسمس وارد بازار فروش میشود . برخلاف گونه ی آن که از خانواده ی کاکتوس است و انتظار میرود ظاهری سخت داشته باشد ، گیاهی زیبا با برگ هایی با فرم جالب و گل های سرخ است . کاکتوس کریسمس نیازمند نور کم و آبیاری نسبتا کم است و همین امر این گیاه را بین عموم محبوب کرده است .

کاکتوس کرسمس

 

2. گیاه سرخس بوستون

برخی سرخس ها بسیار سمی هستند، اما اگر شما به دنبال سرخسی هستید که گربه ی شما بتواند با خیال راحت و دور از مریض شدن به آن حمله کند ، سرخس بوستون از مناطق استوایی یک پیشنهاد عالی برای شماست . این گیاه ترجیح میدهد که نور فیلتر شده و سطح رطوبت بالا داشته باشد .

گیاهان مناسب حیوانات و x1

 

پیشنهاد : برای خرید گیاه سرخس کلیک کنید 

3. ساکولنت اِشوریا

ساکولنت اِشوریای آبی بومی مناطق ساحلی و نیمه بیابانی مکزیک و آمریکای مرکزیست و از آنجا که در ظاهر شبیه به گلی آبیست برای دکوراسیون فضای نشیمن بسیار مناسب است . تنها چیزی که این گیاه نیازمند آن است مقدار زیادی نورو آبیاری متوسط است .

گیاهان مناسب حیوانات و x11

 

4. بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی بومی مناطق گرمسیری آفریقای شرقی هستند و حتی در آب و هوای کانادا نیز بهترین رشد را در منزل دارند چرا که نسبت به تغییرات دما حساسند . برخلاف بنفشه های شیرین ، این گلهای مخملی خوراکی نیستند و در نتیجه سمی هم نمیباشند.

گیاهان مناسب حیوانات و e

5. گیاه پپرومیا ( قاشقی )

گیاه پپرومیا گیاهی غیر سمی و بومی فلوریدا ، کارائیب و مکزیک است و در نور روشن و غیر مستقیم خورشید رشد میکند .

گیاهان مناسب حیوانات و r

پیشنهاد : برای خرید گیاه پپرومیا کلیک کنید 

6. گیاه سرخس مینیاتوری

این گیاه بومی شمال مدیترانه است و اسامی مختلفی دارد اما به دلیل شباهت زیاد به گیاه سرخس بوستون و در عین حال ظرافت آن به سرخس مینیاتوری معروف است . سرخس مینیاتوری گیاهی امن برای کودکان و حیوانات خانگی به شمار میرود و با تولید گل های کوچک سفید زیبایی قابل توجهی به خود میگیرد .

گیاهان مناسب حیوانات و q

7. برگ نعنایی

این گیاه آویز انتخاب خوبی برای دیوار و یا گلدان های آویز است و به رطوبت و نور غیر مستقیم خورشید نیازمند است .

گیاهان مناسب حیوانات و ew

 

8. مارانتا لوکونورا و یا گیاه نمارخوان

مارانتا نام خودرا به دلیل فرم برگها در شب گرفته است و به آن گیاه نماز خوان میگویند چرا که برگ ها در شب مانند دست خم میشوند و به قنوت مشغول میشوند ! این گیاه بومی جنگل های بارانی برزیل است و به نور روشن و غیر مستقیم خورشید و رطوبت بالا نیازمند است .

گیاهان مناسب حیوانات و کودکان12a

9. گیاه پیچ شمعی

این گیاه اسامی متفاوتی از قبیل گیاه موم ، پیچ مومی و … دارد و بومی شرق آسیا و استرالیاست . گیاه پیچ شمعی گل های ستاره ای زیبایی در طیف رنگی صورتی ایجاد میکند که بوی خوبی دارند . این گیاه نور روشن را دوست دارد .

گیاهان مناسب حیوانات و ew22

10. نخل اریکا

نخل اریکا بومی ماداگاسکار است و نور غیر مستقیم را ترجیح میدهد و مراقبت از آن تا زمانی که به آن توجه میکنید آسان است . این نخل زیبا میتواند تا 2 متر رشد داشته باشد و 10 سال عمر کند .

نخل اریکا

11. شامادورا

شمادورا بومی مکزیک و گواتمالاست و در داخل خانه میتواند در حدود 2 متر رشد داشته باشد . نیازمند رطوبت زیاد و نور کم غیر مستقیم است و خشکی را تحمل میکند . یکی از ویژگی های قابل توجه شامادورا نگهداری نسبتا آسان آن است .

 

گیاهان مناسب حیوانات و ewe

 

پیشنهاد : برای خرید گیاه شامادورا کلیک کنید 

12. ساکولنت دم میمونی ( خر دُم )

ساکولنت دم میمونی بومی مکزیک و هندوراس است و یه نور کامل خورشید نیازمند است باعث میشود گیاه بزرگ و آویزان شود . این گیاه زیبا در تابستان گل صورتی متمایل به قرمز تولید میکند . مراقب آبیاری این گیاه در زمستان باشید چرا که در این فصل بسیار به آبیاری حساس است .

گیاهان مناسب حیوانات و ewr

13. گیاه گندمی یا عنکبوتی

گیاه گندمی بومی مناطق گرمسیری و جنوب آفریقاست و نور متوسط را ترجیح میدهد ولی در طیف وسیعی از شرایط رشد میکند .

گیاهان مناسب حیوانات و 2

پیشنهاد : برای خرید گیاه گندمی کلیک کنید .

14. لیندا

لیندا گیاهی زیبا و مقاوم است و پیاز آن میتواند به مدت طولانی آب را در خود ذخیره کند از این جهت به آبیاری کمی نیازمند است و در نور خورشید میتواند به بهترین شکل رشد کند .

گیاهان مناسب حیوانات و 2q

پیشنهاد : برای خرید گیاه لیندا کلیک کنید .

15. برگ عبایی

گیاه برگ عبایی بومی ژاپن و تایوان است و گیاه بسیار سختیست که میتواند نور ، رطوبت کم ، آبیاری نامنظم و نواسانات دما را تحمل کند .

گیاهان مناسب حیوانات و 2`1

 

16. ساکولنت هاورتیا

گیاهان هاورتیا که مربوط به خانواده آلوئه ورا هستند برای حیوانات خانگی یک سم به شمار میروند اما این نوع هاورتیا یک گزینه امن است .

گیاهان مناسب حیوانات و 2s

 

پیشنهاد : برای خرید ساکولنت هاورتیا کلیک کنید .

17. ارکیده فالانوپسیس

ارکیده فالانوپسیس بومی آسیا و استرالیاستو از سخت ترین ارکیده ها به شمار میرود . این گل زیبا دمای بالا ، رطوبت بالا و شرایط کم نور را ترجیح میدهد . ارکیده از گونه های متنوع در رنگ های متعدد یافت میشود .

گیاهان مناسب حیوانات و 21

پیشنهاد : برای خرید گل ارکیده کلیک کنید 

18. گل ژربرا

این گل زیبا بومی آفریقای جنوبیست و به نور مستقیم خورشید ، خاک مرطوب و درجه حرارت متوسط نیاز دارد . این گیاه میتواند در هر زمانی با این شرایط گلدهی داشته باشد و گلهایش بین 4 تا 6 هفته ماندگاری دارند .

گیاهان مناسب حیوانات و 1

19. گیاه پیله آ

این گیاه بومی مکزیک و آمریکای مرکزیست و به راحتی از طریق قلمه پخش میشود و میتوانید از گیاهان جدید به عنوان هدیه به دوستانتان استفاده کنید . تنها نیازش شرایط گرم و مرطوب با نور روشن و فیلتر شده است .

گیاهان مناسب حیوانات و کودکان2a

پیشنهاد : برای خرید گیاه پیله آ کلیک کنید 

20. ریحان

قبل از اینکه شروع به کاشتن بذر سبزیجات در پشت پنجره ی خود بکنید باید توجه داشته باشید که فقط به این خاطر که میتوانید آنهارا بخوریدبه این معنا نیست که برای حیوانات خانگی نیز مفیدند . بسیاری از گیاهان برای گربه ها و سگ ها سمی هستند اما ریحان یک گزیده امن برای پرورش است و به نگهداری آسان نیاز دارد .

 

گیاهان مناسب حیوانات و کودکان2s

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *