کاکتوس, گل ها, گیاهان آپارتمانی, مقالات

5 گیاه به شکل قلب برای هدیه ولنتاین

یکی از لذت بخش ترین کارها در طول زندگی هدیه دادن به کسی است که دوستش داریم. این هدیه دادن می‌تواند برای یک مناسبت خاص و یا تنها برای یادآوری مهم بودن شخص در زندگی ما باشد. یکی از بهترین هدیه ها برای هر مناسبتی، گل ها و گیاهان آپارتمانی هستند که می‌توانند میزان توجه و علاقه ما را به شخص مقابل نشان دهند. اما چه گیاهانی می‌توانند تداعی کننده عشق باشن ؟! در این مقاله همراه ما باشید تا با 5 گیاه به شکل قلب برای هدیه آشنا شوید.

گیاهان، بهترین هدیه برای ابراز عشق

همانطور که می‌دانید یکی از مهم ترین مناسبتهای جهانی که برای زوج ها در نظر گرفته شده است، روز عشق یا ولنتاین است که در آن افراد به کسانی که دوستشان دارند هدیه های خاص می‌دهند و عشقشان را ابراز می‌کنند. بر خلاف یک دسته گل با گلهای با عمر کوتاه، گیاهان عمر طولانی تری دارند و درست مانند عشق شما به افراد در کنار آنها رشد می‌کند و بزرگ می‌شود.

گل رز معمولا عضو جدانشدنی از این روز است اما همیشه مشاهده پژمردن و از بین رفتن آن در کمتر از گذشت یک هفته کمی غم انگیز است. بنابراین به جای یک دسته گل با عمر کم، می‌توانید عشق خود را با گیاهان آپارتمانی که برگ های قلبی شکل دارند، به شیوه ای زیبا ابراز کنید.

1. گیاه هویا قلبی – Sweetheart Hoya

هویا (Hoya kerrii) که به آن گیاه ولنتاین نیز می‌گویند، به دلیل ظاهر قلبی شکلش هدیه‌ای محبوب در روز ولنتاین محسوب می‌شود.هویا به شکل یک برگ قلبی شکل در گلدان های کوچک به فروش می‌رسد اما در نهایت بعد از چند ماه به یک درختچه بزرگ با شاخه های آویز تبدیل می‌شود. این گیاه برگهای آبدار و گوشتی دارد و به همین دلیل به آبیاری زیادی نیاز ندارد. هویا در نور کم نیز رشد می‌کند اما بهترین رشد را در زیر نور زیاد غیر مستقیم خواهد داشت.

هویا

2. گل سیکلامن – Cyclamen

سیکلامن یکی از پیشنهادات مورد علاقه ما برای هدیه روز ولنتاین است زیرا به اندازه یک دسته گل رز رنگارنگ است. سیکلامن در طیف رنگی سفید، صورتی تا قرمز وجود دارد و دارای قلب های بزرگ و طرحدار قلبی شکل به رنگ سبز و نقره ای است. سیکلامن به نور زیاد غیر مستقیم و آبیاری کم بعد از خشک شدن خاکش نیاز دارد. سیکلامن به دلیل فرم زیبای گلها و افتادگی آنها بسیار معروف است و نماد تواضع و فروتنی عاشق در عشقش است.

سیکلامن

3. گیاه سروپژیا – String of Hearts

وقتی یک قلب برای بیان احساساتتان کافی نیست، پس صد ها عدد قلب را به شخص مقابلتان هدیه دهید! گیاه سروپژیا همانطور که از معنی فارسی نامش پیداست، رشته ای سبز حاوی ده ها برگ قلبی کوچک و زیبا به رنگ سبز و نقره ای است که کاهی اوقات به رنگ صورتی نز مشاهده می‌شوند. سروپژیا عاشق نور زیاد خورشید است، بنابراین گیاه خود را در یک پنجره رو به جنوب قرار دهید تا شاخه های آویز خود را بلند کند جالب است بدانید که در نور خوب تا 1 متر رشد می‌کند. این گیاهبه خشکی مقاوم است و باید اجازه دهید بین دو آبیاری خاک گیاه خشک شود.

سروپژیا

4. گیاه سرخس آریفولیا – Heart Fern

سرمای بهمن ماه و روز ولنتاین را با گرمای سرخس گرمسیری آریفولیا گرم کنید. برگ های سبز تیره و قلبی شکل این گیاه به رطوبت زیادی نیاز دارند تا به بهترین شکل ظاهر شوند، بنابراین سعی کنید روزی یک بار آن را مه پاشی کنید یا آن را در اتاقی دارای دستگاه رطوبت ساز قرار دهید. سرخس قلبی را در اتاقی با نور روشن و غیر مستقیم نگهداری کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.

سرخس آریفولیا

5. گل آنتوریوم – Anthurium

آنتوریوم همیشه در بالاترین رتبه در بین گیاهان گلدار آپارتمانی است و محبوبیت زیادی دارد. آنتوریوم نه تنها برگهای قلبی شکلی دارد بلکه گلهای آن نیز براق و قلبی شکل هستند و در زنگ بندی صورتی، سفید، قرمز، مشکی، بنفش و ده ها رنگ فانتزی دیگر وجود دارند. گل شاخه بریده آنتوریوم در انواع دسته گل و سبد گلها استفاده می‌شود اما نوع گلدانی آن عمر بیشتری دارد و بعد از پژمردن گلهایش مجدد در فصل گلدهی به گل می‌نشیند. این گل زیبا به نور روشن غیر مستقیم نیاز دارد و هر زمان خاک آن خشک شد به آبیاری اقدام کنید.

آنتوریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *