گل ها, گیاهان آپارتمانی, مقالات

7 نکته کلیدی برای خرید گیاهان

هیچ چیز مانند یک گیاه سالم و شاداب و همیشه سبز خانه را تازه نمی‌کند. داشتن یک کنج سبز در گوشه ای از اتاق یا پذیرایی می‌تواند بر سلامت روح و جسم ما تاثیر بسزایی داشته باشد. پس با توجه به اینکه گیاهان آپارتمانی به فضای شما زندگی می‌بخشند و خانه شما را شاد و سبز می‌کنند، در خرید آنها لحظه ای مکث نکنید. اما برای خرید گیاهان باید نکاتی را رعایت کنید تا خودتان و گیاهتان در آینده دچار مشکل نشوید.

نکات خرید گل

 

چگونه یک گیاه آپارتمانی مناسب انتخاب کنیم ؟

دلایل زیادی وجود دارد که ضرورت وجود گیاهان در خانه را نشان می‌دهد. گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی خود، فواید سلامتی بسیاری نیز دارند. برخی از این مزایا شامل تصفیه هوا، خواب بهتر و ذهنیت شادتر، آرام تر و خلاق است. بنابراین با داشتن گیاهان نه تنها از زیبایی آنها لذت می‌برید، بلکه از مزایای سلامتی آنها نیز بهره مند می‌شوید. در ادامه با نکات کلیدی که باید در زمان خرید گیاهان به یاد داشته باشید آشنا می‌شویم.

عوامل کلیدی در زمان انتخاب و خرید گیاهان

1. فضای گیاهان در داخل خانه را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب گیاهان، باید به میزان فضایی که در اختیار دارید و می‌خواهید گیاهتان را در آنجا قرار دهید، فکر کنید. برای مثال قبل از خرید گیاه باید این باید پاسخ این سوالهارا بدانید: آیا فضای شما برای گیاهان آویز مناسب است؟ فضای شما برای گیاهان بزرگ و دکوراتیوی که روی زمین قرار می‌گیرند بهتر است یا گیاهان رومیزی و قفسه ای ؟

گیاهان آپارتمانی لوکس

 

2. منبع نور شما چه میزان و در کجای خانه قرار دارد ؟

موقعیت مکانی و میزان نوری که فضای شما دریافت می‌کند نقش زیادی در گیاهانی که می‌توانید انتخاب کنید، دارد. در صورتی که فضایی بدون نور و یا دارای نور متوسط یا کم داشته باشید، بهتر است گیاه خود را از میان گیاهان مقاوم به نور کم انتخاب کنید. در صورتی که به گیاهان با نور زیاد یا متوسط علاقه دارید، می‌توانید از لامپ رشد مخصوص گیاهان برای تامین نور آنها استفاده کنید.

3. آب و هوا در محل شما چگونه است ؟

بعضی از گیاهان آپارتمانی به تهویه و جریان هوا در طول روز نیاز دارند تا سالم و شاداب بمانند. در صورتی که از دستگاه تهویه استفاده می‌کنید، نیاز به حل این مشکل نیست، اما در صورت نداشتن این دستگاه باید از طریق باز گذاشتن درب یا پنجره به تهویه هوای اطراف گیاهتان کمک کنید.

علاوه بر تهویه هوا، دمای محیط زندگی شما نیز باید سازگار با دمای زیستگاه گیاه باشد. برای مثال گیاهان بومی مناطق سرد در مناطق گرم و مرطوب دوام نمی‌آورند و ممکن است از بین بروند.

نکات خرید گلدان

 

4. برنامه زندگی خود را در نظر بگیرید

به دنبال گیاهانی باشید که متناسب با برنامه روزانه یا هفتگی شما باشند. به عنوان مثال، اگر زندگی پر مشغله ای دارید و مدت زمان زیادی را بیرون از خانه سپری می‌کنید، ترجیحا یک گیاه با نگهداری آسان انتخاب کنید. گیاهان با نگهداری دشوار، زمان و توجه بیشتری از شما می‌خواهند و در صورتی که به نیازهای آنها توجهی نشود، بیحال شده و از بین می‌روند.

5. از حیوانات خانگی و کودکان نگهداری می‌کنید ؟

اگر در خانه از کودکان یا حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، بسیار مهم است که در انتخاب گیاهان دقت بیشتری داشته باشید و با گیاهان سمی و غیر سمی آشنا باشید. گیاهان غیر سمی می‌توانند در دسترس کودکان یا حیوانات باشند اما گیاهان غیر سمی باید دور از دسترس آنها بر روی قفسه یا به صورت آویز قرار بگیرند.

راهنمای خرید گل و گیاه

 

6. سبک خانه و خودتان را بشناسید

هنگام انتخاب گیاهان به سبک خانه و استایل فردی خود توجه کنید. آیا هدف شما از خرید گیاه، آوردن طبیعت به خانه است ؟ و یا می‌خواهید یک المان دکوراتیو به فضای خود اضافه کنید ؟ با پاسخ به این سوالها گزینه مورد نظر شما از بین یک گیاه ساده و یا گیاهی لوکس انتخاب می‌شود که گویای سبک شما خواهد بود.

7. یک گلفروشی معتبر انتخاب کنید

برای داشتن یک خانه سبز و شاداب باید گیاهتان را از جایی انتخاب کنید که معتبر بوده و برای سلامت گیاه تضمین کیفیت داشته باشد. گیاهان آپارتمانی برای سالم ماندن باید ریشه قوی و محکمی داشته باشند و ممکن است با خرید از یک گلفروشی ناشناخته، گیاهی بیمار را به خانه بیاورید که گیاهان دیگر را نیز دچار مشکل کند. علاوه بر سلامت گیاه، برگه شرایط نگهداری و مشاوران گیاه شناسی نیز برای نگهداری و درمان بیماری گیاهان ضروری هستند.

خرید اینترنتی گل و گیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *