نمونه کار های دیوار سبز

چیزی یافت نشد.

پوزش، اما هیچ نتیجه ای برای آرشیو درخواست شده پیدا نشد. شاید جستجو در پستهای مشابه به شما کمک کند.

مقالات دیوار سبز

دیوار سبز یا گرین وال :

به دلیل ماهیت اجرایی آن با نامهای دیوار گیاهی ، دیوار زندگی و یا باغ های عمودی نیز شناخته میشود و محبوبیت گسترده ای در میان علاقه مندان به معماری و گیاهان پیدا کرده است . اجرا دیوار سبز همانند اسم خود میتواند دیوارهای داخلی و یا خارجی  (نمای ساختمان ) را شامل شود و در واقع مجموعه ای از پوشش گیاهیست که به صورت عمودی نصب شده و نمای زیبایی را به داخل یا خارج از خانه میدهد .

پیشنهاد : مشاوره رایگان و طراحی و اجرا دیوار سبز

 این نوع از طراحی سبز در کشورهای پرجمعیت ، شلوع و به طبع آلوده از اهمیت بیشتری برخوردار است و این به دلیل استفاده از گیاهان طبیعی و نقش تصفیه کنندگی آنها در این روش است . علاوه بر پاکسازی هوا ، تاثیر شگرفی که گیاهان در احوالات ما انسان ها میگذارند غیر قابل انکار است و با توجه به شرایط امروزی و افزایش جمعیت و کاهش طبیعت میتوان گفت که هدف اصلی دیوارهای سبز و باغ عمودی فراهم آوردن شرایط بهتر زندگی در کنار طبیعت است .

اجرا دیوارهای سبز هم برای افراد ساکن در آن ساختمان و هم افرادی که فقط از مجاور این ساختمان میگذرند، مزایای فراوانی دارند . قیمت دیوار سبز با توجه به متراژ ، نوع مصالح و نوع گیاه متغیر است. اما با کمک کارشناسان مجرب میتوانید دیوار سبز ارزان را اجرا کنید در ادامه  چند نمونه از این ویژگی هارا در زیر باهم مشاهده میکنیم :

  1. افزایش زیبایی شهری

اجرا دیوارهای سبز میتوانند معایب موجود در داخل و خارج ساختمان را بپوشانند و یک منظره ی جدید و زیبا ایجاد کنند که در ارزش ساختمان تاثیر فراوانی دارد.

  1. متعادل سازی هوای خارجی

گیاهان با کمک عمل فتوسنتز به کاهش دمای محیط کمک میکنند و ذرات معلق و گازهای موجود در هوارا جذب کرده و آلودگی هوا را کاهش میدهند . این دیوارها مانند یک عایق حرارتی عمل کرده و موجب میشود انرژی برق توسط ساکنین کمتر مصرف شود .

  1. محافظت از سازه ی بنا

افزایش و کاهش درجه حرارت فصول مختلف، برای یک ساختمان در طول بلند مدت میتواند مخرب باشد و سبب از بین رفتن مصالح ساختمانی به کاررفته در نما شود . طراحی دیوار سبز به عنوان یک لایه‌ی حفاظتی، از این مصالح در برابر این نواسانات محافظت کرده و مانع از تابش مستقیم اشعه‌ی خورشید و پرتوی مخرب UV  و برخورد باران های شدید به بدنه میشود .

  1. کاهش سر و صدا

لایه ی پوشیده شده از گیاهان برروی دیوارهای خارجی و داخلی مانند یک فیلتر صدا عمل کرده و اجازه ی ورود صداهای با فرکانس بالا را نمیدهد. باتوجه به این ویژگی میتوان از این دیوارها در کنار اتوبان ها و بزرگراه ها نیز استفاده کرد .