گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

انواع گیاهان و گلهای مناسب آپارتمان برای مبتدی ها

اگر می‌خواهید برای اولین بار از گیاهان در خانه نگهداری کنید، بهتر است با گیاهان مناسب افراد مبتدی شروع کنید. نگهداری از گیاهان به عشق و توجه نیاز دارد اما بعضی از انها مراقبت بیشتری می‌خواهند که با تجربه در این راه به دست می‌آید. این گیاهان خاص برای شروع مناسب نیستند زیرا در صورت از بین رفتن، ما را از ادامه راه دلسرد می‌کنند و بر عکس گیاهان آسان ما را تشویق به نگهداری از گیاهان بیشتر در منزل می‌کنند. اما چه نوع گیاهانی برای آپارتمان مناسب است ؟! در این مقاله با ما همراه باشید تا با گیاهان و گلهای مناسب آپارتمان آشنا شوید و بدون نگرانی آنها را به خانه بیاورید.

 

گیاهان مناسب افراد مبتدی

با گلهای مناسب آپارتمان برای افراد مبتدی آشنا شوید

گیاهان آپارتمانی می‌توانند به عنوان عناصر دکوری محسوب شوند و علاوه بر آن تاثیر مثبتی بر محیط می‌گذارند و هوا را نیز تصفیه می‌کنند. اما اگر شما دانش زیادی در مورد پرورش گیاهان آپارتمانی ندارید بهتر است برای شروع با 11 نمونه از گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان آشنا شوید. 

1. سانسوریا

سانسوریا از گیاهان مناسب برای افراد مبتدی محسوب می‌شود و با برگهای شمشیری و چرم مانند ظاهری متفاوت به خانه می‌دهد. نگهداری از سانسوریا بسیار آسان و از بین بردن آن بسیار دشوار است. این گیاه بسیار مقاوم است و در نور کم هم رشد می‌کند و به آبیاری کمی نیاز دارد.

از ویژگی های سانسوریا قدرت بالا در تصفیه هوای داخل، اکسیژن سازی و از بین بردن سمومو موجود در هوا است. 

سانسوریا

سانسوریا

 

2. پتوس

نگهداری از پتوس بسیار آسان است و برای افراد مبتدی گزینه مناسبی است. پتوس با برگهای قلبی شکل و انواع و رنگهای متفاوت برای هر سلیقه ای مناسب است. این گیاه به نور متوسطی نیاز دارد و بعد از خشک شدن خاک به آبیاری دوباره اقدام کنید.

پوتوس

پتوس

3. گندمی

یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی، گیاه گندمی است. گندمی یا عنکبوتی با برگهای افشان و زیبا از گیاهان آپارتمانی مقاوم محسوب می‌شود و پرورش و نگهداری آسانی دارد. این گیاه تقریبا به آسانی با هر شرایطی خو می‌گیرد و آن را در نقطه ای روشن قرار دهید و خاک آن را کمی مرطوب نگه دارید تا با خوشحالی رشد کند.

گندمی

گندمی

4. اسپاتی فیلوم

گیاه اسپاتی فیلوم آسان ترین نگهداری را در میان گلهای مناسب آپارتمان دارد. این گیاه می‌تواند با شرایط نوری گسترده ای خو بگیرد و به آبیاری متوسط و رطوبت بالا نیاز دارد. اسپاتی فیلوم دارای برگ های سبز تیره و گل های سفید بسیار زیبایی است و هوا را به خوبی تصفیه می‎کند.

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم

 

5. ساکولنت و کاکتوس

ساکولنت ها و کاکتوس ها از گیاهان مناسب برای افراد مبتدی و افرادی که آبیاری گیاهان را فراموش می‌کنند، محسوب می‌شود. این گیاهان بسیار تطبیق پذیرند و در شرایط سخت دوام می آورند.

ساکولنتها و کاکتوس ها را باید در نقاط پر نور منزل قرار دهید و خاک آنها زهکشی مناسبی داشته باشد. این گیاهان دارای برگهای گوشتی هستند و آب را در خود ذخیره می‌کنند، بنابراین به آبیاری کمی نیاز دارند.

ساکولنت و کاکتوس

ساکولنت و کاکتوس

 

6. لاکی بامبو

بامبو به گونه ایی از دراسنا تعلق دارد و نگهداری آسانی دارد. کافی است بامبو را در یک ظرف بلند شیشه ای پر از آب بدون کلر قرار دهید تا به خوبی رشد کند. این گیاه در نور کم نیز رشد می‌کند اما نور متوسط غیر مستقیم را ترجیح می‌دهد. بامبو را در فصول رشد با کود آهن تغذیه کنید و از قرار دادن آن در محیط های سرد خودداری کنید. 

بامبو

بامبو

7. کاکتوس خرفه ای

کاکتوس خرفه ای یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی برای افراد مبتدی است. این گیاه از خانواده ساکولنت ها است و آب را در برگهای گوشتی و سبز خود ذخیره می‌کند و به آبایری کمی نیازمند است. نور متوسط غیر مستقیم 

کاکتوس خرفه ای

کاکتوس خرفه ای

 

8. پپرومیا

پپرومیا گیاهی بسیار زیبا و مقاوم است که در رنگ ها و شکل های مختلفی وجود دارد. این گیاه رطوبت را دوست دارد اما به ابیاری زیاد به خصوص در هوای سرد و فصول پاییز و زمستان حساس است.

پپرومیا

پپرومیا

9. زاموفیلیا

زاموفیلیا از مقاومترین گیاهان مناسب افراد مبتدی است و مقاومت بالایی نسبت به خشکی و نور کم دارد. این گیاه نور متوسط وغیر مستقیم و خاکی با زهکش مناسب را ترجیح می‌دهد. زاموفیلیا گیاهی لوکس و زینتی محسوب می‌شود و بودن آن در خانه نگاهی متفاوت و خاص ایجاد می‌کند.

 

زاموفیلیا

زاموفیلیا

 

10. دراسنا

دراسنا گونه های بسیار متفاوتی دارد و اکثر آن ها از گیاهان آپارتمانی مقاوم با نگهداری آسان محسوب می‌شوند. این گیاه آپارتمانی زیبا به هرس سالیانه و آبیاری منظم نیاز دارد. دراسنا را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و از آبیاری بیش از اندازه خود داری کنید.

دراسنا

دراسنا

 

11. فیکوس

فیکوس از گیاهان آپارتمانی بزرگ است که می‌تواند به یکی از نقاط کانونی و جذب کننده هر اتاقی تبدیل شود. فیکوس برگهای چرم مانند و زیبایی دارد و نگهداری از آن ساده است. گیاه فیکوس را در نور زیادی قرار دهید و اجازه دهید که خاک بین دو آبیاری خشک شود.

فیکوس

فیکوس

 

3 دیدگاه در “انواع گیاهان و گلهای مناسب آپارتمان برای مبتدی ها

  1. س پ گفت:

    سایت خیلی خوب عالی ممنون

  2. همتی گفت:

    متشکرم عالی بود

  3. Dahati گفت:

    باتشکراز راهنمایی واطلاعاتی که دراختیار عموم قرارمیدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *