گیاهان آپارتمانی, مقالات

13 گل آپارتمانی خیره کننده با رنگ صورتی

این روزها اکثر ما به گیاهان بسیار علاقمندیم و از آن ها نگهداری می کنیم. همچنین می دانیم که گونه های بسیاری هر روزه کشف می شوند و برخی از آن ها برگ های رنگی، خیره کننده و بسیار عجیبی دارند. در این مقاله می خواهیم با اسم گل های آپارتمانی صورتی که برگ های بسیار زیبا و عجیبی دارند،مانند: آگلونما صورتی ، حسن یوسف و … آشنا شویم:

انواع گلهای آپارتمانی با عکس

گل های آپارتمانی صورتی

1) کالاتیا اورناتا

به یقین این گیاه از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که می توانید از آن نگهداری کنید. بر روی برگ های این گیاه که رنگ سبز تیره دارند خطوط منظم زیبایی با رنگ صورتی کم رنگ وجود دارد و پشت برگ های آن نیز به رنگ بنفش تیره است. به طور کلی این گیاه بسیار زیبا و دلرباست. نکته جالب دبگر در مورد برگ های این گیاه این است که، زمانی که هوا رو به تاریکی میرود برگ های این گیاه به سمت بالا جمع می شوند به همین دلیل به آن گیاه دعاگو نیز می گویند.

کالاتیا اورانتا

2) کالاتیا سه رنگ

این گیاه برگ های بسیار زیبا و عجیبی دارد به این صورت که روی برگ به رنگ صورتی کمرنگ و سبز بوده و پشت آن سرخابی است که ترکیب بسیار جالب و چشم نوازی را ایجاد میکند. این گیاه خاک مرطوب و نه خیس را دوست دارد. به نور غیر مستقیم نیاز دارد و نور مستقیم خورشید به برگ هایش آسیب میزند.

کالاتیا سه رنگ

3) آگلونما صورتی

این رنگ از آگلونما بسیار زیبا و خاص است و طرفداران خاص خود را دارد. شرایط نگهداری آگلونما صورتی با دیگر انواع آن تفاوت چندانی ندارد و تنها شاید به خاطر رنگی بودن برگ هایش به اندکی نور بیشتر نیاز داشته باشد. همچنین جالب است بدانید که آگلونما یکی از بهترین تصفیه کنندگان هواست و به سلامتی کمک بسیاری میکند.

آگلونما صورتی

4) سینگونیوم صورتی

سینگونیوم از جمله گل های آپارتمانی صورتی است و فرم برگ های آن بسیار عجیب و زیباست و این گیاه بسیار مقاوم است و سازگاری بسیاری با محیط دارد. همچنین رنگ صورتی آن ملیح و بسیار پر طرفدار است. این گیاه به سایه مقاوم است. برای آبیاری آن باید صبر کنید تا سطح خاک خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید.

سیگنیوم صورتی

5) فیلودندرون (پرنسس صورتی)

برگ های این گیاه اینگونه به نظر میرسد که انگار توسط یک نقاش دیوانه رنگ آمیزی شده اند و لکه ها و قسمت های صورتی روی آن دیده می شود. فیلودندرون نور روشن و غیرمستقیم خورشید را می پسندد و نیاز به خاک با زهکش مناسب دارد که باید همیشه مرطوب باشد و نه خیس.

فیلودندرون صورتی

6) فیکوس ابلق صورتی

این زیبای کم دردسر با برگ های ابلق زیبایش بسیار دوست داشتنی است و می تواند تا ارتفاع زیادی رشد کند. به این منظور آن را در گلدان کوچکی قرار دهید تا رشدش بیشتر شود.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری این گیاه زیبا کلیک کنید.

فیکوس صورتی

7) برگ بیدی صورتی

شما معمولا گیاه برگ بیدی را با برگ های بنفش مشاهده می کنید و این رنگ از این گیاه کمیاب تر است اما رنگ آن بسیار زیبا و چشم نواز است. اگر قلق آن دستتان بیاید نگهداری بسیار ساده ای دارد. نور خیلی شدید منجر به آسیب به برگ های این گیاه می شود و نور کم منجر به کمرنگ شدن برگ های آن می گردد و بطور کلی به نور غیرمستقیم و زیادی احتیاج دارد. 

برگ بیدی صورتی

9) گل سنگ

گل سنگ ازگل های آپارتمانی صورتی رنگ است و با برگ های کوچک و زیبایش نگهداری و پرورش بسیار ساده ای دارد. گل سنگ معمولا به خاطر شاخ و برگ های برجسته و غیر عادیش شناخته می شود. الگوهای رنگی بر روی برگ های این گیاه بسیار پرطرفدار و چشمگیر است و می توان با آن یک باغچه مینیاتوری درست کرد.خاک را به صورت معتدلانه مرطوب نگهدارید.

گل سنگ صورتی

برای خرید این گیاه زیبا کلیک کنید.

10) زیپلین

نام ذیگر این گیاه موسی در گهواره است. روی برگ های زیپلین صورتی و سبز و قسمت زیرین برگ های آن به رنگ بنفش است که این ترکیب رنگ ها به آن زیبایی خاصی می بخشد. این گیاه را هم می توان در داخل آپارتمان و هم در فضای باز نگهداری کرد. زیپلین به نور متوسط تا زیاد و یک یا دو بار آبیاری در هفته بسته به شرایط نیاز دارد.

گل های آپارتمانی صورتی

برای خرید این گیاه زیبا کلیک کنید.

11) حسن یوسف

این گیاه آپارتمانی صورتی گیاه بسیار پرطرفداری در بین خانواده های ایرانی است و برگ های آن میتواند رنگ های مختلفی از صورتی و قرمز گرفته تا آبی و بنفش داشته باشد. حسن یوسف به علت رنگی بودن برگ هایش به نور زیادی احتیاج دارد و باید در صورت خشک شدن سطح خاک آبیاری شود.

حسن یوسف

برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری حسن یوسف کلیک کنید.

12) کردلین

حاشیه برگ های کردلین به رنگ صورتی است که با رنگ سبز تیره برگ های آن ترکیب بسیار زیبا و چشم نوازی را ایجاد می کند. این گیاه با برگ های آتشین به نور متوسط تا زیاد نیازمند است و آبیاری آن باید در صورت خشک شدن سطح خاک انجام شود.

کردلین

برای خرید این گیاه زیبا کلیک کنید.

13) دراسنا پرچمی

دراسنا پرچمی نیز از جمله گل های آپارتمانی صورتی است.برگ های این گیاه تلفیقی از رنگ های مختلف است و برگ هایی کشیده و نازک با حاشیه ای به رنگ صورتی دارد که بسیار زیبا و خیره کننده است. گونه های پایه دار این گیاه نیز بسیار زیبا و دکوراتیو هستند و در طراحی دکوراسیون از آن ها استفاده می شود.

برای آشنایی با شرایط نگهداری دراسنا کلیک کنید.

دراسنا پرچمی صورتی

برای خرید دراسنا پرچمی کلیک کنید.

5 دیدگاه در “13 گل آپارتمانی خیره کننده با رنگ صورتی

 1. Mana گفت:

  سلام وقتتون بخیر..ایا فیلودندرون صورتی موجوده؟؟؟..سپاس ازمطالب زیباتون

  1. Mana گفت:

   درایران ینی موجوده

   1. بهراد گفت:

    اره تا دلت بخواد مخصوصا تو گلخونه های ورامین اما بازاز گل محلاتی هم گیر میشه اورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *