دکوراسیون, مقالات

13 گیاه کمیاب آپارتمانی با رنگ سیاه خیره کننده

یکی از ویژگی های بارز گیاهان در کنار فواید بیشمار آنها، قدرت اضافه کردن حس نمایشی به فضا و دکوراتیو کردن آن است. درأس گیاهان دکوراتیو، گیاهانی که کمی طیف رنگی سیاه و تیره دارند از محبوبیت بسیاری برخوردارند. این گیاهان دارای رنگ خاص و ظاهری جالب و عجیب هستند که برای افراد بسیار جذاب است و قادرند هر فضایی را تغییر دهند. اگر شما نیز علاقه‌مند به داشتن دکوراسیونی خاص همراه با گیاهان عجیب و مشکی هستید، در این مقاله همراه ما باشید تا با 13 گیاه آپارتمانی با رنگ سیاه آشنا شوید.

 

گیاه آپارتمانی با رنگ سیاه

گیاه آپارتمانی با رنگ سیاه

با 13 گیاه آپارتمانی سیاه آشنا شوید

1. فیکوس الاستیکا ( Ficus elastica )

خانواده فیکوس از گیاهان محبوب آپارتمانی هستند که نگهداری آسان و مقاومت بالایی دارند. انواع سبز رنگ فیکوس نیز رنگهای تیره ای دارند که شبیه به رنگ سیاه است. نوع burgundy و یا شاهزاده سیاه این خانواده دارای رنگ های بسیار تیره هستند که زیبایی آنها را دو چندان کرده است.

فیکوس بلک

فیکوس بلک

2. گل بنفشه ( Viola tricolor )

بنفشه از زیباترین گیاهان گلدار است که گلهای رنگارنگی از آن شکوفا می‌شوند. نوعی از بنفشه، گلهایی به رنگ سیاه بسیار خاصی تولید می‌کند که نظر هر شخصی را به خود جلب می‌کند. این گل زیبا باید در کنار پنجره نگهداری شود تا نور خورشید را به صورت کامل جذب کند.

گل بنفشه

گل بنفشه

3. آئونیوم ” گل رز سیاه ” ( Aeonium )

آئونیوم یکی از زیباترین ساکولنت های برگ گوشتی است که به دلیل گلهای قرمز، برگهای تیره و فرم زیبای هندسی محبوبیت زیادی دارد. آئونیوم به نور زیاد خورشید نیاز دارد و در صورتی که نور کمی دریافت کند، برگهای آن رنگ زیبای خود را از دست می‌دهند و روشن می‌شوند.

آئونیوم

آئونیوم

4. سینو کراسولا ( Sinocrassula yunnanensis )

یکی دیگر از گیاهان زیبای مشکی، کراسولای چینی یا سینو کراسولا است. فرم برگهای این گیاه از نزدیک شبیه به گل رز است و با گذشت زمان و رشد پاجوش ها توده های گل سرخ را تشکیل می‌دهند. سینو کراسولا دوستدار نور زیاد است و در آپارتمان در صورتی به رشد خود ادامه می‌دهد که نور خوبی دریافت کند.

سینوکراسولا

سینوکراسولا

5. پپرومیا کاپراتا ( Peperomia caperata )

پپرومیا کاپراتا گیاهی زیبا و منحصر به فرد است که با برگهای سبز تیره به شکل قلب و رگه های بنفش مایل به قرمز محبوبیت زیادی دارد. گلهای زیبا و ظریفی از این گیاه رشد می‌کنند که در ساقه های بلند از مرکز گیاه شکوفا می‌شوند. این گیاه رشد کندی دارد و به نور و آبیاری متوسط نیاز دارد.

پپرومیا

پپرومیا

 

6. اشوریا مشکی ” شاهزاده سیاه ” ( Echeveria “Black Prince” )

این ساکولنت دارای قدی کوتاه اما فرمی بسیار زیا و رنگ منحصر به فردی است. گلهای آن از اواخر پاییز تا زمستان بر روی ساقه های بلند رشد می‌کنند. ساکولنت اشوریا را در نزدیکی پنجره غربی قرار دهید و رطوبت آن را فراموش نکنید.

اشوریا

اشوریا

7. آلوکازیا ( Alocasia reginula )

آلوکازیا یکی از بهترین گیاهان سیاه سفید لیست است که نگهداری نسبتا آسانی دارد و برای داخل آپارتمان گزینه مناسبی محسوب می‌شود. برگهای مخملی سیاه و زیبای این گیاه به همراه طرح و نقش های خاص، شمارا وسوسه می‌کند که به آنها دست بزنید.

آلوکازیا

آلوکازیا

8. تارو ” جادوی سیاه ” ( Colocasia esculenta )

برگهای تیره و قلبی شکل تارو شبیه به گیاه آلوکازیا است و هیچ نقش و نگاری روی آنها وجود ندارد. تارو در طبیعت گیاه عظیم الجثه ای است و برگهای آن می‌تواند تا 80 سانتی متر گسترش یابد. بودن آن در خانه به تنهایی کافیست و یک دکوراسیون مدرن و عجیب برای شما فراهم می‌کند.

تارو

تارو

9. لیپتوس ( Lithops )

لیپتوس یا سنگرخ ساکولنتی عجیب با ظاهر سنگی است. این سنگ های زنده بسیار عجیب هستند و بهترین رشد را در نور کامل آفتاب و یا سایه کم دارند. نقش های جالب روی این ساکولنت به همراه رنگ تیره آن، لیپتوس را به بهترین ایده برای داشتن یک دیش گاردن خانگی تبدیل کرده است.

لیتوپس

لیتوپس

10. سمپریوم ( Sempervivum ‘Black’ )

نام انگلیسی این گیاه مرغ و جوجه  ( Hens and Chicks ) است و حاکی از گیاه مادر ” Hen ”  و پاجوش ها ” Chicks ” است که به راحتی تکثیر می‌شوند و یک باغ کوچک سیاه به شما هدیه می‌دهند. این ساکولنت در رنگهای مختلفی وجود دارد که نوع سیاه و لب ماتیکی آن از محبوبیت بالایی برخوردارند.

سمپریوم

سمپریوم

11. هاورتیا ( Haworthiopsis nigra )

هاورتیای سیاه عضوی زیبا از خانواده بزرگ هاورتیا هاست که رشد آهسته ای دارد و می‌تواند تنها تا 25 سانتی متر رشد کند. اما این گیاه با وجود قامت کوتاه، محبوبیت زیادی دارد و با فرم جالب و برگهای تیره و نوک تیز نظر هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند.

هاورتیا

هاورتیا

12. زاموفیلیا بلک ” ریون ” ( Raven )

زاموفیلیا بلک یا Zz از بهترین گیاهان آپارتمانی با برگهای سیاه است زیرا به نور بسیار کمی نیاز دارد و به گیاه کمدی معروف است. این گیاه رشد کندی دارد و به صورت طولی بلند می‌شود و در شرایط ایده آل می‌تواند تا 1 متر رشد کند.

زاموفیلیا بلک

زاموفیلیا بلک

13. حسن یوسف ( Coleus )

حسن یوسف گیاهی قدیمی است که از دیرباز در ایران وجود داشته است و در رنگهای متنوعی یافت می‌شود. در کنار رنگهای مختلف حسن یوسف رنگ سیاه نیز جود دارد که آن را به گیاهی دکوراتیو و خاص تبدیل می‌شود. حسن یوسف به نور زیادی نیاز دارد و در هوای گرم و مرطوب بهترین رشد را دارد.

حسن یوسف

حسن یوسف

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *