دکوراسیون, طراحی, گیاهان آپارتمانی, مقالات

9 گیاه آپارتمانی مورد علاقه طراحان داخلی

هیچ خانه ای بدون داشتن گیاهان آپارتمانی سبز رنگ کامل نیست. در حالی که برخی از ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم که حیاط خانه یا بالکن داشته باشیم ، اما بیشتر ما انسانها نیاز داریم و می خواهیم که با استفاده از گیاهان آپارتمانی، فضای باز و طبیعت را به خانه بیاوریم. گیاهان آپارتمانی نه تنها فضای هر اتاق را زنده می کنند بلکه در تزئینات خانه نیز نقش بسیار مهمی دارند. گیاهان به تصفیه هوای خانه کمک می کنند و عنصری سبز و زنده به فضای داخلی شما می افزایند.

در صورتی که میخواهید یک گیاه دکوراتیو و جذاب به فضای خود اضافه کنید، در این مقاله گیاهان داخلی مورد علاقه طراحان را گرد آورده ایم که خانه شما را به یک پناهگاه شیک تبدیل می کند و به فضای موجود شما شخصیت و بافت می بخشد. 

9 گیاه آپارتمانی مورد علاقه طراحان داخلی

9 گیاه آپارتمانی مورد علاقه طراحان داخلی

با گیاهان مورد علاقه طراحان آشنا شوید

1. درختچه زیتون – Olive Tree

درخت زیتون مسلماً یکی از گیاهان مورد علاقه طراحان است و کمک می‌کند تا یک فضای مدیترانه ای را وارد خانه خود کنید. درخت زیتون قرار گرفتن در معرض نور جنوب و آب و هوای گرم را می‌پسندد. در ماه های گرم تابستان می توانید آنها را از فضای داخلی به فضای خارج تغییر دهید. تنه نرم خاکستری و سبز و برگهای بیضی روشن به آن ظاهری ظریف می بخشد و برای افرادی که دوستدار زیبایی مینیمالیستی هستند بسیار مناسب است.

درختچه زیتون - Olive Tree

درختچه زیتون – Olive Tree

2. کاکتوس ها – Cacti

برای این دسته از موجودات سبز نیازی به تجربه و مهارت فراوان در نگهداری از گیاهان نیست. کاکتوس ها به دلیل نگهداری آسان، مراقبت کم و همچنین قدرت تصفیه کننده هوا شناخته شده اند. این دسته از گیاهان برای مبتدیان و کسانی که امیدوارند با سبز تر کردن فضا هوا را تمیز کنند، بسیار ایده آل است. کاکتوس هایی مرتفع با فرم عجیب و ساکولنت های خار دار بیشتر مورد توجه طراحان داخلی هستند تا یک فضای خاص را ایجاد کنند.

کاکتوس ها - Cacti

کاکتوس ها – Cacti

3. گیاه فیکوس الاستیکا – Rubber Tree

اگر در خانه خود نور متوسطی دارید و از طرفداران تزیینات مدرن هستید ، گیاه فیکوس الاستیکا انتخاب بسیار خوبی است. این گیاه با داشتن ارتفاع بلند، برگهای سبز و پهن براق و شکل منحصر به فرد خود زیبایی چشمگیری به فضا می‌دهد. برای داشتن یک فیکوس زیبا آن را آبیاری کنید تا جایی که خاک مرطوب بماند و هر از چند گاهی برگها را پاک کنید تا در تمام طول سال تازه به نظر برسد.

گیاه فیکوس الاستیکا - Rubber Tree

گیاه فیکوس الاستیکا – Rubber Tree

4. نخل کنتیا – Kentia Palm

بر خلاف باور عموم نخل کنتیا در محیط داخلی بهتر رشد می کند و در نور متوسط ​​تا کم نیز به رشد خود ادامه می‌دهد. طراحان این نخل را به دلیل برگهای کشیده و باریک و ارتفاع بلند آن دوست دارند چرا که با فرم نخل مانند خود چهره ای خیره کننده به اتاق می دهد. 

نخل کنتیا – Kentia Palm

5. گیاه فیکوس لیراتا – Fiddle Leaf Fig

فیکوس لیراتا برگهای براق و به شکل ویولن دارد که آن را بسیار محبوب کرده است. پهن بودن برگها و رنگ دلنشینشان و ارتفاع بلند این گیاه تعادل را در هر اتاقی ایجاد می کند. فیکوس گیاهی بسیار مدرن است و نگهداری نسبتا آسانی دارد و اگر به درستی از آنها مراقبت کنید یک زیبایی خیره کننده به فضای خود اضافه کرده اید.

گیاه فیکوس لیراتا - Fiddle Leaf Fig

گیاه فیکوس لیراتا – Fiddle Leaf Fig

6. گیاه سانسوریا – Snake Plant

گیاه سانسوریا که به زبان مادر شوهر نیز شناخته می شود، چیزی فراتر از شکل جالب و برگهای طرح دار و کشیده است. این گیاه مقاوم دارای خصوصیات تصفیه کننده هوا است و در شب تولید اکسیژن می‌کند. نگهداری از سانسوریا آسان است و اجازه دهید در بین دو آبیاری خاک خشک شود و در ماه های سرد گیاه را بیش از حد آبیاری نکنید.

گیاه سانسوریا - Snake Plant

گیاه سانسوریا – Snake Plant

7. گیاه پرنده بهشتی – Bird-of-Paradise

پرنده بهشتی به دلیل داشتن برگهای بزرگ و ارتفاع زیاد معمولاً با درختجه موز اشتباه گرفته می شود. اما این درختچه زیبا یک گیاه گرمسیری با گلهایی  شبیه به یک پرنده در حال پرواز است . پرنده بهشتی ​​رنگ روشن و سبز بینظیری به فضای شما می بخشد. حتماً هفته ای یک یا دو بار به طور منظم به آن نور مستقیم خورشید و آب بدهید تا یک پرنده بهشتی به نقص داشته باشید. توجه داشته باشید که این گیاه دوستدار فضای باز است و نگهداری از آندر منزل کمی دشوار است.

گیاه پرنده بهشتی - Bird-of-Paradise

گیاه پرنده بهشتی – Bird-of-Paradise

8. گیاه برگ انجیری – Swiss cheese plant

برگ انجیری نیز یکی دیگر از گیاهان مورد علاقه طراحان برای ساختن فضایی با ظاهر زیبا و خاص است. برگهای شکافدار، پهن و همیشه سبز این گیاه فضا را بسیار دلنشین می‎‌کند و نگهداری آسانی دارد. 

گیاه برگ انجیری - Swiss cheese plant

گیاه برگ انجیری – Swiss cheese plant

9. گیاه زامیفولیا –  zamiifolia

زامیفولیا در میان تمام گیاهان دارای فرمی خاص با شاخه هایی جدا و برگهای همیشه سبز است که به طور افقی رشد می‌کنند و در یک گلدان کشیده به همراه پایه برای کنج یک فضا بسیار مناسب است. زامیفولیا به مراقبت کمی نیاز دارد و به دلیل نیاز به نور کم، از گیاهان مورد علاقه طراحان برای فضاهای کم نور محسوب می‌شود.

گیاه زامیفولیا -  zamiifolia

گیاه زامیفولیا –  zamiifolia

 

1 دیدگاه در “9 گیاه آپارتمانی مورد علاقه طراحان داخلی

  1. mehdi porrahdar مهدی پورراهدار گفت:

    بسیار عالی و مفید بود
    ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *