بام سبز, دیوار سبز, طراحی, مقالات

بهترین مکانها برای اجرای دیوار سبز

اجرای دیوار سبز ایده‌ای بسیار جالب و زیبا برای رهایی از فضای خشک و مدرن زندگی امروز است. در واقع این دیوار با پوشش گیاهی پوشیده شده است و باعث طراوت و شادابی محیط و از بین رفتن غم و آلودگی‌ها می‌شود. ساخت دیوار سبز در خانه، امروزه طرفداران زیادی دارد و گیاهان در لیست بهترین پوشش ها برای دیوار جای‌ می‌گیرند. دیوار سبز در جاهای مخلتفی کاربرد دارد و اتاق نشیمن ، نمای ساختمان ، فضاهای اداری ، رستوران ها و پارک ها از بهترین مکان ها برای دیوار سبز عمودی است.

با ما همراه باشید تا با تعدادی از بهترین مکان ها برای قرار گیری دیوار سبز در منزل و یا محیط های عمومی آشنا شوید:

دیوار-سبز-در-منزل

 

از اجرای دیوار سبز در این مکان‌ها غافل نشوید !

دیوار سبز، چاشنی غذا در رستوران‌ها

استفاده از دیوار سبز در طراحی دکوراسیون رستوران میتواند تاثیر فوق العاده ای در فروش و جذب مشتری داشته باشد. اما متاسفانه امروزه، کمترین جایی را می توانید بیابید که از این پوشش سبز فوق العاده استفاده کرده باشد. لذت غذا خوردن در کنار یک دیوار سبز عمودی، به دور از زندگی های شهری و آلوده، می‌تواند خاطره‌ی خوبی را برای مشتریانتان همراه داشته باشد.

دیوار-سبز-در-رستوران

 

طبخ غذا با عطر خوش گیاهان در آشپزخانه

با ساخت یک دیوار سبز عمودی در آشپزخانه می توانید سبزی‌های مورد علاقه تان را، خودتان پرورش دهید و از گیاهان ارگانیک و دمنوش های خانگی استفاده کنید که برای سلامتی بسیار مفیدند. علاوه فواید سلامتی، می‌توانید آشپزخانه‌ای خاص و بسیار زیبا داشته باشید. در صورتی که آشپزخانه‌ی شما از نور کافی برای کاشت سبزیجات بهره‌مند نیست، می‌توانید از گیاهان کم نور استفاده کنید و آنها را به صورت عمودی همانند یک دیوار سبز بکارید.

فضای-سبز-عمودی

حمام و دیوار سبز

در دنیای امروز به طراحی این بخش از خانه توجه ویژه ای می شود. در خانه‌های بزرگ، حمام یک طراحی به خصوص را به خود اختصاص می‌دهد و دیوار سبز یک ایده‌ی نو برای استفاده در این مکان است و می‌توان در آن از گیاهان مفید برای پوست نیز بهره گرفت. گیاهان مناسب حمام می‌توانند گیاهانی باشند که به رطوبت بالایی نیاز دارند. شاید در خانه‌های کوچک، خیلی نتوان برروی دیوار سبزی بزرگ مانور داد، اما میتوان با استفاده از گلدان های کوچک و دیواری یک فضای سبز عمودی کوچک درست کرد.

دیوار سبز در حمام

 

لذت یک شام خانوادگی در کنار دیوار سبز

اگر به دنبال یک دکوراسیون زیبا و خاص برای غذاخوری خانه‌ی خود هستید، توصیه‌ی ما به شما اجرای دیوار سبز است. غذا خوردن در کنار یک پوشش گیاهی زیبا می‌تواند فواید بسیاری برای ما داشته باشد و سبب جذب ویتامین های بیشتری بشود. این فضای سبز عمودی می‌تواند در کنار یک قفسه زیبا، جلوه‌ی بیشتری به غذاخوری شما بدهد. حتما لازم نیست که یک دیوار بزرگ و یک تکه را به این طراحی اختصاص بدهید، بلکه دیوار سبز می‌تواند در مکعب های ناپیوسته و یا با اندازه‌های مختلف نیز، زیبایی خاص خود را داشته باشد.

دیوار سبز در اتاق غذاخوری

 

دیوار سبز و اتاق نشیمن

دیوار سبز در منزل ، یک ایده‌ی عالی برای استفاده از مزایای نگهداری گیاهان در خانه است.  این پوشش دیوار می‌تواند هم به صورت یک تکه و با استفاده از تاسیسات دیوار سبز صورت بگیرد و یا تنها قرار دادن چند گلدان دیواری در کنار هم باشد. در هر صورت گیاهان بهترین پوشش دیوار محسوب می‌شوند و علاوه بر زیبایی، از اتلاف انرژی های گرمایی و سرمایی نیز جلوگیری می‌کنند و مانع ورود آلودگی صوتی به داخل می‌شوند. شما نیز می‌توانید به دور از ابعاد خانه و داشتن هزینه‌ی کم این فضای سبز عمودی را در نشیمن خود درست کنید و از آن لذت ببرید. 

دیوار-سبز-در-منزل

 

دیوار سبز در تراس سبز !

با ساخت گرین وال در بالکن می توانید فضایی فوق العاده جهت استراحت و گذارندن اوقاتی خوش فراهم کنید. دیوار سبز در بالکن، به دلیل داشتن نور خوب و تهویه‌مناسب، می‌تواند تنوع گیاهی بیشتری نسبت به نوع داخلی آن داشته باشد. بنابراین گیاهان گلدار مناسب بالکنتان را انتخاب کنید و یک دیوار سبز زیبا و رنگی بسازید.

دیوار-سبز-در-بالکن

با دیوار سبز، بیشتر در دفتر کارتان می‌مانید !

در محیط های خشک اداری، بیشترین چیزی که می‌تواند انگیزه‌ی کارمندان به داشتن خلاقیت و انرژی در کار را افزایش دهد، استفاده از گیاهان انرژی بخش مناسب محل کار است. طبق تحقیقات صورت گرفته، نگاه کردن به گیاهان سبز می‌تواند از استرس و عصبانیت بکاهد و تمرکز و بازده کاری را بالا ببرد. چینش گیاهان در دفتر کار، اصول مخصوص به خود را دارد. اما شما می‌توانید با داشتن یک دیوار سبز زیبا و یک تکه، علاوه بر زیبایی، از فواید گیاهان نیز بهره ببرید.

دیوار سبز عمودی 1

تشویق به خرید از فروشگاه با داشتن دیواری سبز

همانطور که گیاهان در محیط های اداری، انگیزه را افزایش می‌دهند. در فروشگاهها نیز می‌توانند سبب جذب مشتری بیشتر و بالا بردن تقاضا برای خرید بشوند. اکثر فروشگاه‌های شهری، از یک محیط بزرگ با سقف های بلند تشکیل شده‌اند و این عامل می‌تواند یک نکته‌ی مثبت در استفاده از دیوار سبز باشد. شما می‌توانید از این قابلیت فضای خود استفاده کنید و یک دیوار سبز عمودی بزرگ و یک تکه اجرا کنید. برای داشتن انتخابی بهتر، می‌توانید با انواع دیوار سبز نیز آشنا شوید.

دیوار-سبز-در-فروشگاه

دیوار سبز در نمای ساختمان

ساخت گرین وال در نمای ساختمان و بام سبز ( که قبلا بیشتر با آن آشنا شده‌اید ) علاوه بر زیبایی، مزایای اقتصادی و اکولوژیکی فراوانی برای افراد ساکن در ساختمان و افراد رهگذر دارد. دیوار سبز در دیواره‌ی ساختمان، می‌تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند و اجازه‌ی ورود سر و صدای اضافه را به داخل ساختمان ندهد. همچنین سبب خنک شدن و تصفیه‌ی هوای محیط اطراف شود و از این جهت برای رهگذران و یا ساختمان های اطراف نیز یک نکته‌ی مثبت تلقی شود.

اجرای-دیوار-سبز

بام-سبز-اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *