گیاهان آپارتمانی, مقالات, نگهداری گیاهان

با 26 نوع از گیاهان آپارتمانی مقاوم آشنا شوید

گیاهان نقش بسزایی در شادابی و طروات خانه ها دارند و انتخاب هوشمندانه آنها متناسب با فضای موجود در خانه از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید گیاهان آپارتمانی باید به آن توجه کنید. امروزه با توجه به محدودیت های زندگی شهری،  مشغله های کاری و … گیاهان آپارتمانی مقاوم به دلیل نگهداری آسان طرفداران زیادی دارند. اگر شما نیز به دنبال گیاهان مقاوم و با دوام ترین گیاه آپارتمانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با این گیاهان بیشتر آشنا شوید و از آنها در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان مقاوم

26 نوع از گیاهان آپارتمانی مقاوم

افراد شاغل و کسانی که زمان زیادی را در سفر هستند، ممکن است به دلیل نداشتن وقت کافی از داشتن گل و گیاه در محیط زندگی خود منصرف شوند. اما گلهای مقاوم آپارتمانی و گیاهان مقاومی وجود دارند که به نگهداری اندکی نیاز دارند و تنها با قرار دادن آنها در گوشه ای از خانه، آبیاری هفتگی و صرف زمان کم می‌توانید شاهد رشدشان باشید. در ادامه با لیستی از مهمترین گیاهان مقاوم برای داخل منزل آشنا می‌شویم.

1. زاموفیلیا :

زاموفیلیا از جمله بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم و مناسب برای مبتدی ها است که رشد بسیار سریع و نگهداری آسان، طرفداران زیادی را به سمت آن جذب کرده است.این گیاه، به صورت افقی رشد می‌کند و این نکته زاموفیلیا را برای هر خانه ای حتی با ارتفاع کم مناسب کرده است. فرم زیبای برگها و شاخه ای بودن این گیاه، زیبایی خانه را دو چندان کرده و هر نظری را به خود جلب می‌کند. زاموفیلیا در لیست گیاهان مقاوم به نور کم قرار می‌گیرد و سایه دوست است پس نگران خانه های کم نور خود نباشید و از داشتن این گیاه خاص لذت ببرید.

11 گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان برای افراد مبتدی

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان آپارتمانی مقاوم – زاموفیلیا

2. دراسنا پرچمی :

گیاه دراسنا پرچمی یکی از زیباترین درختچه های خانگی است که یکی از مقاوم ترین گیاه در بین گیاهان آپارتمانی مقاوم است. این گیاه سایه دوست است و نسبت به آبیاری کم مقاوم است و برای افراد پر مشغله گزینه مناسبی است. دراسنا با تنه ای بلند و باریک و برگهای سوزنی به رنگ صورتی، کرم و سبز برای دکوراسیون پذیرایی بسیار مناسب است. 

 

با دوام ترین گیاه آپارتمانی

با دوام ترین گیاه آپارتمانی – دراسنا پرچمی

3. لیندا :

لیندا گیاهی زیبا و مقاوم است که با تنه چوبی معروف به پیاز لیندا و برگهای باریک و افشان زیبایی خاصی به دکوراسیون شما می‌دهد. پیاز لیندا می‌تواند به مدت طولانی آب را در خود ذخیره کند به همین دلیل یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم میباشد و  به همین دلیل به آبیاری کمی نیازمند دارد. این گیاه زیبا در نور متوسط به رشد خود ادامه می‌دهد و سالم می‌ماند اما در نور زیاد می‌تواند به بهترین شکل رشد کند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان آپارتمانی مقاوم – لیندا

 

گیاهان مناسب و مفید برای کودکان و حیوانات را بشناسیم

4. سانسوریا :

سانسوریا از بهترین و در نوع خود از گیاهان آپارتمانی مقاوم است که در نور کم نیز رشد می‌کند و به آبیاری کمی نیاز دارد. شرایط نگهداری سانسوریا بسیار آسان است و در صورتی که هفته ها به آن بی توجه باشید بازهم با قامتی ایستاده منتظر شما می‌ماند. سانسوریا بر خلاف گیاهان دیگر در هنگام شب دی‌اکسیدکربن را جذب کرده و اکسیژن متصاعد می‌کند و به همین دلیل برای اتاق خواب گزینه مناسبی است. 

 

با دوام ترین گیاه آپارتمانی

با دوام ترین گیاه آپارتمانی – سانسوریا

5. پتوس :

یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم با شرایط نگهداری آسان، گیاه پتوس است. پتوس گیاهی زیبا با برگهای آویز و رونده است که با هر شرایطی سازگار بوده و به نظر بعضی معتقدان در کنار این مقاومت بالا، انرژی مثبت نیز در خانه تولید می‌کند. از ویژگی های مثبت پتوس امکان نگهداری آن در آب بدون نیاز به خاک است. می‌توانید در یک گلدان شیشه ای زیبا از پتوس نگهداری کنید و از بروز آلودگی های خاکی و مشکلات آبیاری زیاد یا کم جلوگیری کنید.

 

گیاهان مقاوم

گیاهان مقاوم – پتوس

7. شفلرا :

گل شفلرا از دسته گیاهان آپارتمانی مقاوم محسوب می‌شود که نگهداری آسانی دارد. در نگهداری از شفلرا باید به دو عامل  نور و آبیاری توجه ویژه ای داشته باشید. نور متوسط غیر مستقیم برای شفلرا مناسب است و از قرار دادن این گیاه در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید زیرا سبب سوختگی برگها می‌شود.

 

گیاهان مقاوم

گیاهان مقاوم – شفلرا

8. گیاه بامبو :

بامبو یکی از گیاهان مقاوم آپارتمانی است که با ظاهری متفاوت، زیبایی دکوراسیون خانه را دوچندان می‌کند. علاوه بر زیبایی، بامبو از گیاهان موثر در نظریه فنگ شویی نیز محسوب می‌شود، طبق این نظریه، گیاهان با جذب انرژی مثبت موجود در کائنات، خوشبختی و سعادت را به ما هدیه می‌دهند. این نظریه ضرورت وجود گیاهانی مانند بامبو را برای داشتن فضایی خلاق، پر انرژی و مثبت در محیط خانه و کار را بیان می‌کند. بامبو قدرت بالایی در تصفیه هوا نیز دارد و به این دلیل، بودن آن در خانه بسیار مفید است. بامبو گیاه مقاومی است و نور غیر مستقیم و تعویض هفتگی آب گلدان در رشد بهتر این گیاه و زیبا ماندن برگها نقش موثری دارد.

گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان آپارتمانی مقاوم

9. آلوئه ورا :

گیاه آلوئه ورا علاوه بر مصارف دارویی، خوراکی، پزشکی و بهداشتی در پاکسازی هوای اتاق و اکسیژن سازی تاثیر بسزایی دارد و به دلیل مقاومت بالا و نگهداری آسان، یکی از گزینه های مناسب برای داخل منزل محسوب می‌شود. 

اگر نوع ژل دار آلوئه ورا را خریداری کنید می‌توانید برای آفتاب سوختگی و یا ماسک صورت از آن استفاده کنید و شاهد تاثیر چشمگیر آن بر روی پوست خود باشید. نور زیاد و آبیاری کم از نیازهای گیاه آلوئه ورا است.

با دوام ترین گیاه آپارتمانی

با دوام ترین گیاه آپارتمانی

 

10. کالانکوئه :

کالانکوئه یکی از زیباترین و کم قیمت ترین گلهای بازار است که با تنوع رنگی زیبایی که دارد طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است . این گل مقاوم هم نور را دوست دارد و هم در سایه به راحتی رشد میکند . یکی از کاربردهای کالانکوئه استفاده از آن در اتاق کودک است چرا که هم هوارا تصفیه میکند و هم علاوه بر زیبایی ، گیاهی بی آزار و غیر سمی برای کودکان است .

کالانکوئه

11. کاکتوس

یکی از مقاوم ترین گیاهانی که میتوان در داخل منازل با نور زیاد نگهداری کرد خانواده کاکتوس ها میباشد

 

12. آنتوریوم

گیاه گرمسیری آنتوریوم با گل زیبا و مومی شکل قرمز خود یک گل آپارتمانی مقاوم است و  قطعا میتواند چشم هر بیننده ای را به خود جذب کند . این گل از جمله گلهای محبوب مورد استفاده به صورت شاخه بریده است که در دسته گلها و سبد گلها خودنمایی میکند اما با داشتن یک گلدان از آن میتوانید برای همیشه از زیبایی آن لذت ببرید . این نکته را در نظر داشته باشید که تمام قسم های این گل سمی است و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه دارید .

 

   برای خرید این گل آنتوریوم کلیک کنید

13. گازمانیا :

این گیاهان خیلی جالب اند. شما در واقع خاک را آبیاری نمیکنید شما تنها داخل قسمت بالایی گیاه را پر از آب میکنید. این گیاه تنها زمانی نیاز به آبیاری دارد که تا 2 اینچ از سطح رویی خاک خشک شده باشد. ظاهر زیبای این گیاه آن را برای نگهداری داخل منزل و فضای باز بسیار مناسب کرده است.

گازمانیا

گازمانیا

14. درخت پول :

آیا از اسم این گیاه خوشتان آمده است؟وقتی آن را ببینید بیشتر هم آن را دوست خواهید داشت. این گیاه نگهداری بسیار ساده ای دارد و به نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد و باید در داخل منزل نگهداری شود. این گیاهان خاکی که به صورت ادامه دار مرطوب باشد را دوست ندارند پس نباید تا زمانی که خاک آن خشک نشده است به آن آب بدهید.

پاچیرا

15. ساکولنت ها :

این گیاهان امروزه به دلیل زیبایی های گسترده و متنوع خود و مقاومت خوب در برابر خشکی طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. این گیاهان نگهداری کم و آسانی احتیاج دارند. آبیاری این گیاهان باید کم باشد و خاکی که برای مدتی طولانی مرطوب باشد میتواند باعث پوسیدگی ریشه و مرگ آن ها شود.آن ها را در نور غیرمستقیم نگه دارید و زمانی آبیاری را انجام دهید که خاک کاملا خشک شده باشد.

 

16. آگلونما :

آگلونما یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم است که به دلیل نگهداری آسان و شکل ظاهری برگها، طرفداران زیادی دارد. یکی از مهمترین فواید این گیاه برای سلامتی انسان بر طبق تحقیقات نظریه هوای پاک ناسا، قدرت تصفیه هوای اتاق است. این گیاه زیبا آلودگی ها و مواد شیمیایی موجود در هوا را جذب می‌کند و اکسیژن آزاد می‌کند. آگلونما انواع بسیاری دارد که در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارند

آگلونما

 

17. برگ عبایی :

یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم سایه دوست گل برگ عبایی است. این گیاه زیبا با برگهای پهن و سبز تیره خود در دکوراسیون شما خود نمایی می‌کند و ظاهری شیک و مدرن به آن می‌دهد. برگ عبایی برای داخل لابی، راهروها، اتاق های تاریک و یا حتی سرویس های بهداشتی نیز مناسب است و به راحتی با هر شرایطی خود را وقف می‌دهد و از این نظر لقب گیاه فولادی را به خود اختصاص داده است.

برگ عبایی

18. دیفن باخیا :

گیاه دیفن باخیا با برگ های پهن و زیبایش از جمله معروف ترین گیاهان آپارتمانی است که قدرت بالایی در تصفیه هوای اتاق دارد. این گیاه همیشه سبز با ارتفاع بلند و برگهای طرحدارش، می‌تواند زیبایی قابل توجهی به دکوراسیون خانه و یا محل کار اضافه کند. همچنین نگهداری آسان است و در دسته گیاهان آپارتمانی مقاوم میگنجد ، قدرت اکسیژن سازی و تصفیه هوا از جمله ویژگی هایی است که طرفداران زیادی را به سمت دیفن باخیا جذب کرده است. اگر شما نیز به این گیاه زیبا علاقه دارید

دیفن باخیا

19. هدرا :

پاپیتال از زیباترین گیاهان رونده برای نگهداری در داخل آپارتمان و فضای باز است و جز گیاهان آپارتمانی مقاوم که با برگهای ظریف و خوشرنگ زیبایی خانه را دو چندان می‌کند. این گیاه نگهداری نسبتا دشواری دارد اما با رعایت چند نکته ساده و برطرف کردن نیازهای مهم آن، می‌توانید یک گل پاپیتال زیبا و سرحال داشته باشید.

هدرا

20. پر سیاوشان :

یکی از گیاهانی که نام آن در شاهنامه آمده است و فردوسی از آن به عنوان یک نماد اسطوره ای اشاره کرده است، پر سیاوشان است. این گیاه جالب از خانواده ی سرخس هاست و دلیل نامگذاری آن داستانیست که در ادامه با آن آشنا می‌شویم. نگهداری از این گیاه ظریف و زیبا ساده است و تنها با رعایت کردن چند نکته ساده می‌توانید یک گیاه سالم و سبز داشته باشید

خواص-گیاه-دارویی-پر-سیاوشان

21. شامادورا :

یکی از زیباترین نخل های آپارتمانی نخل شامادورا است که نگهداری نسبتا آسانی دارد و برای داخل آپارتمان، ادارات و دفاتر کاری گزینه مناسبی محسوب می‌شود. این گیاه علاوه بر زیبایی فواید زیادی دارد و قدرت بالا در تصفیه هوا یکی از ویژگی های شگفت انگیز گیاه شامادورا است

نخل شامادورا

22. قاشقی یا پپرومیا :

قاشقی یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم خاص و زیبا است که به دلیل نگهداری آسان، مقاومت بالا و سازگاری با شرایط مختلف از جمله نور کم، برای نگهداری در داخل منزل، ادارات و شرکت ها بسیار مناسب است. این گیاه زیبا همانند اسمش برگهایی همیشه سبز به شکل قاشق دارد و در رنگ بندی سبز و ابلق وجود دارد

23. فیلندرون برگ انجیری :

برگ انجیری یکی از گیاهان دکوراتیو و همچنین یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم با ظاهری متفاوت و خاص است که به دلیل فرم ظاهری برگها، در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. این گیاه دارای برگهای پهن با بریدگی های منظم است و در گونه های مختلف این شکاف ها طرحهای متفاوتی به خود می‌گیرند.

معرفی و شرایط نگهداری برگ انجیری

24. گندمی :

یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا ، گل گندمی است. این گیاه زیبا برای نگهداری داخل منزل به خصوص برای افراد مبتدی گزینه ی بسیار مناسبی است چرا که علاوه بر زیبایی و خواص بیشمار آن، نگهداری گل گندمی در منزل نیز نسبتا آسان است. این گیاه زیبا با برگهای افشان می‌تواند در یک گلدان آویز خودنمایی کرده و زیبایی دکوراسیون شما را چندین برابر کند.

نگهداری-گل-گندمی-در-منزل

25. برگ بیدی :

رنگ بندی زیبا، وجود طرح خاص روی برگها و ساقه های آویز از خصوصیات منحصر به فرد گل برگ بیدی است که همه ما کم و بیش با آن آشنا هستیم. برگ بیدی از زمانهای قدیم تا اکنون، گیاهی محبوب در خانه و یا باغچه ها بوده است. نگهداری از این گیاه خوشرنگ در یک گلدان آویز و یا در کنار گیاهان سبز برگ، طیف رنگی چشمگیری به فضا می‌دهد و زیبایی آن را دو چندان می‌کند.

گل برگ بیدی

26. یوکا :

یوکا، درختچه ای مناسب برای نگهداری در فضای بسته و باز با نور زیاد و از خانواده ی آگاواسه میباشد. این گیاه دارای برگهای بزرگ ، کشیده و خنجری ، نوک تیز و همیشه سبز است که همراه با تنه چوبی و استوار آن، زیبایی خاصی به فضا می‌دهد.

گیاه یوکا

 

6 دیدگاه در “با 26 نوع از گیاهان آپارتمانی مقاوم آشنا شوید

 1. ماعده گفت:

  سلام! به نظر من گیاه شفلرا و پوتوس خیلی نگهداریشون راحته من تو خونه ی خودم نگهداری میکنم علاوه بر زیبایی، رشد خیلی سریعی دارند واقعا لذت میبرم وقتی میبینمشون!

 2. سارا گفت:

  سلام من يه عكس كه نشان دهنده گياه مورد نظرم است رو ميخواهم براتون بفرستم كه ايا داريد با خير، چطوري ميتوانم عكس رو ارسال كنم. ممنون

 3. مبین دهقان گفت:

  خیلی خوبه ولی اگر در باره ی هرگیاه بیشتر توضیح داده بشه بهتر?چون اینجوری باید بریم دربارهی خود گیاه ونگه داری اون تو سایت ها بگردیم?

 4. مبین دهقان گفت:

  خیلی خوبه ولی اگر در باره ی هرگیاه بیشتر توضیح داده بشه بهتر?چون اینجوری باید بریم دربارهی خود گیاه ونگه داری اون تو سایت ها بگردیم

 5. پارسا از چهارمحال گفت:

  من پتوس _ گندمی _ شفلرا _ شاخ بزی _ اشک ملکه نگهداری می کنم فوق العاده مقاومند و هر روز صبح با دیدنشون انرژی خاصی جذب می کنم

 6. روزبهانی گفت:

  سلام من مدتیه دنبال گیاه پرسیاوشان میگردم میشه لطفاً بهم بگین ازکجا میتونم تهیه کنم درضمن نکاته نگهداریش بفرمایین متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *