گیاهان آپارتمانی, مقالات

6 گیاه مناسب برای هدیه به آقایان

انتخاب یک هدیه مناسب برای مردان زندگی‌تان ممکن است اغلب یک مشکل بزرگ باشد، فرقی نمی‌کند برای پدرتان، برادرتان، دایی‌تان یا پدربزرگتان باشد. در حالی که بسیاری از مردان معمولا با هدایایی خوشحال می‌شوند که شما فکرش را هم نمیکردید، بسیاری از آنها نیز دوست دارند با چیزی غیرعادی شگفت زده شوند و به همین دلیل گیاهان می توانند پاسخی برای مشکل شما باشند. ما فهرستی از 6 مورد از بهترین گیاهان برای هدیه دادن به آقایان را گردآوری کرده‌ایم که محیط اطراف آن‌ها را درخشان می‌کند و شاید الهام‌بخش یک سرگرمی جدید باشد.

هدیه مناسب برای آقایان

6 گیاه مناسب برای هدیه به آقایان

۱. گیاه ونوس حشره خوار – Venus Fly Trap

ونوس حشره خوار یک گیاه بسیار متفاوت و خاص است، نه تنها دیدنش جالب است، بلکه خانه شما را از حشرات و آفات در حال پرواز پاک نگه می دارد و چه چیزی دوست داشتنی تر از این ! این گیاه برای پسران بسیار مناسب است زیرا یک عنصر خطرناک در آن وجود دارد و به معنای واقعی کلمه برای برخی از موجودات کشنده است. با این حال، توصیه می شود بیش از حد آن را از حشرات یا چیزهای دیگر تغذیه نکنید (هر کاری که انجام می دهید به او غذای مصرفی ندهید). این باعث می شود که گیاه از طریق ذخایر انرژی محدود خود بسوزد و بمیرد. به یاد داشته باشید که تنها با آب و نور خورشید می تواند به خوبی زنده بماند. پس ونوس حشره خوار را به همسر خود هدیه دهید و از دیدن آن لذت ببرید.

۱. گیاه ونوس حشره خوار – Venus Fly Trap

۲. گل اسپاتی فیلوم – Peace Lily

اسپاتی فیلوم یک گیاه آپارتمانی جذاب و مورد علاقه است زیرا مراقبت از آنها بسیار آسان است، فقط به صورت پراکنده به آب نیاز دارند. این گیاه برای تصفیه هوا بسیار مناسب است و حتی رطوبت و کپک را از هوا پاک می کند. اسپاتی فیلوم برای کسانی که دوستدار سرسبزی و گلهای سفید ظریف هستند بسیار مناسب است.

۲. گل اسپاتی فیلوم – Peace Lily

۳. گیاه بروملیاد قرمز – Red Bromelia

گیاهی جذاب که رنگ روشنی را به اتاق شما می بخشد. علاوه بر آن، بروملیاد قرمز رازی پنهان دارد و آن این است که می تواند به شما کمک کند تا بهتر بخوابید. این گیاه خاص هوا را از سموم مضر پاک می کند که به شما یا یکی از نزدیکانتان کمک می کند تا راحت تر و عمیق تر بخوابید. همچنین مراقبت از آنها بسیار آسان است و گلها هر بار که شکوفه می دهند سه ماه سالم باقی می مانند.

۳. گیاه بروملیاد قرمز – Red Bromelia

۴. گیاه گندمی – Spider Plant

اگر می خواهید محیط خود را شاداب و سرسبز کنید، گندمی گیاهی عالی برای نگهداری در خانه است. گیاه گندمی یا عنکبوتی سریع رشد می کند، در تمام طول سال سرسبز و جذاب به نظر می رسد و نیاز به مراقبت بسیار کمی دارد. این گیاه به معنای واقعی کلمه هوای خانه شما را نیز پاک می کند زیرا یک جذب کننده بزرگ مونوکسید کربن است. همچنین فوق العاده همه کاره است و با خوشحالی هم در داخل و هم در خارج از خانه زنده می ماند و تنها به کمی آب نیاز دارد. گندمی برگهای افشان و آویزی دارند که به سرعت رشد می‌کنند و اگر خیلی بزرگ شد می توانید آن را هرس کنید یا فقط آن را در یک گلدان بزرگتر قرار دهید.

۴. گیاه گندمی – Spider Plant

۵. گیاه آلوئه ورا – Aloe Vera

آلوئه ورا یکی دیگر از گیاهان بسیار مقاوم با نگهداری آسان و با آبیاری کم برای رشد است. با خوشحالی می توان آن را هم در داخل و هم در خارج از خانه پرورش داد و بدیهی است که از آنجایی که یک گیاه بیابانی است، ترجیح می دهد در شرایط خشک رشد کند. از نور خورشید استقبال می کند، اما سعی کنید در مکانی آفتابی با نور غیر مستقیم قرار دهید. این گیاه ایده آل برای مردانی است که دوست دارند از خود مراقبت کنند به دلیل خواص درمانی پوست موجود در شیره برگ ها که نسل ها برای طراوت و احیای پوست های خسته و تحریک شده استفاده می شود.

۵. گیاه آلوئه ورا – Aloe Vera

۶. انواع درخت بونسای – Bonsai tree

این درخت های مینیاتوری برای مردانی مناسب هستند که خود را باغبان ماهر می دانند. مراقبت از این گیاهان به دلیل ماهیت ظریف و نیاز آبیاری دقیق به مراتب دشوارتر از سایر گیاهانی است که ما تاکنون پیشنهاد کرده ایم درد مقابل نگهداری از آنها بسیار لذت بخش تر است. مراقبت از بونسای آسان‌تر از آن چیزی است که در ابتدا فکر می‌کنید و اگرچه این امر مستلزم تعهد برای جلوگیری از خشک شدن درخت است. توجه به نیاز های بونسای مهم ترین امر در نگهداری آن است. بنابراین بونسای برای افرادی مناسب است که اوقات فراغت بیشتری داشته باشند تا بتوانند به گیاه خود بپردازند.

۶. انواع درخت بونسای – Bonsai tree

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *