خرید بابا آدم

گل بابا آدم یا آلوکازیا که در انگلیسی به Alokasia معروف است به خاطر شکل برگ هایش، به گوش فیلی نیز تشبیه میشود. در بیان ظاهری این گیاه میتوان گفت برگ های بابا آدم به خاطر اندازه، مانند یک چتر بزرگ  بر روی گیاه و اطراف آن سایه می اندازد. گیاه بابا آدم دارای بیش از 97 گونه مختلف میباشد که در نواحی مختلف و مرطوب کره زمین رشد مینماید اما به طور کلی این گیاه بومی مناطق پر باران جنوب شرقی آسیا میباشد و در ایران نیز در مناطق شمالی به خوبی رشد میکند.

بابا آدم را بیشتر بشناسید

گل بابا آدم در ارتفاعات لفور ایران و در منطقه شاه کلا به صورت خود رو میروید.

از ویژگی های این گیاه میتوان به خواص دارویی آن اشاره نمود و به خاطر شکل زیبا و عجیب خود از سال 1950 میلادی به عنوان یکی از المان های معماری مینیمال وارد منازل گردید و تا امروز مورد توجه معماران دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قد متوسط این گیاه 1.5 الی 5 متر می باشد. این گیاه دارای برگ های بیضی شکل و بزرگی است که با توجه به گونه گیاه تا 70 سانتی متر نیز در طبیعت رشد خواهد کرد

نگهداری بابا آدم جز گیاهان با نگهداری دشوار میباشد و اگر در نگهداری گل و گیاه مبتدی هستید، توصیه میگردد حتما نکاتی که در ادامه بیان میکنیم را رعایت کنید تا گیاهی سر حال، تازه و شاداب داشته باشید

راهنما کامل معرفی و نگهداری بابا آدم

شرایط نگهداری

  • این گیاه جز گیاهان آفتاب دوست می باشد که به طور معمول نیازمند نور غیر مستقیم نسبتا زیاد است اما با توجه با این که این گیاه دارای طیف رنگی گوناگون است ممکن است برخی انواع آن به نور کمتر و یا بیشتر نیاز داشته باشد.
  • بابا آدم جز دسته گیاهان آپارتمانی است که به آبیاری زیاد نیاز دارد و باید همیشه مرطوب باشد اما در عین حال باید توجه داشته که خاک گیاه به صورت لجن در نیاید چرا که باعث میشود ریشه های گیاه دچار گندیدگی و پوسیدگی شود و در نتیجه برگ های گیاه شروع به شل شدن و زرد شدن و سپس جدا شدن از بدنه اصلی گیاه کند و به مرور زمان نیز ساقه اصلی شروع به خم شدن کند.
  • همان طور که میدانید بابا آدم با توجه به زیستگاه اصلی خود، یک گیاه رطوبت دوست است. در نتیجه بهتر است برای ایجاد رطوبت بابا آدم، از ساخت جزیره استفاده کنید. برای ساخت جزیره، باید زیر گلدانی گیاه را پر از سنگریزه و آب کنید و گلدان را روی سنگها قرار بدهید به طوری که انتهای آن با آب در تماس نباشد.
  • بابا آدم با توجه به زیستگاه خود، هوای نسبتا گرم و مرطوب را دوست دارد و جز گیاهان مقاوم به گرما میباشد با این وجود این گیاه نسبت به تغییرات دمایی حساس است و بازه دمایی بین 18 تا 27 درجه برای آن ایده آل است. اما دمای کمتر از 15 درجه برای آن مطلوب نیست چرا که ممکن است در دما های پایین تر برگ های گیاه دچار شک شده و اگر دما سرد تر شود قسمت پایین گیاه به خواب برود ولی از بین نمی رود . و پس از اتمام فصل سرما رشد خود را از سر می گیرد.

تکثیر

در نگاه اول شاید برسد که تکثیر این گیاه در خانه مشکل است. تکثیر بابا آدم چندین روش دارد که می توانید با توجه به امکانات خود یکی از این روش ها را انتخاب کنید و گیاهتان را تکثیر نمایید. قلمه زدن، کاشت بذر آلوکازیا ، ریزوم بابا آدم و پاجوش بابا آدم روش های تکثیر این گیاه هستند. برای آشنایی کامل با این روش ها، مقاله تکثیر بابا آدم را مطالعه کنید.

بیماری

بابا آدم یا آلوکازیا یک گیاه آپارتمانی خاص است که با ظاهر زیبایش می تواند هر کسی را عاشق خود کند. البته گیاه آلوکازیا با وجود ظاهر جذابش یک گیاه حساس است و بیماری های مختلفی آن را تهدید می کنند. اگر علاقه دارید تمام بیماری های این گیاه را بشناسید، مقاله بیماری های بابا آدم را مطالعه کنید

چرا خرید بابا آدم ؟

این گیاه زیبا و مقاوم همچنین در طراحی دکوراسیون بسیار پرکاربرد است و رنگ و بویی تازه به محیط می‌بخشد. برگ های بابا آدم با شکل گوش های فیل تضاد زیبایی را با برگ های سبز آن ایجاد می‌کند که آن را به انتخاب بسیار مناسبی برای قرار گرفتن در منزل تبدیل می‌کند; به خصوص که قیمت گل بابا آدم با توجه به زیبایی خاص آن بسیار مناسب است.

خرید اینترنتی گل بابا آدم  :

انتخاب مراکز فروش آنلاین بابا آدم برای کسانی که فرصت خرید حضوری  ندارند یا ترجیح میدهند که با خیالی آسوده از منزل خرید کنند، توصیه میشود.

اگر قصد خرید بابا آدم به صورت آنلاین را دارید، باید بدانید که قیمت انواع گل بابا آدم بستگی به سایز گیاه، سلامتی برگها و ... دارد، برای مثال قیمت گل بابا آدم تنه قرمز به دلیل فراوانی ممکن است نسبت به انواع دیگر آن کمی بالا باشد ولی به طور کلی خرید  قیمت بابا آدم ، قیمت مناسبی دارد.

هنگام خرید گیاه به صورت آنلاین یا خرید مستقیم از فروشگاه ها ابتدا گیاه را چک کنید که ریشه های سالمی داشته باشد و جانوری روی برگ ها و ساقه آن نباشد.

فروشگاه اینترنتی ایران درخت با امکان فروش اینترنتی گل بابا آدم یکی از بزرگترین و معتبرترین فروشگاه اینترنتی گل و گیاه در سراسر کشور است که با فروش بابا آدم در سایز مختلف امکان خرید راحت و مطمئن از این گیاه و گیاهان متنوع دیگر را با تضمین کیفیت در بسته بندی های زیبا و ارسال به موقع با بهترین قیمت ( خرید بابا آدم ارزان ) را فراهم آورده است.

برای اینکه خیالتان از قیمت گلدان گل بابا آدم آسوده باشد، به راحتی می‌توانید قیمت های سایت های مختلف را با هم مقایسه کنید و فروشگاهی که بهترین قیمت  و کیفیت را دارد، انتخاب کنید.