گیاهان آپارتمانی

معرفی ده نوع از انواع پتوس

انواع پتوس

گیاه پتوس یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که به دلیل نگهداری بسیار آسان، در خانه های هر کسی که به گل و گیاه علاقمند باشد یافت می شود. ساقه های دنباله دار این گیاه با برگ های قلبی شکل خود می توانند کمد ها، قفسه ها و دیوار های خانه شما را بپوشانند و فضای خانه را زیبا تر کنند. این گیاه محبوب انواع مختلفی دارد که شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. ما در این مقاله انواع پتوس را معرفی کرده ایم. با وجود تفاوت هایی که انواع پتوس با یکدیگر دارند، همه آن ها به مراقبت اولیه یکسانی نیاز دارند.

معرفی انواع پتوس

  • پتوس طلایی

انواع پتوس

پتوس طلایی احتمالا از رایج ترین انواع پتوس است. این گیاه بااینکه نام طلایی دارد، اما برگ های آن عمدتا سبز است و رگه های زرد و کرم دارد. تکثیر پتوس طلایی بسیار آسان است و می توانید آن را در بسیاری از محیط ها نگهداری کنید. می توانید در فصل تابستان این گیاه را در فضای باز نگه دارید.

  • پتوس ملکه مرمر

انواع پتوس

پتوس ملکه مرمر از انواع پتوس است و بسیار محبوب است. برگ های این گیاه لکه های سفید دارند. سرعت رشد پتوس ملکه مرمر نسبت به دیگر انواع پتوس کم است؛ زیرا کلروفیل کمتری دارد. این نوع پتوس یک گیاه رومیزی ایدئال است. نور برای این گیاه بسیار مهم است. اگر نور کم باشد، سفیدی کم می شود و سبزی بیشتر می شود؛ زیرا گیاه سعی می کند با تولید کلروفیل شروع کمبود نور را جبران کند.

  • پتوس نئون

انواع پتوس

این نوع از انواع پتوس کامل ترین برگ های قلبی را دارد و به دلیل رنگ سبز چراغ های نئون، پتوس نئون نام گرفته است. می توانید پتوس نئون را روی قفسه و میز قرار دهید و خانه خود را زیباتر کنید. این گیاه را در نور غیر مستقیم بگذارید. اگر نور کم باشد، درخشانی برگ های پتوس نئون کم می شود.

  • پتوس منجولا

انواع پتوس

یکی از انواع پتوس که شکل برگ آن عجیب و غریب است. برگ های پتوس منجولا به شکل قلب هستند؛ اما نوک آن ها خمیده است و مانند سایر انواع پتوس صاف نمی مانند. برگ های این گیاه رنگ های متنوعی مانند سبز تیره یا روشن، سبز نقره ای، کرم و سفید دارد. قرار دادن این گیاه در مقابل یک دیوار سفید می تواند آن دیوار را بسیار زیبا کند. این نوع پتوس بسیار نادر است و قیمت آن نسبت به انواع دیگر پتوس بیشتر است. نگهداری پتوس منجولا بسیار مهم است. کمبود نور می توانید روی نوع رنگ آمیزی گیاه تاثیر بگذارد.

  • پتوس ملکه برفی

پتوس ملکه برفی

از دیگر انواع پتوس، پتوس ملکه برفی است که نباید با پتوس ملکه مرمری اشتباه شود. رنگ غالب این نوع پتوس سفید است و رگه های نازکی از سبز در برگ های آن مشاهده می شود. این گیاه باید نور روشن و غیر مستقیم دریافت کند تا از زرد شدن پتوس جلوگیری شود.

  • پتوس سبو آبی

پتوس سبو آبی در واقع از انواع پتوس نیست و به گونه دیگری از گیاهان تعلق دارد. اما به علت شباهت زیادش به پتوس در این مقاله معرفی می شود. پتوس سبو برگ های پیکانی با بافتی بسیار براق دارد و رنگ برگ های آن سبز آبی پر رنگ یا تیره است. این گیاه که ظاهری عجیب دارد، از گیاهان گرمسیر آپارتمانی است و باید به رطوبت و دمای آن توجه بیشتری شود.

  • پتوس جسنیا

پتوس جسنیا از انواع پتوس است که ظرافت و تنوع زیادی دارد. نقوش این گیاه شبیه پتوس مرمر است؛ اما هرگز نمی توانید دو برگ مشابه را در پتوس جسنیا پیدا کنید. رنگ برگ این نوع از انواع پتوس سبز زمردی است. برای درک ظرافت این گیاه باید آن را در نقطه ای از خانه قرار دهید که همه آن را ببینند و از زیبایی آن لذت ببرند.

  • پتوس هاوایی

پتوس هاوایی

پتوس هاوایی نیز از انواع پتوس است که بسیار عجیب و غریب است. برگ های بزرگ این گیاه سبز زمردی براق است که خطوط تیره زرد مایل به سبز دارد. از بین انواع پتوس، این گونه برای ترکیب با سایر گیاهان پهن برگ استوایی بسیار مناسب است. اگر هرس پتوس هاوایی را جدی بگیرید، شاخ و برگ آن ضخیم تر می شود و خانه شما ظاهر جنگل های استوایی را پیدا می کند.

  • پتوس یخچالی

پتوس یخچالی

پتوس یخچالی گونه ای کوچک و متنوع از انواع پتوس است که به دلیل کوچک بودن برای میز های کوچک خانه و میز های اداری مناسب است. زیبا ترین ویژگی این نوع پتوس برگ های آن است. برگ های پتوس یخچالی ظاهری پهن و نرم همراه با لکه های سفید کرم و سبز زمردی دارند. اگر می خواهید این نوع از انواع پتوس ظاهر کامل تری داشته باشد، آن را مرتبا هرس کنید. اگر آن را در نور کم قرار دهید، رنگ سفید از بین می رود و رنگ سبز غالب می شود.

  • پتوس ساتن یا نقره ای

پتوس ساتن یا پتوس نقره ای نیز از انواع پتوس نیست ولی به علت شباهتش با آن در دسته گیاه پتوس قرار می گیرد. مثلا بر خلاف گیاه پتوس شکوفه می زند و شکوفه اش ظاهری عجیب دارد و مانند کاج سفید یا یک میوه گرمسیری است. رنگ سبز و سفید برگ های این گیاه ظاهری زیبا به آن داده است و رنگ سبز می تواند سایه های زیادی داشته باشد. شما باید این گیاه را بر روی میز یا یا یک سطح پایین تر قرار دهید تا همه بتوانند آن را از فاصله نزدیک ببینند و تحسین کنند.

جمع بندی

اگر فکر می کردید گیاه پتوس فقط دو یا سه نوع متفاوت دارد، اشتباه می کردید. این گیاه انواع مختلفی دارد که ما فقط به ده مورد آن در این مقاله اشاره کردیم. یکی دیگر از انواع پتوس، پتوس بلک یا ایپومیا بلک است که می تواند ظاهری زیبا به خانه شما ببخشد.

همچنین فواید گیاه پتوس بسیار زیاد است. آن ها می توانند هوای اتاق را پاکسازی کنند و خانه شما را سبز و زیبا کنند. ما در این مقاله انواع پتوس را معرفی کردیم. شما می توانید با خرید این گیاه زیبا و قرار دادن آن بر روی بلندی های خانه مانند میز و اپن آشپزخانه، فضای خانه خود را لذت بخش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *