مقالات, نگهداری گیاهان

10 گیاهی که به آسانی نمیتوانید بکشید!

گیاهانی که به سختی میتوانید بکشید

اگر علاقه مند به نگهداری گیاهان آپارتمانی هستید حتما این جملات را بارها شنیده اید: آبیاری بیش از حد ، آبیاری ناکافی ، نور بیش از اندازه ، نور ناکافی و…. .فهمیدن نیاز گیاهان کار بسیار دشواری است.در این مقاله میخواهیم راز کوچکی را به شما بگوییم : شما میتواننید به راحتی با انتخاب گیاهان با نگهداری آسان که به سختی از بین میروند یعنی همان گیاهان آپارتمانی مقاوم ،که برای افراد مبتدی بسیار مناسبند کاری کنید که به نظر برسد توانایی زیادی در نگهداری از گیاهان دارید. با ما همراه شوید تا شما را با 10 تا از گیاهان مناسب منزل که از بادوام ترین گیاهان آپارتمانی هستند و  نمی توانید بکشید هر چند که تلاش زیادی برای این کار بکنید ، آشنا کنیم:

گیاه

10 گیاه مقاوم:

گیاهان هوازی:

این گیاهان نه تنها ظاهر جالبی دارند ، بلکه حتی برای رشد به خاک هم نیازی ندارند.زنده نگه داشتن این گیاهان بسیار ساده است.کافی است حداقل آن ها را هر دو هفته یکبار خیس کنید و داخل منزل در نور غیرمستقیم قرار دهید.این گیاه به شدت برای کسانی که مشکل فراموشی در آبیاری دارند مناسب است.

آنتوریوم:

قرمز براق ، گلهای قلب مانند ، شادابی و زیبایی این گیاه با تلاش بسیار کمی میتواند تا بینهایت ادامه پیدا کند.این گیاهان به روشنایی . نور غیر مستقیم علاقه دارند و خاکی که دائما نمناک باشد موجب آزار آن میشود.شما تنها باید زمانی به این گیاه آب بدهید که خاک آن خشک شده باشد که تقریبا هفته ای یکبار میشود.

برای خرید گیاه آنتوریوم کلیک کنید.

گیاه آنتوریوم

بامبو:

شما هرگز نمیتوانید گیاهی با شرایط نگهداری آسان تر از بامبو درخواست کنید.فقط بامبو را داخل آب قرار دهید و هر چند وقت یکبار آب آن را با آبی تمیز جایگزین کنید.بامبو به نور بسیار کمی احتیاج دارد که آن را به گیاه بسیار مناسبی برای داخل منازل و حتی دفاتر اداری تبدیل کرده است.

برای خرید گیاه بامبو کلیک کنید.

بامبو

گازمانیا:

این گیاهان خیلی جالب اند.شما در واقع خاک را آبیاری نمیکنید شما تنها داخل قسمت بالایی گیاه را پر از آب میکنید.این گیاه تنها زمانی نیاز به آبیاری دارد که تا 2 اینچ از سطح رویی خاک خشک شده باشد.ظاهر زیبای این گیاه آن را برای نگهداری داخل منزل و فضای باز بسیار مناسب کرده است.

Bromeliads

کالانکوآ:

این گیاه قوی با گل های سرحال و زیبا که برای مدت طولانی باقی میمانند ، به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. در واقع آبیاری بیش از اندازه از معدود قاتلان این گیاه است.کالانکوآ این گیاه در آفتاب شکوفا میشود و زمانی که گلدانش تعویض شود به خوبی رشد میکند.

برای خرید گیاه کالانکوآ کلیک کنید.

کالانکوآ

درخت پول:

آیا از اسم این گیاه خوشتان آمده است؟وقتی آن را ببینید بیشتر هم آن را دوست خواهید داشت.این گیاه نگهداری بسیار ساده ای دارد و به نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد و باید در داخل منزل نگهداری شود.این گیاهان خاکی که به صورت ادامه دار مرطوب باشد را دوست ندارند پس نباید تا زمانی که خاک آن خشک نشده است به آن آب بدهید.

درخت پول

ارکیده:

شاید آدم های بسیاری را بشناسید که با ارکیده ی خود مشکل دارند اما آن ها را نادیده بگیرید.تنها کافی است که دو هفته یکبار ارکیده ی خود را اب بدهید و آن را در نور غیرمستقیم قرار دهید. حتی میتوانید به راحتی از حقه ی به کار برذن تکه های یخ برای آبیاری استفاده کنید.اگر از ارکیده به درستی نگهداری کنید به طور متوسط هر 8 الی 10 هفته شکوفه میدهید.

برای خرید گیاه ارکیده کلیک کنید.

درخت پول

اسپاتی فیلوم:

تقریبا غیر ممکن است که بتوانید این گیاه را بکشید.اسپاتی فیلوم شادابی و طراوت سبز و زیبایی را به منزلتان می آورد.این گیاهان در واقع به شما میگویند که چه زمانی به آبیاری احتیاج دارند.خیلی از دارندگان این گیاه صبر میکنند تا برگ های این گیاه مقداری آویزان شوند و سپس به آبیاری آن اقدام میکنند و به این صورت از ابیاری بیش از اندازه جلوگیری میکنند.پس تنها کافی است حواستان به برگ های آن باشد.

برای خرید گیاه اسپاتی کلیک کنید.

گیاه اسپاتی

گیاه پوتوس:

شما تقریبا نمیتوانید با این گیاه اشتباه رفتار کنید. این گیاه خیلی به مکانی که آن را قرار میدهید حساس نیست فقط نباید آن را بیرون در معرض آفتاب مستقیم قرار دهید.آن ها میتوانند در خاک خشک یا بیش از حد آبیاری شده دوام بیاورند.

برای خرید گیاه پوتوس کلیک کنید.

گیاه پوتوس

ساکولنت ها:

این گیاهان امروزه به دلیل زیبایی های گسترده و متنوع خود و مقاومت خوب در برابر خشکی طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. این گیاهان نگهداری کم و آسانی احتیاج دارند.آبیاری این گیاهان باید کم باشد و خاکی که برای مدتی طولانی مرطوب باشد میتواند باعث پوسیدگی ریشه و مرگ آن ها شود.آن ها را در نور غیرمستقیم نگه دارید و زمانی آبیاری را انجام دهید که خاک کاملا خشک شده باشد.

ساکولنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *